عباس شریفی دررابطە با سلسلە درگیریهای اخیردر کردستان ایران

فایل صوتی/ حزب دمکرات کردستان طی اطلاعیه ای که اخیرا در ایران گلوبال درج شده است از جمله مطرح کرده است که :« طی چند هفتەی گذشتە پیشمرگ های این حزب ، در عمق مناطق آذربایجان غربی با مجموعە کمین و یورشهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مواجە گشتند. ...در این ارتباط مصاحبه کوتاهی با یکی از کادر های عضو این حزب انجام داده ام که می شنوید:
 کیانوش توکلی :حزب دمکرات کردستان طی اطلاعیه ای که اخیرا در ایران گلوبال درج شده است از جمله مطرح کرده است که :« طی چند هفتەی گذشتە "مدافعان شرق کردستان" کە وابستە بە حزب دمکرات کردستان هستند، در جریان کار و فعالیت خود در عمق مناطق استان ارومیە با مجموعە کمین و یورشهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مواجە گشتند. فرزندان دمکرات ضمن دفاع قهرمانانە از خویش و درهم شکستن کمین و حملات نیروهای سرکوبگر رژیم، شماری از آنها را بە هلاکت رساندە و یا مجروح کردەاند کە آمار دقیق آن هنوز دردست نیست....» در این ارتباط مصاحبه کوتاهی با یکی از کادر های عضو این حزب  مصاحبه ای انجام داده ام که می شنوید.
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر : 
خودت چرا از اسم دروغین فارسی و ایرانی " تهرانی !" سوء استفاده میکنی ؟ تو که تحمل این مصاحبه را نداری چرا شهامت نداری برای خودت از اسامی ترکی ات در اینجا استفاده کنی ؟ شما تجزیه طلبان استاد دروغ و تحریف و جعل و...هستید !
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
مسئولین گرامی, وقتیکه چنین مصاحبه بی مسئولانه, تحریک آمیز ...........ت انگیز آقای شریفی را منتشر میکنید, باید ظرفیت جواب بدون توهین را به همچون مصاحبه ای داشته باشید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای شریفی اگر راست میگوئید به جای اعلان جنگ علیه ایران آنهم در منطقه آذربایجان غربی بروید جلو داعش را بگیرید تا دخترهای 15 ساله کرد مجبور به جنگ نشوند. جناب این شعار شما جز گمراه کردن اذهان عمومی چیز دیگری نیست و به این وسیله خواسته اید طبل توخالی بودنتان رااز نظر نظامی رو پوشی کنید.حزب دموکرات کردستان همان است .................... ول کنید. اگر جرعت دارید جلو داعش را بگیرید.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
نوشته ام باز می نویسیم « تا دیکتاتوری حاکم هست سیاست درست آن است که مسایل ارضی در منطقه مطرح نشود. و اسامی و حدود مناطق آن چنان که بوده بماند و در «نوشته و عمل» رعایت شود. تا بعد از دیکتاتوری موجود بتوان در یک «فضای دموکراتیک و آزاد» روی همه ی مسایل فکر کرد. طرح اختلاف ارضی بین مردمان به زیان مبارزه ی مشترک و دوستی و همبستگی مردمان تحت ستم مضاعف است. و باعث درگیری و دشمنی. و سیاست غلطی ست ». 2- کردهای عراق که تابعیت ایران را ندارند ایرانی به حساب نمی آیند. 3- اما کردهایی که تابعیت ایرانی دارند ایرانی هستند و نمی توان آنها را غیر ایرانی یا مهمان حساب کرد.4- تقسیمات جغرافیایی «قدیمی و پیشنهادات جدید در این مورد» تنها پس از حکومت حاکم در پارلمان جدید ایران بر اساس قانون اساسی نوین میتواند مطرح شود. دور زدن این روند ، اکنون، سیاست غلطی ست. 5- چه رفراندومی در بعد از انقلاب آینده باشد یا نباشد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای یاشار پورعلی - ---آیا شما بعد از نوشتن کامنت, مروری بر آنچه که نوشتید میکنید یا نه؟ در جائی نوشتید که (( پس بنابراین در آذربایجان هم هیچ ملتی حق رفراندوم نخواهد داشت)) ودر جائی دیگر می نویسید که (( مردم آذربایجان جنوبی در هزار سال گذشته بیش ازنه صد سال در ایران حاکم بودند)).. آولآ ترک های ایران مثل چینی های کانادائی مهاجر نیستند چون همانطور که اشاره کردید ما ترک ها چندین هزار سال در « سرزمین مادریمان» زندگی کرده ایم و بخاطر آن خون داده ایم. ( خرمشهر به وسیله لشکر 110 اردبیل آزاد شد)... ثانیآ ما ترک ها قیّمی به مثل شما ها احتیاج نداریم که به ما (( حقوق)) ملی تعین بکنید. خوشبختانه رشد و آگاهی سیاسی ترک ها و سایر ملل غیر فارس ایرانی ها به آن حدّ رسیده است که بدانند منافع ملی آنان در کجاست. هیچ وقت فراموش نکنید که درازدواجهای سیاسی همیشه طلاق بوده و خواهد بود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بیش از 6 میلیون آلمانی در آمریکا ساکن هستند. چینیها یکی از پر جمعیت ترین ملتهای ساکن کانادا هستند. میلیونها ترک در آلمان زندگی می کنند و ....
