چرا به عنوان یک برانداز از توافق خوشحال می شوم

باید خوشحال بود که هر چه زودتر این برزخ اتمی پایان بپذیرد و چه بهتر که با توافق پایان یابد.ولی با زیرکی سیاسی بتوانیم کارهایمان را پیش ببریم.ه اگر توافق صورت بپذیرد ، به قول الن ایر، بعد مسئله نقض حقوق بشر و دخالت های جمهوری اسلامی در منطقه باید حل بشود.

گفتگو آرمان چاروستایی در صدای امریکا _10فرودین94_30.03.2015

موضوع : با توجه به اهمیت  گفتگوهای هسته ای به نظر شما ،توافق احتمالی چه آثاری بر اوضاع داخلی ایران می تواند داشته باشد؟
----
چرا من به عنوان یک برانداز از توافق خوشحال می شوم؟
در کل وضعیت معشیتی که برای مردم بسیار مورد اهمیت است تغییری به یک باره نخواهد داشت.
با توجه به ختلاس هایی ک حکومت اعلا کرده،کسری بودجه دولت ،نفت زیر 45 دلار و الانم دستمزد کارگران را اضافه کردند که میشه 700 هزار باز هم در خط فقر باقی خواهند ماند (خط فقر 1500 تا 2 میلیون)و برای همین اون تورم به اون گستردگی را حداقل در 2-3 سال آینده نمی شود محسوس لمسش کرد.
اما تورم میتنونه متوقف بشه و مردم نفسی بکشند.
اما چرا به عنوان برانداز حصول توافق خوشحالم تا شکست مذاکزات!
به این دلیل که اگر توافق صورت بپذیرد ، به قول الن ایر، بعد مسئله نقض حقوق بشر و دخالت های جمهوری اسلامی در منطقه باید حل بشود.و البته در ژنو هم توافقی که انجام شده بود،عنوان گردید : تحریم ها تا زمانی نقض حقوق بشر و دخالت در سوریه عراق حل نشود باقی خواهد ماند.
و حالا اگر توافق صورت بگیرد راه مذاکرات و ارتباطات با دنیا بیشتر باز خواهد شد و در حال حاضرم که تابو مذاکره با امریکا هم که شکست و این خیلی به نفع مردم است..اون موقع احمد شهید می تواند داخل کشور برود و اعتراض صنفی معلمان کارگران به راحتی نمی تواند سرکوب شود .
واین خیلی خوبه برای جامعه مدنی و ثبات اقتصادی که از راه دموکراتیک و مسالمت امیز ، حکومت برکنار شود، بسیار موثر خواهد بود.
نه اینکه بر اثر شکست مذاکرات و تشدید تحریم ها ، به قول آقای جان کری «فروپاشی » بخواهد صورت بگیرد. شخصا میگم شورش های گرسنگان را داشته باشیم.ولی البته قبل از ان خطر حمله نظامی به ایران نیز محتمل خواهد بود.
حصول توافق همان بازی خواهد بود که با شوری انجام دادند، که به قول آقای مایکل لدین،چه توافق بشود،چه توافق نشود این حکومت خواهد رفت.یعنی در شوری اینها بارها شرایط جامعه را باز کردند، رفورم کنند ، آقای گورباچوف آمد، پرسترویکا را انجام شد ،ولی این در باز شد و مردم خواسته های بالاتری مطرح کردند.و حقوق بشر را مطرح کردند و همون موقع نیز نفت را پایین آورده شده بود.
و الانم جمهوری اسلامی با بحران اقتصادی داخل کشور روبه رو است و انتخابات امسال در اسفند هم بحران بزرگ تری برای حکومت خواهد بود .
من می بنیم الان عده ای که با حکومت مخالف هستنئد،ناراحت هستند از توافق هسته ای اکر بخواهد صورت بپذیرد، که حکومت بیمه خواهد شد و ساخت و پاخت کردند.!
به نظر این دیدگاه درستی نیست بلکه باید خوشحال بود که هر چه زودتر این برزخ اتمی پایان بپذیرد و چه بهتر که با توافق پایان یابد.ولی با زیرکی سیاسی بتوانیم کارهایمان را پیش ببریم.
به قول زندانیان سیاسی : اعتراضات مردمی و اعتصابات کارگران و معلمان ،اینها هیچ ربطی به توافق یا عدم توافق هسته ای ندارد جنبش های اجتماعی و مدنی امسال باید از انسجام بیشتری برخوردار شوند این رمز پیروزی است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.