فروپاشي داعش می تواند سقوط رزیم تهران رابدنبال داشته باشد

نقشه ائتلاف این خواهد بود که همراه با سرکوب تدریجی داعش ، نیروهای هوادار عربستان _ امریکا جایگزین نیروهای داعش در سوریه خواهند شد و دخالت نظامی امریکا در سوریه این جایگزینی را تضمین خواهد کرد و در واقع حکومت موازی در سوریه ایجاد می شود. هم اکنون هم این دولت موازی وجود دار.دبیشتر خاک سوریه در دست داعش است و اکثر جمیعت سوریه در مناطق تحت کنترل بشار اسد زندگی می کنند. در صورت ایجاد چنین دولت موازی پناهجویان سوری به کشور بازگردانده خواهند شد و کشورسوریه رسما در وحله اول تجزیه خواهد شد.

در صورت بی نتیجه ماندن مذاکرات هسته ای

این در حالی است  که رهبر جمهوری اسلامی ادعا کرده بود که ایران به نشست پاریس دعوت شده بود ولی  فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار می دارد که جمهوری اسلامی به این مذاکرات  دعوت نشده بود و دولت امریکا هم اظهارات خامنه ای را رد کرده است . علت اصلی ،نگرانی رزیم درباره آینده حکومت بشار اسد محور اصلی  مخالفت علی خامنه ای  برای همراهی با این اتئلاف بود .

درواقع به همین خاطر بود که علی خامنه ای درمصاحبه اخیر خود؛ شکست اتئلاف 40 کشور جهان  را نوید داده بود .از مصاحبه رهبر اخوند ها چنین پیداست که در حاکمیت کسانی مخالف نظر رهبری  بودند .  از سوی دیگر احتمال شکست مذاکرات هسته ای هم دور انتظار نیست .وندی شرمن، معاون وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که دستیابی به توافق نهایی اتمی با ایران تا زمانی که این کشور ظرفیت غنی‌سازی‌ اورانیوم خود را کاهش ندهد، ممکن نخواهد بود.در حالی فقط 2 روز به آغاز مذاکرات باقی مانده، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران درباره رسیدن به توافق نهایی در جریان مذاکرات نیویورک ابراز تردید کرده است.به عبارت  دیگر جمهوری اسلامی حاضر به کاهش ظرفیت غنی‌سازی‌ اورانیوم نیست .

از سخنان خامنه ای چنین بر می اید که او مخالف اهداف  اتئلاف ضد داعش است . اگر جمهوری اسلامی در دفاع از اسد به مخالفت با نیروهای اتئلاف اقدام نماید ؛ خط مشی اتئلاف کشورهای غربی هم می تواند چرخش کرده واهداف آن تغییر نماید  .از سوی دیگر شکست وعده های انتخاباتی حسن روحانی و با توجه به نارضایتی عمیقی که در بین ایرانیان نسبت به رهبری خامنه ای وجود دارد، اوضاع سیاسی ایران را می تواند در یک چشم برهم زدن تغییر نماید. در این شکی نیست که مردم با هزار زبان این نارضایتی را نشان داده اند. جنبش سبز می تواند این بار با رنگ دیگری  ظاهر شود.

رویدادهای دو ماه اخیر شامل «ظهورداعش» ،ب«حران اوکرائین» و قرار داد چند میلیاردی ایران و روسیه موجب شد که خط حسن روحانی در مقابله با خط رهبری به  شکست  وعده های انتخاباتی نزدیک شود و جمهوری اسلامی به همان مسیری  بیفتد که در آخر دوره  دولت احمدی نژاد افتاده بود در چنین شرایطی مخالفین سیاسی ایران می باید خود را آماده دور جدیدی سازند. سقوط داعش می تواند سقوط رزیم تهران را رقم بزند. چرا که تا سه  سال دیگر میزان بیکاری در ایران از مرز10 میلیون نفر عبور خواهد کرد.

شایان ذکر است که وزن نیروهای مخالف خط  رهبری خامنه ای در حاکمیت روز به روز سنگین تر می شود.در واقع همه چیز در ایران می تواند یک شب و در یک چشم بهم زدن تغییر نماید.

