حکومت وحشت خامنه ای و ایرانیان ذلت ناپذیر

ایرانی می میرد، ذلت نمی پذیرد از شعار مردم در تظاهرات مسالمت آمیز بعد از کودتای انتخاباتی بر میهن عزیز ما چه می گذرد؟ غبار وحشت و غم سراسر جامعه را فراگرفته است. جغد شوم استبداد فردی در همه جا لانه گزیده و کبوتر سفید صلح و آزادی در بند است.

 

"ایرانی می میرد، ذلت نمی پذیرد" از شعار مردم در تظاهرات مسالمت آمیز بعد از کودتای انتخاباتی

بر میهن عزیز ما چه می گذرد؟ غبار وحشت و غم سراسر جامعه را فراگرفته است. جغد شوم استبداد فردی در همه جا لانه گزیده و کبوتر سفید صلح و آزادی در بند است.

ملت بزرگ ایران در سوگ بهترین فرزندان برومندش اشک می ریزد و از فاجعه سهمگینی که بعد از کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد ۸۸ روی داده به ماتم نشسته است. ولی با مقاومت و سرسختی پیگیرش در مقابل کودتاچیان ایستاده است.

کودتاچیان به معنویت جامعه صدمات سنگینی وارد آورده و ظرفیت مادی کشور را به نابودی کشانده اند. آنان با خشونت شدید به تظاهرات مسالمت آمیز زنان و مردان یورش برده، با قتل و ضرب و شتم و دستگیری پسران و دختران غیور ایرانی در خیابانها فاجعه آفریدند و با تفتیش عقاید در سطح بسیار وسیع و بستن دهان مردم و تعطیل رسانه ها بطور شدید، قصد دارند وحشت سخت ترین دورانهای استالینی را بر مجموعه ی اقشارمعترض کشور مستولی سازند.

رفتار سبعانه و تجاوز به زنان و پسران و هتک حرمت آنان نمونه کامل سقوط و انحطاط بازهم بیشتر کشور در منجلاب بربریت و خشونت است. تاریخ چند هزار ساله این سرزمین تا کنون چنین دارودسته ای قسی القلب و وحشی را بخود ندیده است . پیداست که الگوی اینان جنایات فاشیسم هیتلری و استانینیسم بوده است ؛ نسل کشی ها و جنایات علیه بشریت در سایر نقاط جهان را مطالعه کنید و ببینید جز در آنگونه نظام ها در کجای دنیا با زندانیان سیاسی چنین رفتاری شده است که امروزه زیر لوای نظام وحشت اسلامی و به رهبری آیت الله خامنه ای با ایرانی می شود. استالین نیز خود را مظهر و تجسم کامل مارکسیسم و انقلاب بلشویکی می‌دانست و برای اثبات این ادعا، دیگر رهبران حزبی در کمیته ی مرکزی و دفتر سیاسی را اعدام و میلیون ها نفر را قربانی قصابی های "انقلابی" خود کرد!

همگان دیدیم که چگونه برخی از نیروهای متجاسر به صورت سازمان‌یافته علاوه بر ايجاد رعب و وحشت و ضرب و جرح گسترده دانشجویان و جوانان بی‌گناه در کوی دانشگاه، خيابان‌های تهران و برخی شهرستان‌ها، به بازداشت‌ غيرقانونی و نگهداری فرزندان عزیز اين آب و خاک در سوله های کهریزک و اماکن مخوف و نامناسب، هزاران نفر را در معرض شکنجه و آزارهای سخت وغيرقابل جبران جسمی و روانی قراردادند که در موارد عديده‌ای، منتهی به شهادت و نقص عضو و معلوليت پيشرفته و سنگين شد و از این طریق خواستند فضای رعب و وحشت، نه تنها برای افراد گرفتار و خانواده‌ها و نزديکان، بلکه برای کل جامعه فراهم آورند.