آیا آلمانی می توانند در آمریکا رای گیری بکنند که این شهر متعلقن به آلمانی ها است ؟
چینیها در کانادا و یا ترکها در آلمان می توانند رفراندوم انجام بدهند؟
هرکز تمی توانند و این کار شدنی نیست پس بنابراین در آذربایجان هم هیچ ملتی حق رفراندوم نخواهد داشت. و تبلیغ و به بحث گذاشتن چنین تفکراتی از یک رسانه نه تنها دمکرات بودن آن رسانه را نشان نمی دهند بلکه بصورت غیر مستقیم حمایت قاطع آن رسانه را از این تفکرات نشان می دهد.
دوم اینکه آقای شریفی و دوستان ایشان با توجه به موقعیت ترکمنهای عراق فکر می کنند که در ایران نیز می توانند اورمیه را مثل کرکوک تبدیل به یک شهر کرد نشین بکنند و باید توجه داشته باشند که مردم آذربایجان جنوبی در هزار سال گذشته بیش از
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب علي ، گويا شما تا اخر مصاحبه را گوش نكرده اید كه اینجانب بشكلي از تغيير نام مناطق جغرافيا يي ،نا خرسندي ام را إبراز كرده بودم ، اينكه هر حزب و دسته اي بخواهند ، سر خود، دست به تغيير نام شهر ها و استانهاي ايران بزنند،كاري بشدت نادرست است و طبق مقررات سايت در ج اين قبيل نوشته ها در ايرانگلوبال ممنوع است، قبلا برخي دوستان عرب اهوازي ، أسامي شهر هارا تغيير داده بودند كه شخصا به انان اعتراض كردم. ما بجای اینکه فورا چنین نوشته هایی را عدم انتشار بزنیم، بشکل کامنت و یا مصاحبه با آن برخورد علنی می کنیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
چنان حرف از رفراندوم میزنند که هرکس اینها را نشناسد گمان میکند واقعا خبریست. اینها همان دموکرات های اوایل انقلاب هستند که .........میبریدند. نصف آذربایجان را در شمال کردستانش قرار میدهد و اسامی آن را جعل میکند بعد میگوید رفراندوم تعیین خواهد کرد. اصلا چه نیازی به رفراندوم است؟ مگر نتیجه را نمیدانیم که چه خواهد بود؟ بر کسی پوشیده نیست که آقایان به اصطلاح دموکرات با کاربرد این اصطلاحات فریبنده و حقوق بشری میخواهند وجهه خود را مناسب تر نشان دهند و الا نمیشود تنفنگت را به سوی ملتی نشانه بگیری و بعد ادعای برگزاری رفراندوم داشته باشی
جناب توکلی مثل اینکه شما هم بدتان نمی آید دستی در جعل و تحرثف نام آذربایجان داشته باشید. اخلاق حرفه ای گری ایجاب میکرد " استان اورمیه " را داخل گیومه بگذارید که برای خواننده جعلی بودن آن معین شود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
یعنی من حال میکنم مهره های جمهوری اسلامی چطوری دارن این اوپوزیسیون ......ن....ای خدایا اینا چقدر بیسوادن ن ن ن ن ن ن ن......شماها از کدوم نقشه و حدیث دارین حرف میزنین...آدمایه این کشور از گرسنکی دارن میمیرن شماها که همتون مهره هایه سرمایه داران کلان هستین از جیبتون دارین نقشه بیرون میدین و از پشت اینترنت و تلویزیون حرف از رای گیری میکنین ن ن ن ن؟؟؟؟؟خخخخخخخ...سیاست یک حرفه عملیه ه ه ه ه..یادتون باشه شماهایی که عرضه هیچ کاری رو ندارین مطمن باشین جمهوری اسلامی تا چندین قرن حکومت خ.اهد کرد چون شماها از اونایی هستین که فکر میکنین با یه مدرک تحصیلی یه چیزایی حالیتونه ه ه ه ه...خخخخخخ..منی که دارم تو ارومیه زندگی میکنم هیچ مشکلی با هیچ کردی پیدا نکردم ...اربابایه کردها هم بهتره دست از سره این کردا بردارن تا کردا راحت تر بتونن جذب اجتماع بشن...من که میدونم شماها با این حرفا به فکر
