برای تهیه گزارش رفتم، شرکت در تظاهرات هواداران اسرائیل را تکذیب میکنم

نیروهای هوادار خامنه ای، شعار« هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام » را در مقابل شعار مردم در روز های پس ازتقلبات انتخاباتی 88 که مطرح می کردند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» دلیلش هم اعتراض به حق مردم در مقابل سیاست فلسطین محور و ضد اسرائیلی جمهوری اسلامی بود که سالانه مبالغ هنگفتی کمک های مالی _ تسلیحاتی به لنبان و غزه سرازیر می شد در حالی که بخش بزرگی از مردم ایران گرسنه سر به بالین می گذاشت . این شعار از دل مردم معترض بیرون آمده بود و به هیج وجه شعار اصلاح طلبان حکومتی نبود

سيروس

کیانوش جان سلام. امیدوارم این چند سطر تو را از من رنجیده نسازد. از اینکه دختر تو در تظاهرات صهیونیستها شرکت کرده بسیار تعجب کردم. به متن خبر مراجعه کردم. یک اسم ایرانی پیدا کردم. در حال جستجو در گوگل متوجه شدم که اسم خانم سخنران ژاله توکلی است. یکباره گویی مرا برق گرفت. یعنی چه؟ دختر کیانوش، چریک فدایی خلق سابق، زمانی عضو مشاور شورای مرکزی سازمان فدائیان - اکثریت، غیر چپ فعلی و مدیر ایران گلوبال، سازمانگر تظاهرات بسود یک رسواترین رژیم فاشیستی جهان امروز شده است؟ نه. برایم باورکردنی نبود. شاید بگویی جوان است و خودش تصمیم گرفته. ولی صدسال هم بگویی من نخواهم پذیرفت. نسل ما هر چه که بود کوشید فرزندانی اگر هم نه مبارز، حداقل آزاده غیر فعال تربیت کند. به همین فیس بوک نگاه کن. این شاید اولین بار است که من چنین چیزی می شنوم.

تو در خانه چه تاثیری روی این جوان گذاشته ای که هوادار پر شور صهیونیسم شده است؟ شگفتا.... شگفتا.... ضمنا خوب می شد خودت همین توضیح را می نوشتی و به همان نشریه می فرستادی تا شائبه صهیونیسم از روی خود تو برداشته شود. البته تکذیب غیر صهیونیست بودن مالیات دارد. باید مالیاتش را هم پرداخت اگر نخواستی، می توانی این نوشته را خصوصی تلقی کنی و حذف کنی. مطلقا نخواهم رنجید.

کیانوش توکلی

برخی از دوستان بر من خرده گرفته اند که چرا اجازه انتشار این مطلب« آشغال» را داده ام

(عرعر دسته جمعی در دفاع از حماس: نوشته آزاده سپهری)

و یا کس دیگر ی نوشته :« مطمئن نیستم که این خانم وجود خارجی دارد. اگر دارد، وای بر ما ! با این ادبیات ایشان. اگر ندارد، وای بر ایران گلوبال!» بنظرم موضوع جدا از کلمات «عرعر ، کیر و خایه » که در مکالمات روز مره بسیاری از مردم ایران و جهان طبیعی است ولی در ادبیات سیاسی ایران بسیار عجیب است .بهر حال مشکل اصلی ، استفاده ایشان از این کلمات نیست ؛ شاید چنین استفاده ای موجب جلب توجه بسیاری از ایرانیان شود .موضوع از نظر من بسیار با اهمیت تر از کلمات «غیر بهداشتی » است .

نتیجه انقلاب 57 علیه شاه مدرن، سقوط اقتصاد، سقوط عمومی ارزشهای اخلاقی جامعه ایران ، سقوط ارزش پول ملی ، سقوط ارزش هویت ایرانی ، جنگ، گرانی ، فقر ، فرار مغز ها ، بر باد رفتن ثروت ها ی ملی ، تاراج منابع ملی ،چپاول اموال مردم توسط مافیای نفتی _اطلاعاتی، اعدام ، کشتار و.در یک کلام عقب ماندگی ایران در همه ی زمینه ها و.... در عرصه داخلی و در عرصه خارجی تقویت رادیکالیسم اسلامی در دو بخش سنی و شیعه و تشدید جنگ سرد مابین عربستان و جمهوری اسلامی و سر انجام جنگ سنی و شیعه ...همه این ها تفکرات انحرافی را در بخش بزرگی از مردم و نیروهای سیاسی ایجاد کرد و یا بعبارت دیگر در مقابل حکومت دینی ، ناسیونالیسم ایرانی و ناسیونالیسم اتنیکی را بشدت و بشکل افراطی در جامعه ایرانی و در اپوزیسیون ایران تقویت کرد...

