سئوال بنده از خانم "مونا روشن" چه واکنشی در پی داشت؟

فعالان سیاسی می دانند که اگر این شبکه‌ها شناسایی، افشا و دستگیر نمی شدند، وزارت اطلاعات می توانست ضربه جبران ناپذیری به پیکر اپوزیسیون خارج کشور وارد کند. اینهایی را که افرادی همچون فریبرز نیک " قربانی" معرفی می کنند، ریز و درشتِ زندگی خصوصی ایرانیان آزاده را هم به وزارت طلاعات گزارش می دادند.

چهارشنبه هفته گذشته مطلبی با تیتر موضع خانم  "مونا روشن " در  قبال شبکه جاسوسی برادرش چیست؟ منتشر کردم که در واقع یک سئوال از خانم منور جعفری است. فردی به نام فریبرز نیک  واکنش نشان داد و نوشت:" سرکار خانم علاصوندی ( منظورش علاسوندی است) عزیز این مطلب را فقط از روی شناخت و تجربه ام نسبت به ایشان و جلوگیری از اتلاف وقت با ارزش شما عرض میکنم . این بنده خدا ( منظورش امرالله ابراهیمی است) ید طولایی در مزدور تراشی خیالی و اینگونه توهمات اینچنینی دارد که بر هیچکس پوشیده نیست .پیگیری بی حاصل میباشد چرا که چهار سال قبل من به دفاع از یک قربانی دیگر امرلله پرداخته و چیزی جز بلاک کامل نصیبم نشد که صد البته حدیت عدو و خیر بود. درود بر شما ای عزیز بیاد داشته باشید که ابر و مه و خورشید فلک در کارند تا رژیم کمتر ضربه بخورد ..فقط به دشمن اصلی یعنی رژیم بپردازیم.والسلام."

