توسلی: از بالا گفته اند مراسم بزرگداشت مهندس بازرگان باید لغو شود

محمد توسلی عضو شورای مرکزی و رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی در گفتگو با خبرنگار کنگره دانشجویان ایران اعلام کرد"همایش بیست سال پس از بازرگان" لغو شده است.

این مراسم قرار بود ساعت 15 روز پنج شنبه در مرکز همایش های بین المللی رایزن (تهران، نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه‌راه آجودانیه) برگزار شود.

آقای توسلی اعلام نکرد این مخالفت از سوی کدام نهاد صورت گرفته است و در پاسخ به اینکه چرا از برگزاری این همایش جلوگیری به عمل آمده است پاسخ دادند " گویا از بالا گفته اند این مراسم برگزار نشود و چون نهضت آزادی پای بند به قانون است علی رغم اینکه اظهار تاسف میکنیم ولی تمکین کردیم.
گفتنی است این اولین باری نیست که چند ساعت مانده به مراسم بزرگداشت جلوی آن گرفته می شود. چند سال پیش مراسم چهاردهمین سالگرد مهندس مهدی بازرگان رییس دولت موقت، که قرار بود در حسینیه ارشاد تهران برگزار شود، با دخالت و ممانعت نیروهای امنیتی لغو گردیده بود.
محمد توسلی در سال ۱۳۳۵ وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد و از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشجویان بود. از سال ۱۳۴۰ و با تشکیل نهضت آزادی از اعضای آن شد و در سال ۴۱ برای تحصیل در رشته حمل‌ونقل و ترافیک به آلمان رفت. سپس برای ادامه تحصیل در رشته راه و ترافیک به آمریکا رفت. قبل از پیروزی انقلاب مسئول تبلیغات ستادهای راهپیمایی و ستاد استقبال از آیت الله خمینی بود و با روی کار آمدن دولت موقت به عنوان شهردار تهران برگزیده شد.
برگرفته از: 
وطن 24
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.