کسی که ازاده سپهری را نشاخته باشد فکر می کند که آبجو خنک المانی در این هوای گرم کار دست او داده ه است و ..بیچاره.حسابی قاطی کرده است . اولش به دلیل کلماتی که مردمان روز و شب بکارش می گیرند اما در یادداشت سیاسی می تونه برای مدیر و مسئول سایت مشکل ساز بشه از این رو ان را به بخش لینک های خوانندگان وصل کردم ، امروزصبح از نوشته اش کلی خنده ام گرفته بود و دیدم که آزاده تنها نیست و این یک جریان فکری در بین ایرانیان است می باید آن را در بخش پر بیننده سایت برای بحث گذاشت . از این رو اول از همه از خودم شروع می کنم :روز جمعه بود که دخترم ژاله در روز قدس یک تظاهرات هوادار اسرائیلی ها را سازماندهی کرده بود .
حدود 150 نفر اسرائیلی که هر کدام با چند پرچم اسرائیلی به خود بسته بودند و ژاله توکلی در ان بالا سخنرانی می کرد و انها برایشان کف می زدند راستش از خجالت داشتم اب می شدم ... اسرائیلی ها هم مرتب ازم عکس می گرفتند که در تظاهرات شرکت داشتم ولی نه برای انان دست می زدم و نه پرچمی در دست داشتم .... در پلاکار ها محکومیت حماس بود و انگار نه انگار مردمانی که هفت سال در محاصره اند و شهر ی با جمعیت یک میلیون هشت هزاری نفری دائما در معرض بمب های نابود کننده اسرائیلی قرار ندارد .. آن شب تا صبح از شرم خوابم نبرد ...

 دیروز چند نفر زنگ زده بودند که بله کیانوش توی تظاهرات اسرائیلی ها با پرچم این کشور دیده شده بود که نا گزیر شدم طی مطلبی به توضیح آن بپردازم.
داستان از این قرار بود که روز جمعه 25 ژوئیه دو تظاهرات یکی توسط اسلامی ها در مرکز شهر کپنهاک و دیگری آکسیونی با دعوت انجمن ایران ازاد و انجمن صهینوسیتی دانمارک Dansk Zionistforbund.در كنار مجلس دانمارك برگزار شد. جوانان إفراطي هوادار فلسطيني از میتنیک خودشان جدا شده تلاش کردند که به هواداران اسرائيل حمله ور شوند؛ منهم برای تهیه گزارش به محل هر دو تظاهرات رفته بودم( متن گزارش http://www.iranglobal.info/node/36907)

که عکس هایی از اینجانب در مطبوعات دانمارک منتشر شد بگونه ای نشان داده شده بود که انگار در تظاهرات هواداران اسرائیلی شرکت داشته ام . بدین وسیله این خبر را تکذیب می کنم http://www.b.dk/nationalt/adskillige-anholdte-ved-... روزنامه دانمارکی Berlingske در باره این دو تظاهرات توضیحاتی را داده اند: http://m.b.dk/?redirect=www.b.dk%2Fnationalt%2Fusa...

ازاده سپهری در این نوشته کوتاه ؛ گروه خاصی از اپوزیسیون را در نظر نداشته است و نامی از آنان نبرده است . او کل اپوزیسیون ایران را در همراهی با رزیم در قضیه غزه «همساز» می داند . برای ارزیابی این نتیجه گیری بهتر است که به بررسی دو شعاری که در باره غزه سروده شده اند بپردازیم: 1-«نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» و2- « هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام » .. تا حقایق بیشتری دست یابیم ..

