پیگیری پرونده سهیل عربی از سوی کمیسیون حقوق بشر سنای ایتالیا

رییس کمیسیون حقوق بشر سنای ایتالیا در دیداربا سفیر ایران، از پرونده سهیل عربی، جوان محکوم به اعدام در ایران پرس و جو و خواستار نجات جان وی شد.

روز گذشته پرزیدنت مانکونی Presidente Luigi Manconi رییس کمیسیون حقوق بشر سنای ایتالیا به دیدار سفیر ایران در رم رفت با ۲۳۴۰۰۰ امضایی که از طریق پتیشن برای نجات جان سهیل عربی از طریق پلات فورم Change.Org جمع شده است.

پرزیدنت مانکونی در صفحه فیس بوک خود می نویسند، "امضا ها را به جهانبخش مظفری سفیر ایران در ایتالیا دادم، یک پنیشن با ۲۳۴۰۰۰ امضا برای تجات جان سهیل عربی عکاس و بلاگر نویس ایرانی که به محمد پیغمبر در فیس بوکش توهین کرده است. سفیر اطمینان داد که این تومار و امضا ها را به دولت خود نشان خواهد داد و متعهد به ارائه پاسخ شد و خاطر نشان کرد که تا کنون هیچ کس به جرم اهانت به پیغمبر اعدام نشده است . اظهار نظری که باید عمیقا به آن توجه کرد بدلیل اینکه سهم مهمی در نجات سهیل می تواند داشته باشد."

سهیل عربی، جوان محکوم به اعدام در ایران به اتهام سب النبی و مفسد فی الارض می باشد که این حکم از سوی شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور صادر شده بود اما با اعتراض خانواده و حمایت های بین المللی این پرونده به تجدید نظر ارسال شد و همکنون در شعبه 34 دیوان عالی میباشد منتظر رای نهایی است .

مقامات جمهوری اسلامی ایران سهیل عربی را متهم کرده اند که در صفحۀ فیسبوک اش مطالب توهین آمیزی در مورد پیامبر اسلام و دوازده امام شیعیان منتشر ساخته است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.