در سی سال گذشته اولين باری است که ملت ما بر نتيجه یک انتخابات تقلبی با اعتراضی چنين واضح دست رد می زند. و باز در سی سال گذشته نخستین باری است که کشورهای خارجی نيز مشروعيت نظام اسلامی را مورد ترديد قرار داده اند؛ و اين کمترین بهايی است که رهبر"حکومت کودتا" و نظام استبداد دینی بايد به ازاء تبهکاری های جدید خود بپردازد.

صدها نفر بسیجی و لباس شخصی به خوابگاه دانشجويان یورش بردند و قلب جوانان را با گلوله شکافتند و از پشت بام مسجد با يونيفرم مردم را به گلوله بستند و صدها نفر را در خانه و خيابان دستگير کردند و تا سر حد مرگ کتک زدند و چه فحاشی های زشتي‌ که در حق آنها روا نداشتند. ده‌ها نفر از کادر های سیاسی جناح دیگر نظام و روزنامه نگاران را دستگیر کرده ، دستبند زدند و همه را روانه زندان‌ها و سلول های انفرادي کردند تا در شرايط سخت زندان به هرچه کودتاگران می خواهند اعتراف کنند!

چطور می شود ده ها نفر را در خیابان ها به گلوله بست و آنچه را که مردم با چشم خود دیده اند انکار کرد. ملت هوشمند ایران با قاطعیت و بدون رعب و هراس به عزل رهبر متقلب و نظام فاسد کمر بسته است، همان رهبری که برای حفظ قدرت خود دستور کشتار مردم را صادر کرد و برای ماندن در قدرت جان و آبرو و مال ایرانیان را در معرض تاراج قرارداد.

درد بزرگ خامنه ای و احمدی نژاد و تمام جنایت کارانی که با زبونی و بیچارگی در صدد تراشیدن بهانه هایی جدید برای جنایات خود هستند در وجود فاسد و ذهن بیمار آنهاست. "رهبر جمهوری اسلامی" ثابت کرده است که برای چند روز زمامداری بیشتر و حکومت مستبدانه بر مردم، ازهیچ وسیله و روش رذیلانه ای نمی گذرد.

اکنون شاهدیم که سید علی خامنه ای از جنایت های بشر در جهان شرق و غرب، هر آنچه را که بدترین بوده است، برگزیده و در دورانی که فاشیسم و هرگونه توتالیتاریسم در جهان در ردیف نظام های سیاه تاریخ طبقه بندی شده در این کار دست جنایتکاران معروف جهان را در کشتار مردم بی دفاع از پشت بسته است.

شاهد جنایت روزانه رهبری، بهره بردن از لباس شخصی های ناآگاهی هم هست که در برابر چشم مردم و دوربین روزنامه نگاران حرفه ای و آماتور، وحشیانه از پشت بام ها و یا خیابان ها بر سر مخالفان غیرمسلح تیراندازی یا پس از ضرب و شتم دستگیرشدگان، جنایت خود را تکمیل و در زیر درختی یا کوچه ی بن بستی تیر خلاص به مغز تظاهر کنندگان معترض خالی می کنند. آنان حتی در روز روشن دختر یک زندانی سیاسی را در خیابان می ربایند و شب بعد او را با حالی پریشان در گورستان بهشت زهرا در تاریکی شب رها می سازند.

سیاست "رهبر" بر اساس نظریه‌ای است با عنوان «النصر بالرعب»؛ یعنی پیروزی از طریق ایجاد ترس و وحشت در دل مخالفان. ولی پیام نسل جوان به حاكمان این است كه ما از زور و زندان شما ترسی نداریم. برگذاری تجمعات و تظاهرات هم نشانگر نترسیدن از تهدیدات ولی فقیه است. این جوانان به زبانی می گویند: ما هم آماده‌ایم به زندان برویم. بیائید ما را هم مانند دیگران به زندان ببرید. این جنایتکاران و حامیانشان چه کم حافظه اند که برگذاری دادگاه های بین المللی جنایات جنگی و سیاسی فراموش می کنند و چه کور دلند که عاقبت جنایتکارانی چون هیتلرها، گورینگ ها، میلوزویچ ها یا پول پوت ها و صدام حسین ها را از یاد می برند.

