تشکر از سیمای جمهوری اسلامی ایران

ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه یکشنبه شب ۲۶ دی ماه ۱۳۸۹ برنامه ای از شبکۀ خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران با اعلان قبلی در روزهای گذشته پخش شد. (۱) عنوان این برنامه که شش بار(!) تکراراً پخش شده، «فرقه های صهیونی»، قسمت نوزدهم مستند «راز آرماگدون ۴: پروژۀ اشباح» است.

ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه یکشنبه شب ۲۶ دی ماه ۱۳۸۹ برنامه ای از شبکۀ خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران با اعلان قبلی در روزهای گذشته پخش شد. (۱) عنوان این برنامه که شش بار(!) تکراراً پخش شده، «فرقه های صهیونی»، قسمت نوزدهم مستند «راز آرماگدون ۴: پروژۀ اشباح» است.

ظاهراً تهیه و تکرار عجیب این برنامه در توجیه و پاسخ به افکار عمومی هم میهنان عزیز و جهانیان است که از ستم هایی که سی وسه سال است بر بهائیان ایران رفته و می رود، انگشت حیرت به دندان دارند. در اواسط همین آذر ماه ۱۳۸۹ بود که دفتر «جامعۀ جهانی بهائی» در سازمان ملل (ژنو) در نامه ای خطاب به ریاست محترم قوّۀ قضائیه جمهوری اسلامی ایران، جناب آیت الله محمد صادق لاریجانی بار دیگر ضمن یادآوری ستم های وارده بر بهائیان، از ایشان خواست که به این همه ظلم خاتمه دهند. (۲)

پخش برنامۀ مزبور در حالی صورت می گیرد که ریاست محترم قوّۀ قضائیه درست یک ماه پس از صدور نامۀ «جامعۀ جهانی بهائی»، در گردهمایی یك ر‌وزه مسئولان عالی قضایی و رؤسای كل دادگستری استان ها و دادستان های مراكز استان های سراسر كشور در۱۶ دی ۱۳۸۹ گفتند: «بار دیگر به رسانه‌ها اعلام می‌كنم كه در مسیر قانونی خود، از توهین به افراد پرهیز كنند و طوری ننویسند و سخن نگویند كه اگر كسی هنوز حكمش صادر نشده است، آنها كیفرخواست رسانه‌ای صادر و آن را اجرا كنند و بگویند و بنویسند كه اگر دستگاه قضایی اجرا نكند خودمان اجرا می‌كنیم.» (۳)

امّا رسانه های جمهوری اسلامی سی و سه سال است به بیش از ۳۰۰۰۰۰ هزار ایرانی بهائی و حدود هفت ملیون بهائی در سراسر جهان و عقاید وجدانی و دینی ایشان توهین می کنند و عوامل هر سه قوّۀ قضائیه و مجریه و مقننه «کیفرخواستِ» نه تنها «رسانه ای» بلکه «رسمی» علیه ایشان صادر می کنند و بسیاری را خودشان اجرا می کنند و هر آنچه را که باقی ماند عوامل شناس و ناشناس (!) عملی می سازند.(۴)

از جمله: بیش از دویست نفر را می کشند؛ هزاران نفر را زندان می کنند – هم اکنون نیز حدود شصت نفر در زندان ها هستند؛ انسان و خانه و مغازه و اتومبیل بهائیان را می سوزانند؛ قبرستان های بهائی را با بولدوزر زیر و رو می کنند؛ دانشجویان را بر خلاف ادعای دروغ برادر ریاست محترم قوّۀ قضائیه – جناب محمد جواد لاریجانی – یا به دانشگاه راه نمی دهند و یا اگر ثبت نام کردند پس از مدتی اخراجشان می کنند؛...(۵)

