نمایشنامه ی «خراکتور» و مجلس ایران

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی خواستار شد؛
لزوم برخورد وزارت اطلاعات و ارشاد با توهین کنندگان به اقوام 
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ملت ایران نماد وحدت ملی و انسجام اسلامی است، خواستار برخورد وزارت اطلاعات و ارشاد با توهین کنندگان به اقوام شد.
 حجت الاسلام و المسلمین «محمد حسن ابوترابی فرد» که ریاست ساعاتی از جلسه علنی روز یکشنبه مجلس را برعهده داشت این مطلب را در پاسخ به تذکر و اخطار نادر قاضی پور نماینده ارومیه درباره اجرای نمایشنامه «خراکتور» که در تالار شهر تهران در حال اجرا است، بیان کرد.
ابوترابی فرد تاکید کرد: این وحدت دستاورد سال ها تلاش نیروهای انقلابی و حضور دین و اخلاق در جامعه است.
 
خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) گزارش داده که ابوترابی فرد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته است به طور جدی خطای فاحش در این موضوع را پیگیری و وزارت اطلاعات نیز آن را بررسی کند.
نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: اگر بخواهیم غیورترین مردان سرزمین مان را نام ببریم باید نام زیبای مردم آذربایجان که همه چیز خود را فدای انقلاب کرده اند را بگوییم.
ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: وزیر ارشاد نیز باید به طور جدی افرادی را که در انجام این خطای فاحش دست داشته اند را شناسایی و بازخواست کند، از وزارت اطلاعات نیز می خواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهد. قاضی پور نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز یکشنبه در تذکری آیین نامه ای گفت: وزیر کشور باید جلوی برنامه های اختلاف انگیز را در کشور بگیرد و با کارهایی که قومیت ها را مورد تمسخر قرار می دهند، برخورد کند.
وی با یادآوری اتفاقاتی در سال های گذشته که به دلیل انتشار کاریکاتوری در روزنامه ایران ایجاد شد، افزود: اگر به خاطر داشته باشیم کاری که روزنامه ایران در آن زمان کرد باعث مرگ سه نفر در سنقر شد، نباید این رفتار تکرار شود. نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره موضوع تذکر خود گفت: در تالار شهر تهران نمایشنامه ای بر روی صحنه به نام «خراکتور» است که به زبان آذری و تعصبات خطه آذربایجان توهین شده است.
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.