انتقال 10 زندانی ،زندان زاهدان به سلولها انفرادی جهت اجرای حکم

10 زندانی قرار است فردا صبح در زندان زاهدان به دار آویخته شوند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، روز جمعه 19 اسفند ماه  10 زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان زاهدان  جهت اجرای حکم اعدام منتقل شدند. خانواده های 10 زندانی که 2 تن از آتها زن می باشند روز جمعه 19 اسفند ماه با عزیزان خود برای آخرین وداع در زندان زاهدان با آنها ملاقات کردند.به خانواده های زندانیان گفته شده است که قرار است فردا صبح حکم اعدام  آنها به اجرا در آید.

اسامی تعدادی از زندانیان که قرار است فردا حکم ضد بشری اعدام در مورد آنها به اجراگذاشته  شود به قرار زیر می باشد:

1- حمید سیری حدودا 40 ساله اهل ورامین در تهران دستگیر شده است و از سال 1388 تاکنون در زندان بسر می برد

2- گل احمد حیدری 38 سال  شهروند افغانستان متاهل و دارای 4 فرزند می باشد . او از سال 88 تاکنون در زندان زاهدان زندانی است.

3- غلام سارانی حدودا 39 ساله از شهروند افغانستان

دو زن زندانی که قرار است فردا صبح به دار آویخته شوند سن آنها بین 20 الی 35 سال می باشد.

گفته می شود که زندانیان فوق به دلیل داشتن مواد مخدر محکوم به اعدام شده اند

ولی فقیه علی خامنه ای پس از توقف چند روزه اعدام ها به منظور برگزاری نمایش انتخابات (انتصابات) خود و پس از تحریم گسترده نمایش انتصابات وی و بار دیگر گواهی دادن بر  عدم مشروعیت  رژیم ولی فقیه   توسط مردم ایران، برای ایجاد فضای رعب و وحشت در آستانۀ چهارشنبه سوری دوباره رو به اعدام های گروهی آورده است.اعدام ها با تایید و دستور صادق لاریجانی رئیس منصوب شده علی خامنه ای در قوۀ قضاییه و از جنایتکاران علیه بشریت صورت می گیرد و از طرفی دیگر برادر وی جواد لاریجانی بیشرمانه جنایت علیه بشریت و اعمال قرون وسطایی این رژیم را در مجامع حقوق بشری مورد توجیه قرار می دهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از سرگیری دوباره موج اعدام های گروهی در آستانۀ چهارشنبه سوری و به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد. 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.