کشتار کاریکاتوریست‌ها، صدای شکستن کشتی فرسوده اسلام و اسلامگرایان

عصر ارتباطات، اطلاعات و جهانی شدن، موقعیت ادیان و بویژه اسلام را بشدت شکننده و بحرانی کرده و تناقضات اسلام و حکومت اسلامی با انسان و زندگی را بیش از هر زمان دیگر آشکار ساخته است. اسلام و اسلامگرایان در موقعت تدافعی و شکننده ای قرار دارند و ناتوان از انطباق با زمان و جهان، دست به عملیات انتحاری برای نابودی بسترهای روشنگری و بزرگترین دستاورهای بشری زده و میزنند.

چهارشنبه 07.01.2015 گروهی اسلامگرا به دفتر هفته نامه «چارلی ابدو» در پاریس حمله نموده و دست کم ۱۲ تن را کشته و شماری را زخمی کردند.

حمله 11 سپتامبر به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک شوکی برای امریکا و متحدینش بود و انها را متوجه چرخش اسلامگرایانی کرد که توسط خودشان اموزش دیده و در جنگ علیه "کمونیسم" در افغانستان آبدیده شدند و دیری نپائید که سلاح ها را علیه  اربابان "کافر" خود نشانه رفتند. 11 سپتامبر نماد سرمایه را از عزیمتگاه بربریت پیشاقرون وسطائی هدف قرار داد و اکنون دومین شوک بر اروپا وارد شد.

چهارشنبه پاریس شاهد جاری گشتن خون کاریکاتوریست های فرانسوی بود. گلوله های اسلامگرایان قلب آزادی بیان را شکافت و لکه های خون آن اروپا را فرا گرفت.

7 ژانویه 2015 روز اعلام جنگ بربریت و توحش علیه ازادی و دمکراسی در اروپا است. این جنگ 1400 سال قبل با حمله به میهن ما اغاز شد و ایران نماد راستین قربانیان توحش و بربریت اسلامگرایان در طول تاریخ است.

ویروس های غیرفعال اسلامگرایان در چند دهه اخیر با اشکال حزب الله، طالبان، القاعده، داعش و .. فعال شده و دستاوردهای جامعه بشری را مورد تهاجم قرار داده اند.

حادثه چهارشنبه پاریس روزانه در ایران، افغانستان، عراق ... رخ می دهد و جهانیان نسبت به فاجعه حکومت های اسلامی بی تفاوت نشسته بودند. مگر حکومت اسلامی ملت ایران را به گروگان نگرفته، کشور را به قتلگاه ایرانیان تبدیل نکرده  و بی وقفه جوانان را به استناد قوانین عصر شترچرانان اعدام نمی کند؟

 چندی پیش بود که محسن امیراصلانی 37 ساله بجرم توهین به اسلام، همچون کاریکاتوریست های فرانسوی، "مفسدفی الارض" شناخته شد و در راه دگراندیشی جان باخت!

اما چرا اسلامگرایان به ترور، سرکوب و ایجاد فضای رعب و وحشت رو می آورند؟

عصر اطلاعات و ارتباطات بستر مناسبی برای روشنگری و نقد سیاسی، ایدئولوزیک و فرهنگی استبداد و ارتجاع فراهم کرده است. جامعه باز، آزاد و دمکراتیک، بزرگترین دشمن ادیان و قدرتمداران بوده و موجودیت انها را مورد تهدید قرار داده و می دهد.

عصر ارتباطات، اطلاعات و جهانی شدن موقعیت ادیان و بویژه اسلام را بشدت شکننده و بحرانی کرده، و تناقضات اسلام و حکومت اسلامی با انسان و زندگی را بیش از هر زمان دیگر آشکار ساخته است. اسلام و اسلامگرایان در موقعت تدافعی و شکننده ای قرار دارند و ناتوان از انطباق با زمان و جهان، دست به عملیات انتحاری برای نابودی بسترهای روشنگری و بزرگترین دستاورهای بشری زده و میزنند. انها کمر به قتل آزادی، دمکراسی، دگراندیشی و دگراندیشان بسته اند؛ از نیویورک تا پاریس، از پاریس تا تل های خونین مقاومت ایرانیان، رد جنایات فاشیسم اسلامی مشاهده می شود.

گلوله هائی که بر قلب ها و جمجمه های روزنامه نگاران پاریس نشست، بازتاب تناقض بربریت و مدرنیته، و نیز پژواک شکستن کشتی فرسوده اسلام سیاسی است. 