 

نقشه عملیات گسترده علیه داعش به باراک اوباما ارائه می شود

بنابر نوشته بی بی سی : استراتژی، آمریکا در درجه اول می خواهد که نیروهای گروه دولت اسلامی را از عراق بیرون براند ولی همزمان، آنها را در سوریه نیز هدف قرار خواهد داد. این مقام ارشد پنتاگون وعده داد که بمباران گروه دولت اسلامی مستمر باشد، ولی نه به آن شدتی که ۱۱ سال پیش در ابتدای جنگ علیه ارتش عراق و حکومت صدام حسین انجام شد.آمریکا می خواهد در ظرف یک سال آینده پنج هزار نفر از مخالفان حکومت سوریه را نیز برای مقابله با نیروهای دولت اسلامی آموزش نظامی بدهد و مسلح کند. عربستان سعودی برای میزبانی این طرح اعلام آمادگی کرده است.

 

  دختران ایرانی و آموزش نظامی برای نبرد علیه داعش

این روزها گروهی از دختران کرد ایرانی در ۵۰ کیلومتری شمال غرب کرکوک برای مقابله علیه تروریست‌های داعش آموزش نظامی می‌بینند. در میان کردها از دیرباز زنان نیز در کنار مردان در جنگ‌ها شرکت داشته‌اند. 99 در صد مردم ایران مخالف خط سیاسی رهبر جمهوری اسلامی اند . آنان می خواهند که مثل مردم دنیا پیشرفت کنند .  جای هیج تریدی نیست که خط مشی خامنه ای نابودی ایران در پی خواهد داشت . او سناریو سوریه ای کردن ایران را دنبال می کند . پس از انتخاب حسن روحانی مردم بطور عموم چشم انتظار تغییرات تدریجی در ایران هستند که باشکست مذاکرات هسته ای همه چیز  دود خواهد شد .