عوامل توجیه این ستم ها، یعنی دست اندرکاران و مجریان برنامۀ «فرقه های صهیونی»، اکثراً همان ها هستند که در ویژه نامه ها و ماهنامه هایی امثال «ایّام۲۹» و «فصل نامه» و «زمانه» و نیز برنامه های تلویزیونی همچون «تاریخ معاصر ایران» در کنار آقای عبدالله شهبازی در دهه های دوم و سوم انقلاب، اکاذیب و افترائات و تحریفات تکراری علیه دیانت بهائی نوشتند و گفتند. اینها کم نبود، اینترنت را پر از این اکاذیب تکراری کردند و بخصوص در دو سه سال اخیر، همان هایی که انجمن حجتیه را برای تشکیل کلاس های مخفی (!) آموزشی ضد بهائی در دوران پهلوی سرزنش می کردند، سمینارها و کنفرانس ها و دوره های آموزشی علنی (!) در شهرهای مختلف برگزار کرده و می کنند تا آن اکاذیب را همچون تعلیم الفبا به روحانیون حوزه ها و معلمین و دبیران مدارس و دانشگاه ها بیاموزند تا ایشان نیز هم میهنان عزیز را نسبت به بهائیان بدبین و تحریک نمایند. (۶)

امّا چون علیرغم همۀ این اقدامات می بینند بهائیان انواع ستم ها را تحمل کرده، با ثبوت و استواری بر عقاید وجدانی و دیانت آسمانی شان، تحسین جهانیان و هموطنان عزیز خود را نیز برانگیخته اند و بارها پاسخ اکاذیب مزبور را روشن و مستدل ارائه داده اند، (۷) و ملت عزیز ایران نیز بر کذب افترائات مزبور آگاهی یافته اند، اینک همان دروغ ها را بیش از پیش رادیو – تلویزیونی کرده تا شاید بر تودۀ مردم تأثیر گذارند تا ایرانیان مسلمان گمان کنند بهائیان فرقه ای ساختۀ روس و انگلیس و امریکا و صهیونیسم و فراماسونری اند که برای نابودی ایران و فرقۀ شیعه بوجود آمده اند!

حال، آیا شایسته نیست جناب لاریجانی ریاست محترم قوّۀ قضائیه که به رسانه ها گفته اند، «از توهین به افراد پرهیز كنند»، به جناب ضرغامی هم بفرمایند یا دست از اشاعۀ اکاذیب علیه جامعۀ مظلوم بهائی بردارند یا حداقل اگر نه طبق قانون جهانی مطبوعات و رسانه ها، بلکه طبق قانون تقوای الهی مذکور در قران که فرموده: «یا اَیُّهَا الذینَ آمَنوا کونوا قوّامینَ لِله شهَداء بالقِسط وَ لا یَجرمَنّکُم شنانُ قومٍ عَلی اَلّاتعدِلوا اِعدِلوا هُوَ اَقرَبُ لِلتقوی» (۸) به بهائیان فرصت برابر دهند تا در سیمای جمهوری اسلامی ایران پاسخ اکاذیب مطروحه در برنامه هایی همچون «فرقه های صهیونی» را ارائه دهند و قضاوت را بر عهدۀ بینندگان بگذارند؟

بنده در این مختصر نمی خواهم مجدداً آن پاسخ ها به اکاذیب و تحریفات و افترائات سیمای جمهوری اسلامی را تکرار کنم (۹)، امّا نمی توانم حیرت خود را از مطلبی که در برنامۀ «فرقه های صهیونی» تأکید شد پنهان کنم. در برنامه ذکر شد محافل صهیونیستی با توجه به دو محور مهم اعتقاد شیعی یعنی مهدویت و قیام امام حسین و این که ایران مرکز اصلی این اعتقاد است، به زعم ایشان فرقۀ بابی و بهائی را ایجاد کرده اند تا «امید منتظران مهدی موعود» را از بین ببرند!

سبحان الله! آیا شادی و امید و آرامش روح و روان عاشقان مهدی موعود به «انتظار آمدن» حضرتش است یا به «آمدن» حضرتش و دل بستن به عشقش و عمل نمودن به فرامینش؟! این چه عشقی است که «انتظار» معشوق را بر «وصال» او ترجیح می دهد؟! آیا چنین گمانی در بطن خود گویای این نیست که صاحبانش بقای خود را در «نیامدن» معشوقشان می بینند؟! با چنین گمانی، اگر بر فرض محال حضرت موعود بیاید، آیا ایشان واقعاً او را قبول خواهند کرد؟! به خدا قسم که نه تنها او را انکار خواهند کرد، بلکه چنانکه در احادیث اسلامی موجود است خود و اصحابش را به انواع ستم و بلا و شهادت دچار خواهند نمود؛ چنانکه با حضرت باب و بهاءالله و پیروانشان چنین کردند و هنوز نیز می کنند.(۱۰)