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در کامنت قبلی ، منظور آذرباجان غربی بود که تصحیح می شود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کمال الدین اصفهانی ، شاعر قرن هفتم هجری ، شعری دارد که یکی از بیت های معروفش چنین است : باش تا صبح دولتت بدمد / کاین هنوز از نتایج سحر است. در ربط با حوادث اخیر آذربایجان شرقی ، باید گفت : « باش تا شام نکبتت برسد».تجزیه طلبان محترم ، لطفا َ کلاه شان را کمی بالاتر بگیرند.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
قبل از هر چيز بايد بگويم در بين ما ترکها کسانی هستند که از نزديکی و روابط ترکهای آذربايجان و کردها خوششان نمی آید و اينها با آوردن دلايل مختلف از جمله تجاوز سياسی به آذربايجان غربی توسط برخی کردها را جزو علل ميشمارند که کردها دنبال نقشه شوم درگيری و کشتار در منطقه هستند و نميشود با متجاوز روابط دوستانه داشت . حال من از آقای شریفی سوال دارم کدام تشکيلات کردی قبل از تشکیل پژاک توسط پ کا کا آذربايجان غربی را کردستان ميناميد ؟ بعد از دستگيری اوجالان پ کا کا در مناطق کرد نشين شمال غرب برای خود مقری زد و زخمی های پ کاکا در اورميه زير نظر سپاه تداوی ميشدند و اين از چشم کسی پنهان نبود و وقتی حرکت ملی در آذربايجان گسترش پيداکرد پژاک شروع کرد بنام گذاری جديد در آذربايجان غربی که اين جا کردستان است و با اين کار پژاک تخم نفاق بين ترک و کرد انداخته شد و انژی حرکت ملی آذربايجان به عوض نشانه رفتن تمام
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اذربایجان و کوردستان دو استان ایرانی هستند و بخشی از ایران .حاتم بخشی و نقشه کشی مانند سالهای 24 ر اباید فراموش کرد.بزودی سالروز 21 اذر روز نجات اذربایجان است و پیشا پیش روز تاریخی21 اذر را به همه مردم ایران شاد باش میگویم. استقلال ایران در گرو تمامیت ارضی کشور است .جای تاسف است در حالیکه دو المان پس از 50 سال جدائی دو باره متحد شدند در کشور ما ایران پس از جنگ دوم چپها ی توده ای و اکنون سیاست غرب خواهان انقراض ایران است.غرب دوست هیچ کشوری نیست بلکه هدف غرب تامین منافع است و نه بیشتر .نباید اجازه داد که منافع ملی مردم ایران از طریق با سواد های کشور قربانی اهداف و سیاستهای غربی شود.جنایات و دخالتهای غرب امروز در عراق سوریه و فلستین
دلیل فرومایگی روشنفکران عرب مسلمان است.بکوشیم در برابر غر ب از منافع ملی مردم ایران دفاع کنیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
و این گنده گوییهای فعلی شما چه قدر متناسب هست با ادعاهای قبلیتان راجع به پرهیز از متلک و توهین و پرخاش! به این ترتیب اثبات می کنید که تنها هنرتان انداختن پارازیت و به هم زدن دیالوگ سالم از سر بیکاری است. ضمنا اگه چخوانهاتون راجع به شیرهای ایران مثل ادعاهاتون راجع به ضدیت با متلک و توهین و پرخاش باشه، اون وقت احتمالا باید جای شیر و موش رو عوض کرد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اسناد معتبر تاریخی حکایت از آن دارد که آذربایجان غربی از دیرباز عضو لاینفک ایالت آذربایجان بوده، هست و خواهد ماند و این مهم موضوعی نیست که بتوان آن را به چالش کشید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
