پتانسل جوان ها و بازی جهانی/سناریو فروپاشی شوروی-رادیو سوئیس
27.11.2014 - 21:50

مصاحبه خانم زری عرفانی(رادیو پارس)با آرمان چاروستایی(زندانی سیاسی سابق و بنیانگزار و سخنگو انجمن رهایی جوانان ایران).2 آذر 1393 
موضوعات : 
* چگونه جنبش دانشجویی در 16 آذر 93 بعد از 3 سال سرکوب جان تازه ای گرفت و انجمن رهایی جوانان ایران چه تلاشی در این زمینه کرد؟ * علت تجمع گسترده جوانان در مراسم مرتضی پاشایی و اینکه بدون سازمان دهی جوانان کار اساسی می توانند انجام دهند؟ * در صورت مذاکرات اتمی یا به بن بست رسیدن ان اپوزیسیون به کدام سو باید برود؟چرا شما چه مذاکرات صورت بگیرد یا مذاکرات به بن بست برسد «به نفع مردم و اپوزیسیون» خواهد بود؟
آرمان چاروستایی :ما از چندین ما قبل با دانشجویان داخل ایران و رهبران داخل کشور در ارتباط و تدارک بودیم تا بتوانیم پس از 3 سال سرکوب «جنبش دانشجویی» را جان تازه ای ببخشیم.و فراخوانی برای تجمعی در 16آذر 92 در داخل و خارج کشور دادیم و دیدیم که...../تجمعی که برای مرتضی پاشایی شکل گرفت به این سادگی نمی شود ازش گذشت.من در جریان مستقیم سازمان دهی ان قرار داشتیم که چکونه در کمتر از 12 ساعت سازمان دهی شکل گرفت.نسل دیجیتالی(جوانان دهه هفتاد و هشتاد)از حرف ها،قیافه ها و شخصیت های فسیل شده خسته شده اند و ...../شما فاکتورهایی که در انقلاب مخملی نیاز دارید الان در ایران می بینید : نسل جوانی که سیستم را نمی خواهند،ناکارآمدی در حل مشکلات عمومی و عدم مقبولیت....../ما نیاز به یک پلن و برنامه ای داریم که هر بازی صورت بگیرید ما را بتواند پیروز کند.دو فاکتور بزرگ «بازی های جهانی و نسل آینده ایران» قدرتی است که با یک تاکتیکی زیرکانه می شود بهترین بهره برداری را از آن برد و .....!
شما به عنوان اپوزیسیون باید اینقدر زیرک باشید که هر اتفاقی بیافته«مذاکره و توافق صورت بگیره یا تحریم های سنگین و خطر جنگ پیش بیاید» پلن متفاوت برای هر دو آن داشته باشید.آیا ما کسانی در اپوزیسیون داریم که فکر کرده باشند،و اگر مذاکره صورت بپذیرفت و این ها فضای داخل کشور را باز کردند ،پروژه دراز مدتی 2 تا 3 ساله آماده دارید که از این پتانسل جوان ها ،«سناریو فروپاشی شوروی» در ایران را رقم بزنید؟چیزی که بازی جهانی می خواهد! آیا کنفرانس ها بیلدربرگ،این تینک تنک هایی (اتاق فکر ها)که ایرانی های زیادی هم در آنجا هستند لابی های رژیم می باشند نگاه می کنید که آنها چه بازی را دنبال می کنند؟هفته پیش در چتم هوس «دکتر انوشیروان احتشامی» سخن رانی داشتند و از مذاکرات حمایت کردند.اپوزیسیون اصلا این بحث ها را دنبال نمی کنه همش در بحث تاریخی و تکراری گذشته است.آیا شما روی این نسل شیک حساب باز کردید ،که چگونه بتوانید آنها را مدیریت کنید ؟ اگر مذاکره صورت نگرفت و تحریم ها شدیدتر آن موقع چه کار می خواهید بکنید؟ 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

آرمان چاروستایی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما