وقوع درگیری میان سپاه و داعش در اورمیه و دیواندره

یک گروه مسلح از تبهکاران سیاه‌پوش داعش در مناطق مختلف اورمیه به گشت‌زنی می‌پردازند. این گروه در چند روز گذشته فعالیت‌های خود را در مناطق آن استان بویژه مناطق روستایی افزایش داده است و در روز 4 شهریور وارد روستای «ماوانا» از توابع دهستان «سیلوانه» اورمیه شده‌اند که با پاسداران پاسگاه به درگیری می‌پردازند. منابع محلی می‌گویند هنوز خبری دقیق از تلفات احتمالی این درگیری در دست نیست.

فعالیت‌ها و گشت‌زنی گروه تبهکار داعش در مناطق مختلف شرق کردستان افزایش یافته است. طی روزهای گذشته در روستایی در اورمیه و ناحیه‌ای در دیواندره از توابع سنه شرق کردستان میان سپاه پاسداران رژیم و افراد مسلح داعش درگیری روی داد.

گزارشگر خبرگزاری فرات از اورمیه گفت: یک گروه مسلح از تبهکاران سیاه‌پوش داعش در مناطق مختلف اورمیه به گشت‌زنی می‌پردازند. این گروه در چند روز گذشته فعالیت‌های خود را در مناطق آن استان بویژه مناطق روستایی افزایش داده است و در روز 4 شهریور وارد روستای «ماوانا» از توابع دهستان «سیلوانه» اورمیه شده‌اند که با پاسداران پاسگاه به درگیری می‌پردازند. منابع محلی می‌گویند هنوز خبری دقیق از تلفات احتمالی این درگیری در دست نیست.

هفته گذشته خبرگزاری فرات خبری مبنی بر ورود افراد داعش به روستای «طلیم خان» از توابع شهرستان ماکو در همان استان منتشر کرد. آن تبهکاران پس از ورود به آن روستا از اهالی آن خواستند با آنها بیعت کنند, اما مردم طلیم‌خان این درخواست تبهکاران را رد و آنها را بیرون رانده و حتی با آنها درگیر شدند. گروه تبهکار مسلح هم پس از متواری شدن از روستا در کوه‌های اطراف به درگیری پرداخت که بنا به گفته منابع محلی, بدلیل اینکه تنها گریلاهای «یگان‌های شرق کردستان, ی.ر.ک» در آن منطقه هستند, احتمالا گروه داعش با آنها درگیر شده باشد.

درگیری در دیواندره

گزارشی دیگر به مرکز خبرگزاری رسیده که حاکی از شروع گشت‌زنی گروهی از تبهکاران مسلح در مناطق شهرستان دیواندره از توابع شهر سنه است. این گروه روز گذشته, 5 شهریور با نیروهای پاسدار رژیم ایران به درگیری مسلحانه پرداخته است.

گفته شد که این تبهکاران با انتشار فایلی ویدیویی, در آن شهرستان اعلام موجودیت کرده‌اند, اما هنوز خبری از تلفات احتمالی درگیری با نظامیان رژیم ایران در آن منطقه, بدست نرسیده است.

گشت‌زنی تبهکاران در روستای سرنجیانه

بنا به گزارشی دیگر, یک گروه تبهکار دیگر که لباس سیاه پوشیده, ریش دراز داشته و مسلح هستند, در کوه‌های اطراف سرنجیانه از توابع شهرستان دهگلان در استان سنه به گشت‌زنی می پردازند. این گروه شبانه تا سپیده‌دم وارد روستای سرنجیانه شده و به ارعاب مردم می‌پردازند.

گفتنی است که گشت‌زنی این گروه در اطراف سرنجیانه به مدت بیش از دو هفته‌است ادامه دارد.

ارعاب مردم جوانرو

گفته می‌شود که چند گروه مسلح دیگر هم در شهرستان جوانروی از توابع استان کرماشان , شبانه مسیرهای بین شهری و روستایی را مسدود کرده و به ارعاب روستائیان وشهروندان دست می‌زنند. همچنین هرگونه عبور و مرور خودروها و مسافران را کنترل می‌کنند.

لازم به ذکر است که امروز, شماری از شهروندان شهر سنه در خیابان ششم بهمن به راهپیمایی اعتراضی بر ضد تبهکاران داعش دست زده و با سردادن شعارهای زنده باد کردستان و مرگ بر داعش, پرچم آن گروه تبهکار را به آتش کشیدند.

برگرفته از: 
خبرگزاری فرات
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.