این روز ها، نیروهای هوادار خامنه ای، شعار« هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام » را در مقابل شعار مردم در روز های پس ازتقلبات انتخاباتی 88 که مطرح می کردند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» دلیلش هم اعتراض به حق مردم در مقابل سیاست فلسطین محور و ضد اسرائیلی جمهوری اسلامی بود که سالانه مبالغ هنگفتی کمک های مالی _ تسلیحاتی به لنبان و غزه سرازیر می شد در حالی که بخش بزرگی از مردم ایران گرسنه سر به بالین می گذاشت . این شعار از دل مردم معترض بیرون آمده بود و به هیج وجه شعار اصلاح طلبان حکومتی نبود که این روز ها رزیم برای محکوم کردن رهبران جنبش سبز طرح می نمایند. با این وجود شعار شماره یک « ناسیونالیستم » اش چنان « غلیظ » که حقوق حقه فلسطینی ها را نادیده می انگارد .شعار شماره 2 «اسلامیستی _کلی» که با سیاست خارجی فعلی نظام همخوانی ندارد . در واقع هم خود رزیم دیگر چندان به آن باور ندارند و دلیلش هم خیلی روشن است که رابطه حماس با جمهوری اسلامی بر سر حمایت این سازمان فلسطینی از مخالفین بشار اسد و انتقال مقر حماس از سوریه به قطر و نزدیکی آنان به عربستان..... بسیار شکر اب شده است ولی در مورد لبنان رزیم همچنان سیاست گذشته را اعمال می کند .بنظر می رسد سیاست خارجی ایران در حال تغییر است و این تغییر قبل از هر چیز منوط به مذاکرات هسته ای است که از یک سو رابطه اش را باغرب بهبود بخشد تا از تحریم ها خارج شود و نقشی در معادلات منطقه ای بدست اورد . از این رو، دست از شعار نابودی اسرائیل برداشته است ودر عرصه توسعه ؛ «راه رشد چنینی توسعه » را در پیش گرفته است .رهبری نظام ؛ بشرطی با این تغییر ات موافق شد که دولت حسن روحانی اعتراضی به محدود ماندن ازادی های سیاسی و اجتماعی نکند . در مورد شعار اپوزیسیون هر چند اعتراض اشکاری به سیاست خارجی فلسطین محور رزیم است ولی به دلیل غلظت بالای ناسیونالیستم ایرانی ، که حقوق فلسطینی ها را در باز پس گیری سرزمین شان که توسط اسرائیل اشغال شده اند را نا دیده می انگارد ؛ سیاست نادرست و نا صحیح است. شعار« هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام » هم دیگر باز تاب دهنده سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیست . این شعار در روز قدس امسال جنبه تبلیغی و عوام فریبانه داشت؛ تا خطاهای سیاست خارجی نظام در 35 سال گذشته را توجیه و لا پوشانی نماید. شایان ذکر است که «ناسیونالیسم ایرانی » در حدی که حقوق سایر ملت ها و مردمان دیگر را زیر پا نگذارد، می توانددوست داشتنی و بسیج گر راه ازادی ایران باشد وگرنه سر از عرب ستیزی و نژاد پرستانه در می آورد که بسیار زیانبخش و تفرقه انگیز است.

