افترا زنی رسانه ها و تحت فشار بودن وحید اصغری

وحید اصغری، پس از کسب اطلاع از سیاه نمایی رسانه های سپاه علیه خود، بخاطر افتراها و تخریب هایی که بصورت ناروا متوجه وی شده بود از رسانه های این مجموعه نظامی که هم شاکی پرونده و هم نهاد بازجویی کننده و کارشناس و صادر کننده حکم وی بودند به شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرده است که تصویر مستند آن نیز موجود است.

وحید اصغری فعال حقوق بشر و سایبری ۲۸ ساله که ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ در هنگام خروج قانونی از کشور به کشور هند برای اتمام تحصیلش، بازداشت شد، به ۱۸ سال زندان محکوم شده است. آقای اصغری توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت شده و مدت حدود ۳ سال را در سلول انفرادی و سلول دو نفره در بند دو الف بازداشتگاه سپاه در زندان اوین محبوس بوده است. او در این مدت تحت فشارهای شدید جسمی و روحی قرار داشته و جمجمه اش در جریان بازجویی ها شکسته است. او در جریان بازجویی ها مجبور به اعتراف تلویزیونی علیه خود شده است. اتهامات فراوانی به او وارد شده است.

این زندانی سیاسی در مدت تحمل انفرادی خود در دو سال اول بازداشت اش تحت فشار و شکنجه قرار داشته است و پس از انتقال به بند عمومی ۳۵۰ اوین فرصت شکایت از افتراها و اعلام عملی نپذیرفتن اتهامات کذب وارده را برای اولین بار یافته است .

این زندانی سیاسی پس از شکنجه توسط سپاه به قاچاق دختران ایرانی به شیخ نشین های خلیج فارس(اتهامی که توسط خبرگزاری حقوق بشری وی به وزارت اطلاعات ایران نسبت داده شده بود)، اداره سایت های ضد دین و مستهجن و بسیاری از اتهامات سیاسی و عمومی دیگر متهم شد که توسط خود وی شدیدا تکذیب گردیده و از نبود هیچ سند و مدرکی در مورد اتهامات انتسابی یاد کرد. نقض هر دو حکم اعدام وی و کاهش یافتن ده ها مورد اتهام وی به ۱۶ و بعدها در آخرین حکم وی کاهش به سه اتهام نیز، این پرونده سازی ها، بزرگنمایی ها را آشکار می سازد که در جهت تخریب این فمنیست به کار گرفته شده بودند.

وی توسط این رسانه های محافظه کار وابسته به سپاه در بیست و یک سالگی به ده ها مورد جرایم سازمان یافته، امنیتی و عادی متهم شده بود از قبیل دریافت دوازده میلیون دلار از گوگل، دریافت حمایت فنی دولت آمریکا از طریق شرکت دریم هاست، دریافت چک ماهانه از دولت آمریکا از طریق سیتی بانک آمریکا، عضویت در چندین سازمان مخالف نظام و چندین مورد دیگر که این اتهامات تنها به خاطر مراجعه وی به سفارت آمریکا به همراه پاسپورت خود و پذیرش قطعی از دانشگاه دولتی آیوای شمالی (University of Northern Iowa - www.uni.edu ) جهت دریافت ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در آمریکا بوده است.

همچنین به شکایت وحید اصغری از صداوسیما بخاطر پخش اعترافات تخت فشار و شکنجه وی و ایراد افترا به وی در برنامه های تولیدی بخش تلویزیونی سپاه توسط هیچ نهادی پاسخ گو نبوده است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.