عدم حضور ارژنگ داوودی در دادسرای امنیت

زندانبانان قصد انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به محلی در زندان اوین موسوم به دادسرای امنیت را داشتند که با مقاومت شدید این زندانی سیاسی مواجه و فعلا انتقال وی متوقف گردید.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران، روز چهارشنبه ۶ آبان ماه زندانی سیاسی محکوم به اعدام ارژنگ داودی به دادسرای امنیت مستقر در زندان اوین موسوم به دادسرای مقدسی احضار شد ولی نامبرده حاضر به رفتن نشد. علیرغم اصرار رییس زندان به نام مردانی و نیز مراجعه رییس بند ۴ به نام طریقی به درب اتاق ۲۹ محل نگهداری زندانی سیاسی ارژنگ داودی ، وی به دلایل زیر نپذیرفت که به دادسرای امنیت اوین برود:

۱ـ نامبرده هیچ پرونده ای ندارد که در مرحله جریان برای رسیدگی های قضایی باشد.

۲ـ در این اواخر وکیل نامبرده جناب آقای مشکانی نیز از تشکیل پرونده جدید یا تاریخ رسیدگی قضایی به وی اطلاعی نداده است.

۳ـ اگر قرار باشد پرونده  جدیدی علیه وی تشکیل یعنی پرونده سازی جدید مدنظر باشد بایستی مراحل بازجویی در زندان رجایی شهر انجام شود.

 زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند  ۴ زندان گوهردشت کرج  نسبت به احضار   زندانیان سیاسی ارژنگ داودی  ۲ دیدگاه مختلفی  دارند با توجه به جمیع جوانب بعضی از زندانیان سیاسی بند ۴ سالن ۱۲ معتقدند که چون حکم اعدام صادره علیه وی تحت عنوان جعلی محاربه ؟! احتمالا در شرف شکستن باشد، وزارت اطلاعات پیشدستی کرده و پرونده سازی علیه وی را آغاز نموده تا که همچنان وی را در زندان نگه بدارد. و برخی دیگر از زندانیان سیاسی نیز بر این باورند که به بهانه اعزام به دادسرای امنیت واقع در زندان اوین، می خواهند او را به بند ۲۰۹ انتقال و به صورت ایزوله نگهداری کنند تا پس از تأیید حکم اعدام، فورا آن را اجرا کنند.

یادآور می شود که حکم اعدام ارژنگ داودی در حالی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب کرج صادر شد که شعبه یاد شده هرگز او را به دادگاه احضار ننمود؟!یعنی قاضی صادر کننده حکم اعدام و ارژنگ داودی هرگز همدیگر را ندیده اند؟! و به همین جهت اینک احضار غیرمترقبه وی به دادسرای امنیت اوین بدون دلایل موجه و بدون اطلاع وکیل بسیار شک برانگیز می نماید. 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين چه حكومت سفاكي و شكنجه گري است كه چندين زندانبانش حتي قادر به بردن يك زنداني از زندان به دادسرا نيستند؟ به نظر مي رسد جوكهاي سياسي اوپوزيسون روز به روز بي مزه تر مي شود