صرفاً به این خاطر که نام فریبرز نیک و کسانی که به نوشته‌اش لایک زدند در خاطر شما بماند، لازم دیدم که به نوشته‌اش جواب دهم. ایشان نوشتند :" این بنده خدا ( امرالله ابراهیمی) ید طولایی در مزدور تراشی خیالی و اینگونه توهمات اینچنینی دارد که بر هیچکس پوشیده نیست". باید قبل از هر اقدامی به فریبرز نیک گفت، از اینکه با این " توهمات و مزدور تراشی" توانستم باند مزدور کریم حقی، شبکه جاسوسی انوش، هتل- رستوران کذایی که محل جلسات اکثر گروههای سیاسی بود، و ...... را متلاشی کنم، به "توهمات و مزدور تراشی" خود می بالم و به آن افتخار می کنم.
فریبرز نیک در ادامه کامنت خویش نوشت :"پیگیری بی حاصل میباشد چرا که چهار سال قبل من به دفاع از یک قربانی دیگر امرلله پرداخته و چیزی جز بلاک کامل نصیبم نشد که صد البته حدیت عدو و خیر بود". باید به فریبرز نیک گفت اگر کسی ریگی در کفش ندارد، چه لزومی دارد که در همچین جایی خودش را قاطی کند و علناً دروغ بگوید؟ همه دوستان می دانند که بنده کسی را بلاک نمی کنم و در لیست بلاک من حتی یک نفر هم نیست. اصلا من برای افرادی چون فریبرز نیک می نویسم تا نوشته‌ام را بخوانند و واکنش نشان دهند. صفحه بنده هم برای همه و همه باز است. دوستان لیست بلاک مرا دیدند و حتی یک نفر هم در لیست بلاک من نبود. حالا دو تا انسان شریف لیست بلاک او را ببیند و اعلام کنند که بلاک کننده چه کسی است. او مرا بلاک کرده و یا من او را؟ طبعاً سیه روی شود هر که در او غش باشد.
فریبرز نیک در آخر کامنت خویش نوشت: " بیاد داشته باشید که ابر و مه و خورشید فلک در کارند تا رژیم کمتر ضربه بخورد". 
فریبرز خان ! درست است که می گویند دزد پررو یقیه صاحب‌خانه را می گیرد اما این کار در شبکه اجتماعی برای دزدان چندان مقرون به صرفه نیست و چه بسا موجب می شود که دزد انگشت نما و تابلو گردد. نوشته جنابعالی این معنی را می دهد که این دستگیریها و محاکمات در اروپا و بخصوص در هلند، برای این است که "رژیم کمتر ضربه بخورد"! لابد اگر باند کریم حقی و شبکه جاسوسی برادران جعفری و ..... افشا و دستگیر نمی شدند، رژیم ضربه آخرش را می خورد و اپوزیسیون جمهوری اسلامی الان در قدرت بودند.!  
فعالان سیاسی می دانند که اگر این شبکه‌ها شناسایی، افشا و دستگیر نمی شدند، وزارت اطلاعات می توانست ضربه جبران ناپذیری به پیکر اپوزیسیون خارج کشور وارد کند. اینهایی را که افرادی همچون فریبرز نیک " قربانی" معرفی می کنند، ریز و درشتِ زندگی خصوصی ایرانیان آزاده را هم به وزارت طلاعات گزارش می دادند. بنا به اعتراف سازمان امنیت داخلی هلند و آلمان مدارک ملموس کشف شده از شبکه انوش در طول جنگ سرد هم بی‌سابقه بوده است. بعد از افشای این شبکه بزرگ جاسوسی، سازمان امنیت داخلی هلند و آلمان برای اولین بار طی گزارشی فعالیت مزدوران وزارت اطلاعات در این کشورها را انتشار دادند و انتشارش علاوه بر افزدون هوشیاری ایرانیان آزاده در خارج کشور، برای اپوزیسیون جمهوری اسلامی دستاورد بزرگی بود. دستگیری گسترده در فوریه 2000 هم از آن تأثیر پذیرفت و دستگیری و بازجویی‌ها همچنان ادامه دارد.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امرالله با جواب دادن به فردی مثل فریبرز نیک خودش را سبک کرد. این نوشته نیازی به جواب نداشت. کسی هم به آن توجه نکرد. چند نفری که لایک زدند برای نوشته او نیست. عفت اقبال و مجید بیدار و آرش پیروز لایک زدند که هر سه برای مخالفت با مجاهدین لایک زدند. امیر ابراهیمی هم که لایک زد را همه می شناسند و می دانند که از عراق به ایران رفت و 8 سال در ایران ؟ و بعدش هم از آنجا به اروپا. برای همین از سرنوشت خودش ترسید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فریبرز نیک فکر می کنه که دستگیری بهزاد علیشاهی و کریم حقی و احمد جعفری و دیگر نفوذی های وزارت اطلاعات توهمات امرالله ابراهیمی است؟ بابا ای والله. فریبرز نیک روان شناسی اش از خامنه ای هم بهتر شده. پس پلیسی که این مزدوران را دستگیر کرد هم توهم دارد. فریبرز جان تو که روانشناسی ات اینقدر خوبه یک سر برو به ملاقات بهزاد علیشاهی و به او کمک کن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شاید فریبرز نیک نمی دونه که پلیس هلند و آلمان مدتی بعد از افشاگری امرالله صحت افشاگری او را تایید کردند. تعداد زیادی از مزدوران در این دو کشور دستگیر شدند . دستگیریهای فوریه 2000 و یا حمید خرسند و ... بعد از آن اتفاق افتاد. وزارت اطلاعات هم نوشت. نشریه مجاهد هم نوشت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با دست گیری و محدودیت همه مزدوران نظام اسیر کش فقط برادران قاچاق چی‌ میتوانند مخالف باشند. اگر این جانیان محدود شده بودند الان فریدون فرخ زاد ، بختیار ، و ... زنده بودند. دست آقای ابراهیمی و همکارانش درد نکند.