بازداشت محمد یوسفى توسط مامورین سپاه سایبرى

محمد یوسفى، دانش آموخته رشته ى کارشناسى کشتى سازى دانشگاه امیرکبیر تهران، حدود دو ماه است که در سکوت خبرى در بازداشت نیروهاى امنیتى به سر مى برد و مامورین سپاه سایبرى در حال پرونده سازى براى این زندانى سابق هستند.

سپاه پاسداران در بیانیه ای که سایت تسنیم روز گذشته چاپ کرده است جزئیاتی را در رابطه با پروژه ای موسوم به عنکبوت منتشر ساخته که در آن به فردی به نام آقای م.ی. اشاره شده است .

در این بیانیه آمده است :"وی 27ساله بوده و دارای کارشناسی کشتی‌سازی از دانشگاه امیرکبیر تهران است. مدیریت نزدیک به 20 صفحه پرمخاطب مبتذل و جریان‌ساز به‌عهده وی بوده و شبکه ارتباطی و تعاملی قوی با دیگر مدیران صفحات مبتذل و مستهجن فیس‌بوک داشته است. م.ی. هم‌چنین مدیریت صفحات جعلی (Fake) مرتبط با چندین هنرمند، فوتبالیست و شخصیت‌های بزرگ و ایجاد مزاحمت برای آنها را نیز بین موارد مجرمانه خود دارد. این فرد در بسیاری از پست‌های ارسالی خود، والاترین ارزش‌ها و مقدسات مذهبی و دینی شیعیان را به تمسخر گرفته و با استفاده از ارتباط‌های قوی خود با دیگر مدیران صفحات، تولیدات خود را در دیگر صفحات پرمخاطب بازنشر می‌داده است."

از سوی دیگر دانشجونیوز هویت این شخص را محمد یوسفی معرفی کرده است که وی بیش از دوماه است در بازداشت بسر می برد. محمد یوسفى، دانشجوى دانشگاه امیرکبیر (پلى تکنیک تهران)، در سال ٨٨ نیز بازداشت و مدتى در بند ٣۵٠اوین زندانى بود.

محمد یوسفی در اردیبهشت ماه سال ۸۹ پس از ۵ ماه بازداشت از زندان آزاد شده بود. شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به دلیل نبود مدارک سرانجام ۴ سال حبس این دانشجو را به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآورد تا وی پس از۱۶۱ روز از زندان آزاد گردد.

سپاه در بیانیه خود از فرد دیگری به نام آقای ع.ر نام برده است که در رابطه با او و اتهامات وی می نویسد:"27ساله، ساکن تهران و دارای مدرک دیپلم است. وی معتاد به مواد مخدر بوده و به‌عنوان یکی از فعال‌ترین مدیران صفحات فارسی فیس‌بوک، طی 6 سال بیش از 120 صفحه مستهجن در فیس‌بوک را با شبکه‌ای بسیار قوی راه‌اندازی و مدیریت می‌کرده است."

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.