همایش اعتراضی امروز معلمان در اردبیل

اعتراض امروز معلمان در اردبیل دنباله ی همایش های اعتراضی معلمان در یک ماه اخیر و به ویژه پی‌گیری خواسته های مطرح شده در همایش های سراسری معلمان در روز دهم اسفند ماه است... درآمد معلمان ۳۵ سال است که به خاطر کمی بودجه از هزینه‌های زندگی عقب افتاده و با تکرار هر ساله ی این اشتباه بر شکاف میان درآمد و هزینه‌های زندگی معلمان افزوده شده است. انجمن اسلامی معلمان اردبیل، که از مزدوران رژیم تشکیل می شود، با همایش معلمان اردبیل مخالفت کرد

 

700 معلم اردبیلی امروز، 21 اسفند 1393، در اداره ی کل آموزش و پرورش اردبیل گرد هم آمدند و به نابرابری و ستم بر آنان از سوی رژیم جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، معلمان با شعارهایی  به کمی دستمزد خود اعتراض کرده، خواستار افزایش بودجه ی آموزش و پرورش برای افزایش حقوق معلمان شدند. 

یکی از معلمان حاضر در همایش  امروز در گفتگو با ایلنا اعتراض امروز معلمان در ادبیل را دنباله ی همایش های اعتراضی معلمان ظرف یک ماه اخیر و به ویژه پی‌گیری مطالبات مطرح شده در همایش های  سراسری معلمان در روز دهم اسفند ماه دانست. 

این معلم گفت: به دلیل کمبود بودجه ی وزارت آموزش و پرورش در هنگام تصویب بودجه، هر سال حتی در اولین روزهای سال هم صحبت از کسری بودجه است و این نشان می‌دهد اساساً  بودجه‌ ی این وزارتخانه دارای اشکال است. 

به گفته ی این معلم، اگر اشکالی فردی در بودجه نویسی وجود داشت نهایتاً  یک یا دو سال این اشتباه اتفاق می‌افتاد در حالی که درآمد معلمان ۳۵ سال است که تحت تاثیر بودجه از هزینه‌های زندگی عقب افتاده است و با تکرار هر ساله این اشتباه بر شکاف بین درآمد و هزینه‌های زندگی معلمان افزوده شده است. 

گفته می‌شود در تجمع امروز معلمان،  صابر سپهری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با حضور در جمع معترضین به گفتگو با آنان پرداخت. 

تجمع صنفی معلمان ظهر امروز در حالی خاتمه یافت که معلمان استان اردبیل دو تومار جداگانه را خطاب به دو مقام عالی‌تبه کشور امضا کردند.

همایش معلمان اردبیلی در حالی برگزار شد، که غلامحسین گنجی، رئیس انجمن اسلامی معلمان استان اردبیل ضمن مخالفت با این همایش به خبرگزاری فارس گفته است: هیچ برنامه‌ای در قالب تجمع و یا تحصن معلمان در استان اردبیل در نظر گرفته نشده و ما مطالبات به حق معلمان را ازطریق "نهادهای مربوطه" با برقراری "تعامل مثبت و سازنده"  پیگیری می کنیم.

انجمن اسلامی معلمان، نهادی سیاسی ـ امنیتی است که به منزله ی ستون پنجم رژیم در میان معلمان عمل می کند.  غلامحسین گنجی همچنین اظهار داشته که مجوز کانون صنفی معلمان  در استان اردبیل لغو شده است. 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب است همه ما ایرانیها از معلمان اگاه و دلیر یاد بگیریم و برا حق و حقوق مان که دولت ظالم اخوندای خورده حررکت کنیم.35 سال شد بس است دیگر