کواکبیان: ارتباط با ایران را فدای مجاهدین نکنید

کواکبیان
نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد بر اساس مقررات بین‌الملل باید به ایران تحویل داده شوند تا به علت جنایاتی که مرتکب شده‌اند و نیزهمکاری‌های گسترده با صدام جنایت کار در طول ۸ سال جنگ تحمیلی ، مجازات شوند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:‌ طبق مقررات بین‌الملل گروهک تروریستی منافقین باید به ایران تحویل داده شوند و هیچ کشور اروپایی نمی‌تواند به صورت دست جمعی به اعضای کمپ اشرف پناهندگی دهد.

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگاران مجلس با بیان اینکه مجاهدینی که دراردوگاه اشرف هستند به سه دسته تقسیم می شوند، گفت: یک عده از این افراد سردمداران این گروه تروریستی هستند که به هیچ نحوی نمی‌توان آنها را در هیچ کشوری پذیرفت.

نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد بر اساس مقررات بین‌الملل باید به ایران تحویل داده شوند تا به علت جنایاتی که مرتکب شده‌اند و نیزهمکاری‌های گسترده با صدام جنایت کار در طول ۸ سال جنگ تحمیلی ، مجازات شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عده‌ی دیگر از اعضای گروهک تروریستی را افرادی خواند که تحت فشار و به اجبار در اردوگاه اشراف نگه داشته شده‌اند و افزود: بسیاری از این افرد اگر آزاد شوند به ایران بر می‌گردند که البته باید پیشینه آنها را به دقت بررسی کرد و اگر واقعا فریب خورده باشند و دست به جرم و جنایت نزده باشند مورد لطف و رافت اسلامی قرار گرفته و به کشور باز می گردند.

کواکبیان افزود: دسته دیگر اعضای کمپ اشرف نیز کسانی هستند که از قبل پناهندگی کشورهای مختلف را به دست آوردند و طبیعی است که وقتی قرار باشد از عراق خارج شوند به کشوری که پناهندگی آن را دارند بازگردانده می‌شوند .

اروپایی‌ها سود ارتباط با ایران را فدای مجاهدین نکنند

وی در مورد درخواست کاترین اشتون، هماهنگ کننده امور خارجه اتحادیه اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه مبنی بر اینکه پس از اخراج منافقین از عراق، تعدادی از اعضای این گروه را در خاک خود بپذیرند، گفت:اینکه کشورهای اروپایی تصمیم عراق برای تعطیلی اروگاه اشرف را پذیرفته‌اند مورد استقبال ماست اما اگر بخواهند پس از تعطیل شدن اردوگاه اشرف به فکر دست و پا کردن جایگاه دیگری برای منافقان باشند مطمئنا جمهوری اسلامی باید با آن کشورها برخورد کند.

عضو فراکسیون خط امام مجلس تاکید کرد :‌ مبنای مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی در آینده با کشورهایی که به تروریست‌های اخراج شده کمپ اشرف پناه بدهند ارتباط پیدا می‌کند چرا که اینها یک گروه تروریستی هستند و کشورهای اروپایی نباید برای آنها جایگاه جدیدی را فراهم کنند و به صورت جمعی برای آنها پناهندگی قائل شوند ، این با منافع جمهوری اسلامی در تضاد است .

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی باید منافع دراز مدت همکاری خود با جمهوری اسلامی ایران را با منافع مقطعی نظام‌های سلطه‌گر عوض نکنند، گفت : کشورهای اروپایی عاقل‌تر از آن هستند که بخواهند منافع خود را به حساب این گروهک تروریستی واریز کنند .

همچنین محمدعلی رضایی عضو کمیسیون عمران در مجلس هشتم، توصیه اشتون به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرش گروهک مجاهدین را نمونه آشکار حمایت از تروریسم اعلام و تصریح کرد: اگرچه اتحادیه اروپا و دولتمردان آمریکا در گذشته هم حامی گروهک تروریستی مجاهدین بودند ولی تاکنون به این وضوح توصیه به کشورها برای استقرار گروهک تروریستی مجاهدین و پناه دادن به آن ها را مطرح نکرده بودند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس هشتم، با تاکید بر این­که غرب و آمریکا به دنبال ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوری اسلامی هستند یادآور شد: کمک به گروهک مجاهدین تنها با این هدف در دستور کار اتحادیه اروپا و کنگره آمریکا قرار گرفته تا بتوانند در آینده با تقویت و پرورش آنها ضربه ای به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد کنند موضوعی که به دلیل هوشیاری ملت ایران هیچ گاه به وقوع نخواهد پیوست.
رضایی گروه تروریستی مجاهدین را مضمحل شده خواند و گفت: حمایت از گروهک تروریستی مجاهدین راه به جایی نخواهد برد زیرا چیزی از این گروه باقی نمانده که بتواند در آینده در راستای خدمات دهی به غرب انجام وظیفه کند.

گفتنی است پیش از این کاترین اشتون، هماهنگ کننده امور خارجه اتحادیه اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا پس از اخراج مجاهدین از عراق، تعدادی از اعضای این گروه را در خاک خود بپذیرند.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.