آیا منتظران حقیقی که برنامۀ «فرقه های صهیونی» را دیدند، در وجدان و جان و روان خود نخواهند اندیشید که نکند از جمله منتظران واقعی معشوق معنویشان، همان ورقا و و پسر دوازده ساله اش روح الله بودند که سیمای جمهوری اسلامی تصویرشان را در برنامۀ مزبور در حالی که زنجیر بر گردن در زندان قاجار نشسته بودند نمایش داد و ایشان را ساده و فریب خورده نامید؟! حال آن که هر دو همچون صدها هزار نفری که به موعود ایمان آوردند، به همراه بیش از بیست هزار نفر شهید، با نثار خون خود در راه او، به مصداق کریمۀ قران مجید، صداقت خود را ثابت نمودند. (۱۱) «طرفه حکايتی و غريب بشارتی! آنان که جستند نيافتند، آنان که نشستند يافتند؟! اَستغفِرُ الله! جستجويشان جستجوی سيراب بود نه تشنگان، و طلبشان طلب عاقلان بود نه عاشقان.

عاقلان خوشه چين از سرّ ليلی غافلند

کاين کرامت نيست جز مجنون خرمن سوز را »(۱۲)

آیا دلیل این همه فعالیت های رسانه ای و غیر رسانه ای ضد دیانت بهائی و پیروانش در ایران همین نگرانی «اقلیتی بهائی ستیز» نیست که نکند حقیقت آنچه بهائیان معتقدند بر منتظران واقعی مکشوف، و باعث ایمانشان به معشوقی گردد که بیش از قرن و نیمی است آمده و آوازه اش جهانی گشته؟ در این صورت نکند ابزار «انتظار» از دست برود و «قدرت دنیوی» از شست؟ راستی اگر جز این بود، چه لزوم به این همه ستم بر بهائیان و محرومیّت حقوق شهروندی ایشان؟!

حال که چنین است، علیرغم این که به نظر می رسد پخش قسمت های نوزدهم و بیستم و بیست و یکم و... «راز آرماگدون ۴: پروژۀ اشباح»، در کنار تشدید سایر اقدامات در ماه های اخیر، به نیّت زمینه سازی برای حملات و ستم های جدید مضاعف بر بهائیان مظلوم ایران است، باید از اقلیّت مزبور و سیمای جمهوری اسلامی ایران متشکر بود که با دروغ ها و افترائات تکراری و عجیب و غریب خود، باعث تأمل و تفکر بیشتر منتظران حقیقی دربارۀ حقیقتِ دیانت بهائی و مظلومیت و محرومیت هم میهنان بهائی¬شان شده اند؟!

عکس العمل بهائیان به این حملات همه جانبه، عمل به فرمان آسمانی محبوب معنویشان، حضرت عبدالبهاء است که به عشاقشان چنین فرموده اند:

«پيشوايان فتنه‌انديش گمان کنند اذيّت ياران الهی سبب عزّت ايشانست لهذا قلوب عوام را به تشويش اندازند تا آنکه فتنه‌ای ساز کنند. شما به آنچه به آن مکلّفيد قيام نمایيد و آن سکون و قرار است و تحمّل عذاب از جفاکار. توکّل به خدا نمایيد و توسّل به ذيل تقی جویيد. در نهايت وقار حرکت کنيد بلکه بدخواهان را خيرخواه شويد و جفا را به وفا مقابلی نمایيد و عداوت را به محبّت مقاومت خواهيد. اگر زخمی خوريد مرهم باشيد و اگر طعن و لعن شنويد دعا و ثنا خوانيد و اگر جام تلخ دهند شهد صفا بخشيد. اگر اذيّت روا دارند محبّت بنمایيد و اگر ظلم کنند عدالت فرمایيد و اگر تيغ زنند شير و شکر دهيد. مقصد آنست که از فيض رحمت کبری آيتی باشيد و در روش و سلوک به موجب تعاليم الهی رايتی شويد تا مَظهَر «وَ اِنَّ جُندَنا لهُمُ الغالبون» گرديد. زيرا غلبه به صفت رحمانيّت است نه به جلادت و خونخوارگی و تيزچنگی و سَبُعيّت. عن‌قريب ملاحظه خواهيد نمود که نفحات قدس شرق و غرب را احاطه نمايد و لِوای يابَهآءَالأبهی در جميع آفاق موج زند. وجوهِ اَبرار به فيض اَنوار بتابد و روحانيّت اَخيار بر جسمانيّت اَشرار غلبه کند؛ هُنالِکَ يَفرَحُ المُؤمِنون»(۱۳)

حامد صبوری/ ۳۰ دی ماه ۱۳۸۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱- http://rajanews.com/Detail.asp?id=76243 .