ما ایرانیان بیش از هر ملت دیگر داغ اسلام و اسلامگرایان را بر پیکر خود داشته و موقعیت اروپای داغدار بربریت را درک می کنیم، بامید روزی که جهانیان هم ما را درک کنند! 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال! شما هنوز از تجزیه و تحلیل دستهای پشت پرده، در سازمان دهی و تامین هزینه های میلیارد دلاری عوامل و پدیده تروریستی درجهان، مخصوصا درمنطقه خاورمیانه به بهانه ایجاد کردستان بزرگ، و تامین منافع و مقاصد، تراست و کارتلهای غربی، که از کارت داعش، ازیکطرف، و کارت پ.ک.ک، وناسیونالیستهای کرد از طرف دیگر، که ازکانالهای مرموزغربی تغذیه میشوند، نا توانید. اینجا صحبت ازمردم کرد نیست. زیرا مردم کرد نیز، مثل مردم اعراب و مردم ترک منطقه خود یکی ازقربانیان حوادت اخیر هستند. شما که با نا آگاهی تمام، از هفتاد میلیون ایرانی دم میزنید، هرگاه در یک موقعیت دمکراسی، و بدون ترس و اجبار، بدون چوب وچماق و سرنیزه!، از همین مردم که شما از آن صحبت میکنید، رای گیری شود، همان مردم و یا ملل ایران، برای احقاق حقوق زبانی، ملی، مدنی، و آزادیهای سیاسی، خود و برای سعادت و پیشرف خود، برای رهائی از یوغ فرهنگ و
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در پاسخ به آقا ویا بانو ناظر؛
1- "داعش و القاعده از کجا زائیده شده است. هدفشان چیست"؟ از دل اسلام!!! هدفشان در پلاتفرم آنها تعریف شده است.
2-غرب از ارتجاع اسلامی برای پیشگیری از تکوین جنبش های ترقیخواهانه، سکولار دمکرات و سوسیالیست یاری گرفت.
3-هرکس هر اندازه به کردها برای احقاق حقوق شان یاری کند مورد تائید است و آنجا که پاها از گلیم ها فراتر میروند، نباید منتظر سکوت مردم کرد باشند.
4-در باره این فرمایش که "ممکن است دیگر کشوری بنام ایران بر روی نقشه جغرافیا باقی نماند"، خدمتتان عرض کنم که این خیالبافی های کودکانه پامنقلی ست که اگر قرار باشد باجرا درآید، ایران ستیزان باید از روی اجساد 70 میلیون ایرانی عبور کنند؛ و چون ناممکن است، وجب به وجب خاک ایران جهنمی از اتش باروت برای متجاوزین فزون طلب خواهد شد!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال، ......... هیچ ازخودت سئوال کردی که چرا جناب اوباما در گرد همائیهای پاریس شرکت نکرد؟ آیا به نظر شما، مشتی جوان تازه به دوران رسیده، از کجا آورده اند، اینهمه پول وسلاح را، و کجا آموزش دیده اند؟ کدام کانالهای مرموزی اینان را آموزش میدهد، مخارج میلیون دلاری از کجا تامین میشود، اینهمه تجهیزات و اسلحه های مدرن، از کجا به همین راحتی بدستشان میرسه که بیایند، شهر پاریس را به جهنمی بدل بکنند، و آدم بکشند، وهیئت تحریه روزنامه طنز" چارلی" را یکجا قتل عام بکنند؟ موضوع به همین سادگی نیست که جنابعالی میفرمائید. داعش والقاعده از کجا زائیده شده است. هدفشان چیست؟ چرا اینهمه پول سلاح در اختیار دارند. اگر فردا زرادخانه غرب، به بهانه کردستان بزرگ جنگ را به داخل ایران بکشد آنوقت چه؟ جوابت چه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقبالی, معانی لغات چنان پیچیده و درهم شده است که در ابتدای هرمقاله باید تعریف کلمات مشخص گردد.مثلا کلمه " لیبرال " تقریبا در تمام دنیا به معنی راست و محافظه کار به کار میرود جز در آمریکا که از " لیبرال " معنی چپ مفهوم میگردد ; بنا بر این با عر ض احترام و عذر خواهی, متمنی ست که جهت رفع ابهام و سرگردانی بنده که تحصیلاتی در فلسفه و جامعه شناسی ندارم لطفا منظور خود از " جوامع سوسیال " را با مثال عددی روشن بفرمائید. یعنی مثلا آیا اعضای اتحادیه اروپا و بالطبع اعضای اتحادیه آتلانتیک شمالی هم " جامعه سوسیال " اند؟ اگر چنین است ایالات متحده امریکا هم طبعا باید " جامعه سوسیال " باشد چون عضوی از این اتحادیه است. کوبا و کره شمالی و شاید یکی دو کشور آمریکای لاتین هم مسلما " چپ سنتی " میباشند. با این حساب " امپریالیسم بورژوایی " و سرمایه داری کیست؟