همانطور که غربی ها قبلا گفته اند ، ناسیونالیسم موجب شونیسم و قبیله گرایی و جنگ و خونریزی خواهد . دیری نخواهد گذشت که ما شاهد برادر کشی میان ترک و کرد خواهیم بود . وظیفه تاریخی ایرانیان مخصوصا فارسها است که به عنوان نیروی سوم وارد شوند و امنیت و صلح را برقرار کنند . سرنوشت ایران همچون 7 هزار سال گذشته باید در دست ایران و اقوام ایرانی و فارس باشد چون اینها نشان دادند که یاغیان و فریب خوردگان و رمانتیک های .....را سر جایشان خواهند نشاند و پرچم دوستی و خویشاوندی را برقرار خواهند نمود . شیرهای ایران ...... ... کیش کنند تا وحدت و تمرکز و صلح و آرامش برقرار شود .
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
نقشه ی« ناسیونالیسم افراطی کرد» جدایی خواه ، برای ارومیه دومین شهر بزرگ آذربایجان ، در این مصاحبه و اطلاعیه ی این گروه به روشنی پیداست. گروه «کردستان بزرگ» سازنده، و جدایی خواه،بنام "حزب دموکرات کردستان" با حزب دموکرات کردستان ایران " متفاوت است معتقد است ارومیه جزو کردستان شرقی ست.و نامش "استان اورمیه" است. یعنی «ارومیه استانی از کردستان شرقی ست ». یعنی ارومیه متعلق به کردستان است. این تز اول گروه است. تز دوم اینکه «مردم انتخاب میکنند میخواهند با کجا باشند»؟ پز دموکراتیک است که ناقض تز اول است. و مخفی کاری :این که نمی گوید و آگاهانه پنهان میکند که « مردم کجا انتخاب میکنند»؟ آیا مردم جایی که شما از پیش خود آنجا را «کردستان شرقی» نامیده اید ؟ یا جایی که با اسم «استان ارومیه » مینامید؟ یا « مردم شهرارومیه»؟ بدیهی که« آذربایجان»هم برایشان مطرح نیست. این سیاست برپایه ی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خدا عاقبت ای کارتان را خیر کند. بطور واضح با ساز کشورهای غربی و به منافع آنها می رقصید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای عباس شریفی می گویند که اینکه اورمیه متعلق به کردستان باشد یا به آذربایجان را مردم در آینده با رای گیری تعیین خواهند کرد. این موضعی کاملا دمکراتیک است ولی به آنچه که خود ایشان می گوید متناقض است. ایشان اورمیه را جزو کردستان شرقی می نامد و اسم آذربایجانغربی را هم که الان هردم مناطق آنجا قبول دارند و به کار می برند، به کار نمی برد و نام ساختگی استان اورمیه را بکار می برد. حالا کدام را باور کنیم؟ این حکم ایشان را که اورمیه مال کردستان است و یا این پز دمکراتیک را که مردم در آینده و را رای گیری تعیین خواهند کرد؟
به نظر من انتشار و تبلیغ و ترویج چنین مسائلی به درگیری های ملی و فومی و مرزی از همین حالا دامن می زند و اگر هوشیارانه با این مسئله برخورد نشود، آینده شومی را برای مردم آن منطقه به بار خواهد آورد. به نظر من بهتر است هیچگونه ادعای ارضی از طرف کرد یا ترکها را دامن نزنیم.
عدم انتشار شده: 
false