البته این فراموشی یا نادانی تنها نشانه ای از فهم و هوش ناقص تر آنان است نه برتری نسبت به اسلاف جناینتکارشان. دست کم این حقیقت را نمی توان انکار کرد که اینان به نسبت ظرفیت سازماندهی و کشورداری، به ویژه در زمینه های اقتصاد، تعالی علمی جامعه ی خود، و خلاقیت فنی آن، برای کارآموزی نزد رهبران بلشویک و نازی هم کم اند و آنچه امکانات آینان را در ارتکاب جنایات از آن دو نظام محدود تر نگهداشته درست همین عدم توانایی های نیروی انسانی، اقتصادی، علمی، فنی، و بالاخره نظامی است. کار اینان درست مصداق شعر معروف شیخ اجل سعدی است که می فرماید؛

آن دو شاخ گاو اگر خر داشتی / یک شکم در آدمی نگذاشتی

گربه ی مسکین اگر پر داشتی / تخم گنجشگ از زمین برداشتی

خامنه اي و احمدی نژاد نه تنها در ديكتاتوري با استالين وهيتلر در يك رديف قرار مي گيرند بلكه عملكردشان چنان است كه اين دو ديكتاتور را پشت سر مي گذارند. اینان اگر از امکانات استالین وهیتلر برخورداربودند شکی نیست که مانند الگوی محبوب خود سراسر جهان را نیز به خاک و خون می کشید.

اما در ایران، اکنون دیگر ترس مردم زائل شده است. كمتر كسی در میان فعالان سیاسی و دانشجویی است كه در حال حاضر، از ابزار رنگ و رو رفته و زنگ‌ زده حاكمان یعنی زندان و شکنجه بترسد و به ‌ویژه در میان دانشجویان، بسیاری آماده به میدان آمدن و پرداخت بهای آزادی و حرمت ملت خویش اند.

شعار امروز دهها هزار تن ایرانی در روز قدس چنین است: «زندان، تجاوز، دیگر اثر ندارد» و «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران». و این شعارها نشان میدهد که جوانان از حکومت وحشت خامنه ای بیمی ندارند.

تنها راه عبور از شرایط پرخطر فعلی ایستادگی در برابر"رهبر" و دولت برآمده از کودتای انتخاباتی است. شکست سیاست النصربالرعب زمانی رقم می خورد که بی هیچ واهمه ای از حقوق خود دفاع کنیم و به بهانه مصلحت سنجی عقب نشینی نکنیم. برای آزاد نمودن ایران عزیز از چنگال حکومت وحشت خامنه ای و بانیان ظلم و ستم به نام اسلام باید تلاش کرد و تا پیروزی نهایی دمی آسوده نبود. ضروري‌ترين مساله در شرايط کنوني حفظ روحيه مقاومت و مبارزه ی سياسي در برابر کساني است که مي‌خواهند مردم را نا اميد ساخته از میدان خارج کنند.

همه ما بايد با جريان عظيمي که به حرکت در آمده، خودآگاهي خود را بازيافته، به تشکيل و تقويت تشکل‌هاي مدني و حضور در احزاب و گروه‌هاي سياسي دموکرات و آزادیخواه بپردازیم.

اين حکومت وحشت اسلامي بايد با اعتراضي به مراتب گسترده تر از قبل و با انزواي کامل بين المللي از صفحه روزگار محو و نابود گردد.

دکتر پرویز داورپناه

۲۷ شهريور ۱٣٨٨ - ۱٨ سپتامبر ۲۰۰۹

منبع: یادداشت های روز ، سایت دیدگاه

 

برگرفته از: 
دیدگاه
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.