پرونده سهیل عربی به اجرای احکام ارسال شد

وکیل سهیل عربی از تایید حکم اعدام او از سوی شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور خبر می دهد و می گوید حکم به شعبه اجرای احکام فرستاده شده است.آقای مشکانی در مورد ملاقات او و کلای دیگر با سهیل عربی گفت:ما ملاقات در زندان با ایشون نداشتیم فقط یکی از وکلای ایشون در دادگاه بدوی ایشون را دیده اند ولی بنده خودم به شخصه تا کنون ایشون را ندیده ام .

گفتگویی داشتم با آقای وحید مشکانی فراهانی وکیل سهیل عربی در مورد پرونده آقای عربی از او در رابطه با وکلای سهیل پرسیدم او اظهار داشت سهیل موکل من و آقای داوودی و آقای یزدانی است،  ما هر سه وکالت پرونده ایشان را بر عهده داریم.

وی با در مورد تایید حکم اعدام آقای اعرابی گفت: حکم اعدام ایشون پریروز به من ابلاغ شد و این حکم در دیوان عالی کشور متاسفانه تایید شد.

 آقای مشکانی با اعلام اینکه اعتراض به این حکم کرده است افزود:امروز صبح به این دادنامه به دو جهت اعتراض کردیم اعتراض اول از بابت این است که دیوان عالی کشور نمی تونه طبق قانون اتهامی را به پرونده اضافه بکند اما متاسفانه اتهام مفسد فی الارض را به پرونده ایشون اضافه کرده اند.یعنی اضافه بر اتهام سب النبی اتهام مفسد فی الارض را هم اضافه کرده اند و ما از این جهت اعتراض کردیم.

دوم اینکه ایشون براساس اتهام سب النبی تحت تعقیب هستند و براساس قانون کشور ما اگر کسی به خاطر این اتهام تحت تعقیب باشد و ادعا کند که هدفی از سب النبی به معنی واقعی آن ندارد دادگاه بدون اینکه این ادعا رو مورد بررسی قرار دهد می تواند ایشان را عفو کند  این نص صریح ماده 263 قانون مجازات اسلامی است، ما در دادگاه بدوی یعنی دادگاه شعبه  کیفری 76 استان و  شعبه 46 دیوان عالی کشور مکررا به این مورد اشاره کرده ایم  موکل من براین مورد پافشاری کرده اما متاسفانه دادنامه صادر شده برخلاف موازین به این مورد توجه نکرده است ما به خاطر این دو مورد درخواست اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور داده ایم امیدواریم که دیوان عالی کشور به عنوان بالاترین مرجع قضایی کشور این تظلم خواهی را البته با سرعت لازم مورد بررسی قرار دهد چون پرونده ایشون به اجرای احکام ارجاع شده  و ما زمان زیادی نداریم امیدواریم که این اعاده دادرسی را قبول بکنند تا از کشته شدن ایشون بتوانیم جلوگیری بکنیم .

در آخر آقای مشکانی در مورد ملاقات او و کلای دیگر با سهیل عربی گفت:ما ملاقات در زندان با ایشون نداشتیم فقط یکی از وکلای ایشون در دادگاه بدوی ایشون را دیده اند ولی بنده خودم به شخصه تا کنون ایشون را ندیده ام .

لاله موذن زاده

سه شنبه 4 آذر

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا نمی نویسید جرم و اتهام این شخص چیست ؟ ما که همه را نمی شناسیم . بهتر است در آغاز خبر گفته شود که ما مجبور نباشیم روده درازی زبان عربی دادگاه و وکیل و منبع خبررا بخوانیم .