نگرانی از وضعیت سلامتی علی رضایی، فعال آذربایجانی

علی رضایی فعال مدنی آذربایجانی در 15 بهمن 93 توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت و تاکنون هیچ گونه تماسی با همسرش یا خانواده پدری خویش نداشته است.

همسرعلی رضایی شیوا داداش زاده در مورد وضعیت همسرش می گوید : در حالی که هر روز پیگیر وضعیت علی بوده‌ام تا کنون نه تنها به من اجازه ملاقات با ایشان را نداده‌اند، حتی علی نیز اجازه تماس با ما نداشته است. من به شدت نگران وضعیت سلامتی علی هستم و عدم تماس ایشان بر نگرانی من افزوده است. طی پیگیری‌های روزانه تنها چیزی که نصیبم شده است احضار به ستاد پیگیری،تحقیر و توهینهای و تهدیدهای مکرر، مسئولین بوده است.

علی رضایی در فرودگاه مهرآباد و به هنگام مأموریت کاری دستگیر و پس از آن مأمورین اطلاعاتی به همراه او به منزل اش مراجعه و لوازم شخصی از قبیل لب تاپ، پاسپورت، کتاب های ترکی و فیلمهای عروسی او را با خود برده‌اند.

براساس گزارش ها علی رضایی از فعالین معتدل هویت طلب ترک بوده و فعالیتهای او در چارچوب قانون اساسی، کنواسیونهای بین المللی و وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی مبنی بر اجرای اصل 15 قانون اساسی، حق تحصیل به زبان مادری، احیای دریاچه اورمیه و برابریهای اقتصادی و فرهنگی اقوام و ملل ساکن در کشور است. دستگیری او نشان از فشارهای مضاعف بر فعالان مدنی اجتماعی به خصوص آذربایجانی در کشور است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.