کاظم ثانی
خانم سپهری می نویسد: <جنگ کنونی در غزه و موضع گیری های اپوزیسیون ایرانی در دفاع جانانه از حماس بار دیگر اثبات کرد که این اپوزیسیون فاقد هر گونه شعور سیاسی ست> ولی یک نمونه هم ارائه نمی دهد که که کدام اپوزیسیون از حماس دفاع جانانه کرده است! خانم سپهری دفاع اپوزیسیون ایرانی از حق مردم فلسطین در تشکیل دولت خود و محکوم کردن کشتار دو طرف را با <دفاع جانانه از حماس> عوضی گرفته و نشان می دهد که خود، فاقد شعور سیاسی است! خانم سپهری این حکم را صادر می کند که: <هر آدمی که کمی شعور داشته باشد، می داند جمهوری اسلامی رفتنی ست>. باید گفت هر کسی که شعور داشته باشد می فهمد که این شعاری است که بیشتر از 35 سال است که می شنویم و معلوم نیست که این رفتنی بودن رژیم کی خواهد بود. یک سال دیگر؟ 10 سال دیگر؟ 50 سال دیگر؟ و هر کس که شعور داشته باشد می داند که اسلام بیشتر از 1400 سال است که بر کشور ما و جامعه ما  حاکم است و هنوز نرفته است. من با خانم سپهری موافقم در اینکه: <نیروهای سیاسی ای که در چنین شرایطی باز هم به دنبال رژیم می افتند، برای همیشه خود را از صحنه ی سیاست حذف خواهند کرد...> ولی ایشان نمی نویسند و مدرکی نشان نمی دهند که چه کسی دنبال این رژیم افتاده است. ظاهرا حرف زدن مالیاتی ندارد! تیتر نوشته خانم سپهری این است: <عر عر دسته جمعی در دفاع از حماس> و در جایی هم می نویسد: <... فکر می کنند از طریق آویزان شدن به کیر این رژیم ...> من بارها خانم سپهری را دیده ام. ظاهرا خانم محترمی است که در ادبیات نوشتاری خود می خواهد راه عبید و ایرج و... را برود و در اینکار موفق نبوده است...

کیانوش توکلی

سیروس عزیز با سپاس از انتقادات شما / یکبار دیگر تاکید می کنم که نوشته ازاده سپهری و تظاهرات مشترک انجمن ایران ازاد(با مسئولیت ژاله توکلی ) وانجمن صهینوسیتی دانمارک Dansk Zionistforbund را بهانه قرار دادم تا بحثی درخصوص نگاه ما به اسرائیل ، حماس و جنگ ما بین انان رابه بحث همگانی قرار دهیم .ابتدا در باره دخترم ژاله بگم . زمانی که من از کمونیست بریدم؛ دخترم کمونیست شد و در رهبری حزب چپ دانمارک قرار گرفت . در انتخابات شهرداریها ازسوی این حزب ، در شورای شهر کپنهاک انتخاب شد.

از تو چه پنهان ؛ ژاله یکی از هوادران سفت وسخت فلسطینی ها بو.د با شوهرش که ترک مسلمان بود ، در یکی از تظاهرات ها در حمایت از فلسطینی ها، آشنا و سپس ازدواج کرد ، تحصیلاتش رادر رشته فوق لیسانس علوم سیاسی گذراند و تز پایان تحصیلی او در باره محمد مصدق بود .او وهمسرش در تظاهرات روز قدس در ایران شرکت کرده بودند که  ژاله به دلیل بد حجابی مورد اعتراض زنان حزب الله اقرار گرفت .،طلا و وسایل ارزشمند خودرا که مبلغ ده هزار دلار فروخت و ان  را برای ازادی چند دانشجو  هدیه کرد وبه همین خاطر، تحت تعقیب پلیس  قرار گرفت و از کشور خارج شد . در جریان جنبش سبزیکی از بنیان گذاران اصلی انجمن ایران ازاد شد .او و شوهر ش بطور حرفه ای در خدمت این انجمن فعالیت می کردند . در جنبش سبز بود که تفکرات دمکراسی خواهی و ستیز با اسلام سیاسی او را در تقابل با حزب محبوبش قرار داد و سرانجام از این حزب کنار کشید. او یکی از مفسران و تحلیلگران سیاسی مدیا دانمارک  در حوزه ایران ، اسلام سیاسی و ....است .بنظر من ضدیت او با اسلام سیاسی موجب موضگیری های راست گریانه در او شد . من قبل از برگزاری تظاهرات با اسرائیلی ها ، بشدت با این ایده مخالفت کردم .پاسخ او این بود که هدف ما برگزاری تظاهرات صلح  در غزه است وقتی به محل تظاهرات رسیدم بهم  حالت شوکه  دست داد .150 نفر اسرائیلی  با 400 پرچم اسرائیل در مقابل پارلمان دانمارک دیدم . روی پلاکارتها تنها حماس را سازمان تروریستی می نامید و سخنی از جنایت ارتش اسرائیلی ها نبود... این بحث ادامه دارد