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در باره برخورد با مسلمانان و اسلام سیاسی
1-دوران تفتش عقاید در اروپا سپری شده است. بنابراین آزادی دینداری و بی دینی مسئله خصوصی افراد است و کسی حق دخالتگری ندارد.
2-اسلام وقتی به عرصه سیاست قدم می گذارد، قطب نمای آن قران است که همواره مسیر بازگشت به 1400 سال پیش را نشان می دهد. اسلام بعنوان دین و نیز تئوری زندگی و حکومت پیامدهای ویرانگرانه ای دارد که نیاز به تشریح ندارد. به چهره ممالک اسلام زده بنگرید تا عمق فاجعه فهمیده شود.
3- جنگ ما با اسلام سیاسی نه فیزیکی، که نظری، روشنگرانه و معطوف به ارتقاء آگاهی مردم است و از همینرو باید تمام قد از ازادی بیان دفاع کرد که شما (آقای توکلی) هم اینکار را کردید.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش گرامی؛
من در نوشته بالا مخاطب را مشخص کرده ام. مخاطب نخست: گروهی بر این باور هستند که دمکراسی غربی بورژوائی (امپریالیستی) ست ...
مخاطب دوم: ما بعنوان کوشندگان پشتیبان حقوق بشر، لائیسیته، دمکراسی، آزادی و جوامع سوسیال از فرهنگ سیاسی آنها عاریت بگیریم؟
باور من اینست که کیانوش توکلی عنصری از "ما" می باشد. "مائی" که خیل عظیمی در اپوزیسیون ایرانی هستند. "مائی" که پشتیبان حقوق بشر، لائیسیته، دمکراسی، آزادی و جوامع سوسیال ... هستند.
آنچه را من در مقدمه (مدخل تبینن نگرش نادرست) نوشتم ربطی به پراتیک و شخص شما ندارد. طرح کلی مطلب است. چارچوب نقد من از برخورد شما بوضوح بیان شده است که:
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی نوشته است که «سیاستهای نادرست غرب در ارتباط با شرق نمی تواند هیچ جنایتی را توجیه کند ....» مگر بنده جنایت این دو بردار تروریست را توجیه کرده ام ؟!! صفحه اصلی ایران گلوبال پر شد از اخبار و مقالاتی در خصوص محکومیت این جنایت....موضوع این است که امروز در همه جا از خانه ، مدرسه، خیابان و مدیا ی سراسر جهان در باره انگیزه ها و دلایل اینگونه جنایت تروریستی و اینکه چرا این جوانانی که در مهد دمکراسی بزرگ می شوند ؛ بجای جذب در جامعه میزبان ،جذب القاعده و داعش می شوند؟ و چگونه می شود جلوی این پروسه را سد کرد ؟ بر طبق تحقیقات پلیس فرانسه هم اکنون 5000 جوان اکستریم و افراطی همچون این دو برادر ترویست ، در فراسنه پرسه می زنند. ده در صد جمعیت فرانسه را مسلمانان تشکیل می دهند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی ازاشتباهات اغلب ایرانیهای مقیم خارج ، و درمجموع عاشقان سیستم سرمایه داری این است، که فکرمیکنند آزادی (لیبرتی)، و یا آزادی فردی و یا اجمتاعی تحفه سیستم سرمایه داری است که گویا به مردم اهدا فرموده است. نه خیرا! دوستان! آزادی محصول مبارزات بی امان کارگران و روشنفکران و در یک مطقع خاص تاریخی، محصول مبارزات فلاسفه کشورهای اروپائی مانند هلند و مبارزه فیلسوف یهوری الاصل آن " اسپینوزا"، همچنین مبارزه روشنفکران را ه آزادی مخصوصا فلاسفه آلمان، و فلاسفه انگلیس، مبارزه خستگی ناپذیر فلاسفه فرانسه مثل "روسو"، و امثالهم میباشد، که در اثر مبارزه در برابرسرمایه داری محافظه کارغرب، به کسب آن نایل شده اند. آزادی مطبوعات و آزادی اجتماعی تحفه سیستم سرمایه داری نیست. بلکه از طرف مبارزان راه آزادی، و تلاش خستگی ناپذیر انقلابیون، و فلاسفه اروپا بدست آمده است. و سیستم سرمایه داری هرلحظه در جهت محدود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از عجائب روزگار اینست که بشر از ابتدای تاریخ, سعی کرده است که مسائل چند مجهولی را در فرمول ساده نیک و بد و یزدان و شیطان و خیر و شرو غیره خلاصه و آنها " حل " کند. آخرین نمونه آن, فرمایش فرمانده کل لائیسیته (سکولاریسم)، دمکراسی غربی و آزادی و کوشنده پشتیبان حقوق بشر بود که با فرمان دنیا یا با ماست و یا بر ما, نبرد " صلیبی " با تروریسم جهانی را صادر فرمود. از ١٩ نفر خرابکاری که بدون! هیچگونه! محرک قبلی! برج های دوقولو را با ٣٠٠٠ بیگناه معدوم کردند, اکثر قریب به اتفاق آنها شهروندان عربستان سعودی بودند؛ ولی نبرد جهانی با تروریسم که سیزده سال پیش شروع شد در عوض تا کنون خاک افغانستان و عراق و لیبی و یمن و سومالی و غیره را به توبره کشیده و اکنون با شرکت مستقیم مظهر مسلم سکولاریسم و آزادی و حقوق بشری, یعنی عربستان و شرکا در پی به توبره کشیدن خاک سوریه مظهر چپ سنتی و دمکراسی