منبع: 
ویژه ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استعمار هند توسط انگلیس, گناه هندی ها بود یا انگلیسی ها ؟ مسلما کسانی که به دنبال جواب ساده می گردند و همواره به دنبال آنند که تقصیر را بر گردن دیگری بیندازند, اعتقاد دارند که این انگلیس بود که مردم هند را استعمار می کرد.
در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیست. چنانچه مردمی از شعور و درک بالا برخوردار باشند, نه تنها هیچ قدرت خارجی, بلکه هیچ دیکتاتور داخلی هم مجال این را نمی یابد که این مردم را استعمار کند.
ریشه داعش به ذات خود مردم عراق و سوریه باز می گردد. در سوریه که بشار اسد علوی و خاندانش سالهاست بر سر کارند و اکثریت سنی سوریه را به ستوه آوردند, یا در عراقی که اقلیت سنی سال ها به لطف صدام حسین یکه تاز میدان قدرت بودند, ولی با حمله آمریکا و تشکیل دولت جدیدی که به لطف نوری المالکی و ایران تبدیل به دیکتاتوری اکثریت شیعیان شد, حیثیت و منافع خود را بر باد رفته دیدند و در صدد مقابله برآمدند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نميدانم به برخي از تصاوير كه مخفيانه از زندان ابو غريب انتشار يافت و البته حكومت آمريكا فورا" دست بكار شد تا از انتشار بقيه جلو گيري شود, آگاه هستيد يا نه ؟ مخصوصا" در يك مورد زنداني ها را لخت كرده و وادارشان ميكنند آلت تناسلي خود را در دهان هم بندان شان قرار دهند. بريدن دست و پا و سوراخ كردن جمجمه سر با مته برقي و . . . . و لذت سربازان امريكائي از اين اعمال پيش كش. چه كسي خونخوار هست ؟ داعش تبديل شده به فرياد مردمي تحقير شده و زجر كشيده. كسي كه اندكي عقل سليم داشته باشد نميتواند با اعمال داعش موافق باشد ولي شما ريشه اين رفتار را ناديده گرفته و به همراه رسانه هاي تحت نفوذ كارتل هاي كلان نفتي و اسلحه سازي - و برخي روشنفكران وطني - علت را در جاي ديگري سراغ گرفته ايد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
@ منوچهر
اینکه تا قبل از دخالت نظامی آمریکا وجود نداشت، چندان ربطی به موضوعی که من مطرح کرده بودم، پیدا نمیکند. سوال اینجاست که چگونه یک نیروی تا این حد وحشی و افراطی می تواند در یک جامعه نیرویی چنین عظیم به دنبال خود بکشاند و این همه "پیکارجو"ی خونخوار داشته باشد؟ با یک حمله ی نظامی یا با حضور چند ساله ی یک نیروی خارجی در یک کشور که چنین چیزی ممکن نمیشود.
در همین رابطه میتوان به این اشاره کرد که نیروهایی مانند "جندالله" از کجا سر بر آورده اند؟ این هم ناشی از نفوذ آمریکایی ها در جمهوری اسلامی ست؟ یعنی آمریکا واقعا اینقدر ابرقدرت است که میتواند حتی در بسته ترین نظامهایی چون جمهوری اسلامی تا این حد رخنه کند؟ حتی خدا هم چنین قدرتی ندارد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عجبا كه دشمني با چپ ميتواند روز روشن را به شب سياه تبديل نمايد. به اعتراف خود امريكائيها تا قبل از لشگر كشي شان به عراق القاعده اي در عراق وجود نداشت و به همين سياق سوريه نيز فاقد داعش بود. ليبي نيز به همچنين .
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته ی سپهری گرامی درست است. اما یک طرف و یک بعد مسئله را نشان میدهد. «بستر اجتماعی» را. از نظر جامعه شناسی. بله ، عقب ماندگی جامعه در عرصه های مختلف، اخنتناق حاکم در جامعه، بستر اجتماعی- فکری نیروهایی مثل داعش است. این علف های هرز بر زمین مناسب رشد یافته اند. اما بعد و سوی دیگر مسئله آن است که چه کسانی قدرت و امکانات دارند که این نیروها را حمایت کرده-مستقیم و عیر مستقیم- در جهت اهداف کوتاه و دراز مدتشان در منطقه به عنوان «ابزار» مورد استفاده قرار دهند؟ بدیهی ست که «کشورهای قدرتمند اقتصادی و نظامی». این کشور ها نه تنها در طول تاریخ از نیروهای ارتجاعی در جهت اهداف برنامه ای خود بعنوان «ابزار» سود جسته اند، حتی از «انقلابها» نیز بعنوان ابزار در جهت تأمین برنامه های خود استفاده کرده اند. انقلاب سوریه علیه دیکتاتوری اسد برای رفع «تبعیض» و استقرار دموکراسی بود. حتی انقلاب بهمن ایران.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهمتریت عامل رشد ارتجاع در کشورهای اسلامی ، سرکوب آزادیخواهان و احزاب ملی و لیبرال و روشنفکران روشنگر و تبلیغ خرافات و سلطنت و شیخ نشینی و امیرنشینی بوده و هست و خواهد بود . نقش دوره جنگ سرد میان دو بلوک بی تقصیر نبود . نیروهای ضد کمونیست ، پادوهای ارتجاع و امپریالیسم بوده و خواهند بود .ضدکمونیستها در دوره جنگ سرد ، نیروی متحد غرب و امریکا و اسرائیل بودند و هستند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تروریسم اسلامی در کشورهایی مانند عراق، سوریه و لیبی از کجا سر بر آورده است؟ بستر رشد این جریانات چه بوده؟ خیلی ها در پاسخ به این سوال به تئوری های توطئه روی می آورند و دولت های غربی را عامل اصلی رشد تروریسم اسلامی می دانند. ولی اگر تخیلات سیاسی خود را دور بریزیم و واقع بینانه نگاه کنیم، می بینیم که عوامل اجتماعی و سیاسی گوناگونی منجر به گسترش تروریسم اسلامی در یکسری کشورها شده. یکی از این عوامل، که برجسته ترین است، سرکوب و اختناق درازمدت در کشورهایی مانند عراق، سوریه و لیبی ست. شیوه ی حکومتی در این کشورها ترکیبی از سرکوب به سبک فاشیستی، کمونیستی و «خلافت اسلامی» بود.