فروش مواد مخدر توسط دختر ۶ ساله در مشهد


در این ویدیوی مستند که توسط جمعیت مستقل امداد دانشجویی – مردمی امام علی در نمایندگی مشهد تهیه شده ، دختر ی بسته های مواد مخدر را به مربی مددکار نشان می دهد و می گوید پدرم هر روز چهار بسته به من می دهد که به معتادها بفروشم..
پدیده فروش مواد مخدر توسط کودکان به خصوص در مناطق حاشیه کشور رو به افزایش است و نهادهای ذیربط هیچگونه برنامه ای برای جلوگیری از سوء استفاده فروشندگان مواد مخدر از کودکان ندارند و حتی می توان گفت که این مسئله را انکار می کنند و یا نادیده می انگارند. 
در حال حاضر اعتیاد نوزادان و کودکان در محله های حاشیه به یکی از بحران های لاینحل پیش روی مددکاران اجتماعی بدل شده است و هیچ ارگانی در ایران مسئولیت حمایت از این کودکان را بر عهده نمی گیرد.

-بله دخترم ، محرم بفروشی گناه داره! بله، الهام خانوم توی محرم گوسفند میکشند؛ قیمه درست میکنن و میدن آدمها بخورن تا صواب ببرند؛ اونهم نه آدمهای گرسنه که مجبورن مواد بفرشن تا زندگی کنند؛ بلکه در و همسایه که همه بگن به به چه آدمهای خوب و با اعتقادی؛ برای امام حسین گوسفند کشتن!
ولی الان دیگه میتونی مواد بفروشی، چون محرم تموم شده، بجاش یه حاجی از مکه اومده! از هوا؛ از پیش خدا؛ کلی خرج کرده رفته مکه!
حالا هم گوسفند کشته! به به چه آدمهای خوبی اطراف شما دختر خوب زندگی میکنند.
همه با خدا؛ همه اهل بخشش و دست و دلباز. فقط یادشون رفته این پولهایی که خرج میکنند فقط دوست و آشنا و در و همسایه رو خر میکنه! 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر : 
و این هست جمهوری هرویین.... میبخشید,, جمهوری شیشه.
عدم انتشار شده: 
false