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش گرامی؛
صورت مسئله اینست که اسلامگرایان (اسلامگرایان = اسلام سیاسی) می خواهند زنان را در گونی بپیچند، زبان ها را قطع کنند، و اسلام را با پشنوانه ترور، اسید، بمب اتم و ... به ملل تحمیل کنند. دو سوی این معادله دو نیرو ایستاده اند. یکی فیلش یاد بیابانهای عربستان و مناسبات 1400 پیش را کرده و برآنست تا دستورات قران را به مردم تحمیل کند و دیگری با همه عیب و ایرادهائی که دارند رو به اینده بهتر دارد.
جنگی اغاز شده است و ما نمی توانیم به غرب لبخند بزنیم و رای مان را در صندوق اسلامگرایان بگذاریم.
باید تمام قد در برابر اسلام سیاسی بعنوان نماد فاشیسم شرقی در قرن 21 ایستاد و از لائیسیته (سکولاریسم)، دمکراسی و آزادی دفاع کرد.
سیاستهای نادرست غرب در ارتباط با شرق نمی تواند هیچ جنایتی را توجیه کند ویا در دفاع بی قید و شرط از آزادی بیان بعنوان یکی از ارکان دمکراسی تردید ایجاد نماید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی عزیز این درست است که :«عصر ارتباطات، اطلاعات و جهانی شدن موقعیت ادیان و بویژه اسلام را بشدت شکننده و بحرانی کرده....» و در دینای امروزهیج کسی قادر نیست که ازادی بیان را محدود نماید ولی از سوی دیگر غرب هم درعصر ارتباطات، اطلاعات و جهانی شدن هم قادر نیست همچنان به سیاست « یک بام دو هوا » خودادامه دهد. بطور مثال انکار هولکاست در فراسنه جرم شناخته می شود ولی بمباران غزه و کشتن دو هزار کودک در عرض یک ماه مورد انکار دولت فراسنه قرار می گیرد و این کشور همچنان پشتیبان اصلی و مهم دولت نانیاهوست.اخیرا دولت سوئد ، فلسطین را بعنوان یک دولت به رسمیت شناخته است ولی امریکا و خیلی از کشورهای غربی به ان رای منفی داده اند. خوب همه این ها از چشم مردمان دهکده جهانی پنهان نمی ماند و این نظر_ که غرب بدنبال منافع سیاسی و اقتصادی است و از حقوق بشر بعنوان ابزار فشار استفاده می کند_ را تقویت می کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درشرایط موجود اسلام بهانه است! دنیای به اصطلاح متمدن اروپائی، که به انسان غیر اروپائی، بچشم حقارت نگاه میکند، و آنان را، یعنی کسانی را که در همان کشوراروپائی زاده شده اند، و پرورش یافته اند، و زبان آن کشور را مثل خودشان صحبت میکنند، اما بر اثر سیاستهای تبعیض آمیز و سیستماتیک، در" گئتوهای جمعی"، جا داده، و با سیاست غیر انسانی فقر و بیکاری را بدانان تحمیل کرده است. و حتا به تخصص و مدارک تحصیلیشان که در همان کشور اخذ کرده اند، ارزشی قائل نیست، با چنین سیاست یکجانبه، میخواهد با وارونه جلوه دادن واقعیتهای جامعه، مصائب و مشکلات اقتصادی، و بیکاری میلیونها نفررا، که در واقع گلوبالیزاسیون یعنی " کاپیتالیسم مطلق" علت اصلی آن است، به جای پرداختن به مشکل اصلی " یعنی سیستم چپاولگر سرمایه داری...! سعی میکند، مشتی اقلیت مسلمان را بهانه قراردهد، تا تمام کاسه کوزه ها و عقده های ناسیونالیستی،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دیک چینی, معاون رئیس جمهور امریکا که در واقع حاکم اصلی کاخ سسفید شده بود , در جواب خبرنگاری که از اوضاع نسبتا" ارام عراق سوال کرده بود, اظهار داشت : همانطور که قبلا" پیش بینی کرده بودم اینها ممدودی تروریست وابسته به صدام بودند که توسط سربازان دلیر امریکا تار و مار شدند و کشور عراق بزودی سرمشق مدرنیته در خاورمیانه خواهد شد. شش ماه بعد که مقاومت مردم . . .