اجرای حکم اعدام 8 زندانی از جمله 2 زن و 2 شهروند افغانی در زندان زاهدان

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از 10 زندانی که روز گذشته به سلولهای انفرادی زندان زاهدان منتقل شده بودند 8 نفر به دار آویخته شدند.

شنبه ، 20 اسفند 1390 ، 12:26 | نوشته شده توسط فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ایران | چاپ | فرستادن به ایمیل
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از 10 زندانی که روز گذشته به سلولهای انفرادی زندان زاهدان منتقل شده بودند 8 نفر به دار آویخته شدند.
روز شنبه 20 اسفند ماه از  10 زندانی که به سلولهای انفرادی زندان زاهدان منتقل شده بودند 8 نفر از آنها صبح امروز حوالی ساعت 03:00 بامداد به دار آویخته شدند در میان 8 زندانی اعدام شده  2 زن زندانی و 2 شهروند افغانی  جزو اعدام شدگان بودند.

صبح امروز خانواده های آنها به زندان زاهدان مراجعه کردند و اجساد اعدام شدگان پس از گرفتن مبالغی  به خانواده های آنها تحویل داده شد.خانواده های اعدام شدگان در صورتی می توانستند اجساد عزیزان خود را تحویل گیرند که می بایست مبالغ زیر را به زندان پرداخت کنند.مبالغ پرداختی عبارتند از :
 تومان پول طناب دار    50 هزار -
2- پول انتقال به پزشک قانونی  40 هزار
3- تاییدیه  فوت  20000 هزار تومان
اسامی تعدادی از زندانیان که صبح امروز حکم ضد بشری اعدام در مورد آنها به اجراگذاشته  شد به قرار زیر می باشد:
1- حمید سیری حدودا 40 ساله اهل ورامین در تهران دستگیر شده است و از سال 1388 تاکنون در زندان بسر می برد
2- گل احمد حیدری 38 ساله  شهروند افغانستان متاهل و دارای 4 فرزند می باشد . او از سال 88 تاکنون در زندان زاهدان زندانی بود.
3- غلام سارانی حدودا 39 ساله از شهروندان  افغانستان
گفته می شود که زندانیان فوق به دلیل داشتن مواد مخدر محکوم به اعدام شده اند.
ولی فقیه علی خامنه ای پس از توقف چند روزه اعدام ها به منظور برگزاری نمایش انتخابات (انتصابات) خود و پس از تحریم گسترده نمایش انتصابات وی و بار دیگر گواهی دادن بر  عدم مشروعیت  رژیم ولی فقیه   توسط مردم ایران، برای ایجاد فضای رعب و وحشت در آستانۀ چهارشنبه سوری دوباره رو به اعدام های گروهی آورده است.اعدام ها با تایید و دستور صادق لاریجانی رئیس منصوب شده علی خامنه ای در قوۀ قضاییه و از جنایتکاران علیه بشریت صورت می گیرد و از طرفی دیگر برادر وی جواد لاریجانی بیشرمانه ، جنایت علیه بشریت و اعمال قرون وسطایی این رژیم را در مجامع حقوق بشری مورد توجیح قرار می دهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از سرگیری دوبارۀ موج اعدام های گروهی در آستانۀ چهارشنبه سوری و به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پروندۀ  جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

20 اسفند 1390 برابر با 10 اکتبر 2011

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه اعدام  سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

منبع: 
سایت ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.