قابل توجه است که قسمت بیستم برنامۀ مزبور نیز با عنوان «تروریست های کودتاچی» و قسمت بیست و یکم آن با عنوان «رؤیای سرزمین موعود» در روزهای دوشنبه ۲۷/۱۰تا شنبه ۲/۱۱در حال پخش از شبکۀ خبر سیما است. نکتۀ جالب و عجیب، تکرار پخش هر یک از قسمت های مزبور حتی تا بیش از شش بار است!

http://smostaghaci.persianblog.ir/post/416

http://www.mobinsoft.net/news/?p=5207

۲- http://news.persian-bahai3.info/story/173

۳- http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabId=15&nid=201082

۴- http://www.edu-right.us/index.php?option=com_conte...

۵- سرویس خبری جامعۀ بهائی:

http://news.persian-bahai3.info

۶- از نکات جالب آن که نه تنها کلاس های مخفی انجمن حجتیه در ضدیت با دیانت بهائی عقیم و بی ثمر ماند، بلکه اقدامات اخلاف ایشان نیز که هم اکنون سمینارها و کنفرانس ها و دوره های آموزشی علنی برگزار می کنند نیز دلخواه خود برگزارکنندگان آن هم نیست. چنانکه مدیر کل اداره فرق و ادیان حوزه علمیۀ قم، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا تراشیون، گفت: «متأسفانه گاهاً مشاهده شده است که برای نقد فرقه هایی چون بهائیت، کنگره هایی برگزار می شود در حالی که در آن مناطق بهائیت چنین جایگاهی نداشته و تنها از این طریق بهائیت را مطرح و رضایت پیروان آن ها را فراهم می کنیم، چرا که بسیاری از پیروان بهائیت معتقدند باید اسم ما حتی به صورت منفی در سر زبان ها بیافتد.»

http://www.hawzahnews.com/index.aspx?siteid=6&page...

نیز رجوع شود به مقالۀ «نزاع بر سر نحوۀ بهائی ستیزی»( http://velvelehdarshahr3.info/node/11)

۷- از جمله از دهها کتاب و مقاله و سایت همچون: «کتاب های بهائی»، «نگاه»، «نقطه نظر»، «آئین بهائی»، «ولوله در شهر، مراجعه شود به: http://www.ketabhayebahai3.info/kankashi-dar-bahai...

http://velvelehdarshahr3.info/node/150 و http://velvelehdarshahr3.info/node/151

http://velvelehdarshahr3.info/node/152

۸- مائده/۸: ای اهل ایمان برای خدا قیام کنید، همیشه به عدالت گواهی بدهید، هرگز دشمنی یک قوم شما را وادار نکند بر اینکه عدالت نکنید، به عدالت عمل کنید که عدالت به تقوا نزدیکتر است.

http://www.tahoorkotob.com/page.php?pid=2671

۹- اکاذیب و تحریفاتی چون: ارتباط تجاری حضرت باب با کمپانی های یهودی و انگلیسی، دادن لقب سِر به حضرت عبدالبهاء از طرف انگلیس، صهیونیست بودن دین بهائی، جاسوسی روس و انگلیس و اسرائیل، وابستگی به فراماسونری، تروریست بودن بهائیان(از جمله در جریان مشروطه و نهضت جنگل)، ادعای الوهیت، ضدیت با ایران و اسلام، همدستی با رژیم پهلوی و ساواک، و امثال آن. پاسخ همۀ شبهات مزبور از جمله در آدرس های یادداشت ۷ موجود است.

۱۰- برای دیدن احادیث در این خصوص از جمله رجوع شود به:

http://velvelehdarshahr3.info/node/172

۱۱- جمعه/ ۶؛ بقره/۹۴

۱۲- منتخباتی از مکاتیب حضرت عبدالبهاء، جلد ۳، شمارۀ ۱۵۱

۱۳- منتخباتی از مکاتیب حضرت عبدالبهاء، ج۶، شمارۀ ۴۳۲

 

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.