آزادی چند تن از فعالان اهوازی با قيد وثيقه

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر اهوازی، بعد از ظهر ديروز يكشنبه 2 نوامبر جاری چند تن از فعالان عرب اهوازي به قيد وثيقه از زندان كارون آزاد شدند. اين افراد در مراحل مختلف بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات براي چندين ماه تحت شكنجه شديد بوده و پس از آن به زندان كارون منتقل شده و در انتظار صدور حكم در حبس بسر می بردند.
حاتم دحيمي فرزند عبود ٣٠ ساله و برادرش ابراهيم دحيمي ٢٨ ساله بهمراه اسماعيل دحيمي فرزند جواد، سه جوان اهل منطقه ملاشيه شهر اهواز هستند که در ماه آوریل گذشته (ارديبهشت) بازداشت شده بودند، ديروز با قيد وثيقه آزاد شدند. اين سه فعال عرب توسط اداره اطلاعات اهواز در صبح روزدوشنبه 12 ماه مه گذشته(٢٢ اردیبهشت ١٣٩٣)، بدون ارائه هيچ گونه مجوز قضائي از محل كار خود ربوده شده بودند.
 
 شايان ذكر است ابراهيم دحيمي، يكي از شاعران منطقه ملاشيه است که در مناسبت هاي مختلف شعر ملی و سياسي مي سراید. وی به دلیل اين فعاليتهايش سابقه ٣ بار بازداشت را دارد.
 
طبق همين گزارش و همزمان با آزادي این فعالان،  شکرالله صخراوی معروف به شاکر متولد ١٣۵٠ از اهالی کوی گلستان شهر اهواز، متأهل، دارای دو فرزند، که بدلیل فعالیتهای مذهبی روز 10 آوریل گذشته (۲۱ فروردین ماه سال جاری) بازداشت شده بود، نيز بعد از ظهر روز یکشنبه 2 نوامبر با قيد وثيقه آزاد شد. 
 
بنا به گفته منابع داخلي ، براي دیگر فعالان اهوازی نيز قرار وثيقه صادر شده اما با توجه به سنگين بودن مبالغ خانواده هاي آنها قادر به تهيه وثيقه نبوده و سرنوشت فرزندان آنها همچنان مجهول است.
 
كريم دحيمي فعال حقوق بشر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.