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سپهری گرامی آقای توکلی گزارش خود را در باره ی هر دو اعتراض تحت عنوان «تظاهرات مدافعان مردم غزه در مرکز شهر کپنهاک+عكس و فيلم» برای سایت تهیه کرده است. این گزارش با اینکه عنوانش «غزه» است ولی در باره ی هردو اعتراض نوشته شده است. در باره ی اسرائیل چنین آمده:« ولی این عده که نزدیک به 200 نفر بودند از این محل به مقابل پارلمان دانمارک که تظاهرات هواداران اسرائیل (در حدود 150 نفر)جریان داشت حمله بکنند که توسط پلیس دانمارک مهار شدند و حدود 66 نفر از جوانان افراطی دستگیر شدندند. در این محل درگیری کوچکی هم ایجاد شد که عقب نشینی هواداران اسرائیل به داخل مجلس و از انجا با اتوبوس های پلیس محل تظاهرات را ترک کردند...» سخنان کیا چه در همین گزارش و چه در توضیحات تکمیلی در کامنتهایش در مورد هردو اعتراض و همینطور پیرامون حضورش در آنجا روشن کننده ی وضع موجود است.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آزداه حالا فكر مي كني كلكي در كاره؟ متاسفانه دوربينم در اكسيون مشترك اسرائيل ها و إيراني ها قفل كرد، در همين أوضاع حدود ٢٠٠ نفر جوان راديكال مسلمان براي حمله به إسرائيلي ها خيز بر داشته بودند، پليسها هم دست و پاچه شده بودند، قرار بود سفير اسرائيل هم سخنراني كنه، كه پليس به دلائل أمنيتي به او أجازه نداد،سخنراني ها در جو متشنج برگزار شد، ٥٠ جوان هم دستگير شده بودند و سرانجام از ترس حمله ، إسرائيلي ها با اتوبوس پليس ،از درب پشتي مجلس دانمارك به يك محل أمن منتقل شدند،من اينها را منعكس كردم و چند سايت اصلي دانمارك گزارش خود رارا همراه با عكسم منتشر كردند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای ا.آئلیار، آقای توکلی گفته برای تهیه گزارش رفته بوده تظاهرات طرفداران دولت اسراییل. لینک مطلبی که شما اینجا گذاشته اید، مربوط به تظاهرات طرفداران غزه است و هیچ ربطی به آن یکی تظاهرات ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تعجب میکنم از بعضی مبارزان که به اصطلاح مبارزه آنان برای آزادی و عدالت است و اکنون دفاع از مظلومیت را بند میدهند به طرفداری از رژیم ایران. آخه دوستان مثلا روشنفکر اشتباه شما در این است که رژیم ایران همیشه دفاع از ملت مظلوم فلسطین را خواسته به اسم خودش مصادره نماید که کرده است چون میبینم با تفکراتی که امثال شما ها دارید و ساده گی که نشان میدهید ملت مظلوم فلسطین شده بهانه و وسیله ای برای خودی نشان دادن این رژیم در دفاع از مظلومان. ولی اگر در مظلوم بودن و غاصب بودن اسراییل اگر شکی دارید وای به حال شما ها و وای به حال ما که باور کرده بودیم شما قیام کردید به خاطر آزادی و ملت مطلوم ایران چرا که اگر این گونه است شما ها هم شیاطین و شیادانی هستید که اگر صاحب قدرت شوید بدتر از جمهوری اسلامی و اسراییل خواهید شد
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آدرس گزارش تهیه شده توسط کیانوش توکلی در متن تکمیل شد:
«تظاهرات مدافعان مردم غزه در مرکز شهر کپنهاک+عكس و فيلم»از کیانوش توکلی.http://www.iranglobal.info/node/36907
این عده که نزدیک به 200 نفر بودند از این محل به مقابل پارلمان دانمارک که تظاهرات هواداران اسرائیل (در حدود 150 نفر)جریان داشت حمله بکنند که توسط پلیس دانمارک مهار شدند و حدود 66 نفر از جوانان افراطی دستگیر شدندند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش توکلی گرامی، من متوجه نشدم به چه منظور به تظاهرات هواداران دولت اسراییل رفته بودی؟ جایی ندیدم گزارش هایی که میگی تهیه کردی، منتشر شده باشه.