قتل یک دستفروش توسط ماموران قالیباف

یک کارگر هفت روز پس از ضرب و شتم توسط ماموران شهرداری تهران، در بیمارستان جان سپرد.

این کارگر که به نظر می‎رسد کاسب دوره‎‌گرد بوده و به همراه پسرش در خیابان‌های تهران دستفروشی می‌کرده، با چند مامور گشت سد معبر منتسب به شهرداری تهران درگیر می‌شود که ماموران شهرداری به شدت او را کتک می‌زنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری ایلنا، وی به دلیل خونریزی از ناحیه سر به بیمارستان نورافشان تهران منتقل شد اما یک هفته بعد بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.

خانواده علی چراغی به خبرنگار ایلنا گفته‌اند: «او روز ۱۶ مرداد به همراه پسر ۱۴ساله‌ به خیابان تهران‌پارس رفته بود که در ساعت ۱۰ صبح حوالی اتوبان باقری نبش خیابان ۱۹۶ غربی با ماموران شهردا‌ری درگیر می‌شود.»

ابوالفضل پسر کارگر جان باخته درباره علت درگیری گفت: «من و پدرم سوار بر وانت کنار خیابان در حال حرکت بودیم که ناگهان یک وانت سدمعبر ناحیه چهار منطقه ۴ مقابل ماشین ما پیچید و راه را بست. چهار ماموری که از اتومبیل پیاده شدند از پدرم خواستند که پیاده شود. من به در خواست پدرم در وانت ماندم و از داخل مکالمه آن‌ها را می‌شنیدم. یک مامور به پدرم گفت که وانت توقیف است. پدرم اصرار داشت که شما حق توقیف ماشین را ندارید و باید با پلیس ۱۱۰ تماس بگیریم.

وی افزود: «پدرم شروع به تماس با پلیس کرد که در این هنگام چند مامور همزمان با پدرم درگیر شدند و یکی از آنان از پشت دستهای پدرم را گرفت و سایرین مشغول ضرب و شتم او شدند. هنگامی که من مشغول پیاده شدن از ماشین بودم دیدم که یکی از ماموران با «پنجه بکس» به سمت چپ سر پدرم ضربه‌ای وارد کرد و پدرم به زمین افتاد.من قصد نزدیک شدن به پدرم را که بی‌هوش روی زمین افتاده بود را داشتم اما ماموران به گمان اینکه پدرم تمارض می‌کند ضربه‌ای به من زدند و اجازه نزدیک شدن به پدرم را ندادند اما بعد از دخالت کسبه محل، هر چهار مامور سوار بر وانت از صحنه گریختند.»

پزشک قانونی درباه جراحات وارد شده بر بدن کارگر جان باخته گزارش داد: «طبق مندرجات پرونده بالینی در تاریخ ۱۶ مرداد در پی اصابت جسم سخت مصدوم دچار ضایعات زیر شده است. یک: کاهش سطح هشیاری. دو: خونریزی در نواحی گیجگاهی و آهیانه و پیشانی سمت چپ جمجمه و کوفتگی بافت مغزی در نواحی گیجگاهی و آهیانه‌ای سمت راست جمجمه که تحت عمل جراحی قرار گرفته است.»

سایت خبرآنلاین در یادداشتی با انتقاد از سردار قالیباق شهردار تهران در خصوص کشته شدن این کارگر دستفروش توسط ماموران شهرداری نوشته: «آیا اولویتی برای مسئولین نیست که بجای صدور بخشنامه های عجیب و غریب و هزینه ساز به فکر ایجاد انقلابی اخلاقی در اندیشه های کارمندان خود باشند؟»

نویسنده در ادامه آورده: «این حادثه ی دردناک که علی الاصول باید نشان دهنده ی لایه های پنهان روابطی باشد که در حوزه ی سد معبر ، بین ماموران و متخلفین وجود دارد ، باید ذهن شهردار محترم را به سمت فرهنگ سازی و ارتقای جایگاه انسانیت در اذهان کارمندان تحت مدیریت ایشان بیش از هر اقدام دیگری سوق دهد.»

برگرفته از: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.