انتشار کتاب چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ به قلم رضا پرچی زاده

بالاخره، پس از حدود دو سال، کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ جستارهایی در پدیدارشناسی جمهوری اسلامی» به قلمِ اینجانب و به همت باشگاه ادبیات منتشر شد.
 ایده تدوین این کتاب بیش از دو سال پیش به ذهن نگارنده رسید هنگامی که متوجه شدم دوست گرامی‌ام امیر عزتی در باشگاه ادبیات برنامه‌ای برای انتشار کتاب‌های الکترونیکی دارد. در طی سال‌های اخیر جستارهای سیاسی/اجتماعی بسیاری درباره موضوعات مختلف نوشته‌ام که چارچوب نظری نسبتا ثابتی را دنبال می‌کنند، اما از آنجا که این مقالات پراکنده بوده‌اند و هر کدام به تنهایی در جایی منتشر شده‌اند، این پیوستگی نظری – که به نظرم لازمۀ کارِ سیستماتیک است – کمتر به چشم می‌آمد. بنابراین تصمیم گرفتم تعدادی از مهم‌ترینِ این مقالات را با ویرایش و تغییراتِ مناسب در قالب مجموعه‌ای نسبتا منظم با مقدمه‌ای نسبتا مفصل که شیوه و هدف کتاب را توضیح می‌دهد منتشر کنم. این تصمیم را با امیر در میان گذاشتم، و ایشان استقبال کرد، و خودش کارِ ویرایش و طراحیِ جلدِ کتاب را هم بر عهده گرفت.
از آنجا که مقالات را برای کسب درآمد ننوشته بودم و به همین ترتیب قصدم از انتشار کتاب هم کسب درآمد نبود، نظرم این بود که کتاب به طریقی منتشر شود که بتواند فقط خرجی که باشگاه برای کتاب کردنِ آن متحمل شده را به باشگاه بازگرداند. امیر گفت که این هم لزومی ندارد، و این خرج هم مثل باقی خرج‌هایی که باشگاه ادبیات می‌کند برای بهبود فرهنگ مملکت است. لذا در نهایت قرار بر این شد که نسخه الکترونیکی کتاب ( http://parchizadeh.blogspot.nl/2015/05/blog-post.html) را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهیم. با این وجود به عنوان نویسنده از خوانندگان خواهش می‌کنم که اگر کتاب را مفید یافتند، به هر طریقِ ممکن به باشگاه ادبیات کمک کنند تا این فرآیندِ روشنگریِ رایگان، عام‌المنفعه و مستقل بتواند ادامه پیدا کند. خوانندگان می‌توانند به باشگاه کمکِ نقدی – هرچند کم – کنند، یا به باشگاه کتاب هدیه کنند. همین‌جا از تمام عزیزانی که برای انتشار و توزیع کتاب یا کارهای دیگرِ مربوط به کتاب زحمت کشیده‌اند سپاسگزاری فراوان می‌کنم. امیدوارم که مطالعه این کتاب هم‌میهنانم را مفید افتد.
 
رضا پرچی‌زاده
ایندیانا، پنسیلوانیا
چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴
 
منبع: 
http://parchizadeh.blogspot.nl/2015/05/blog-post.html
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای تغییر رژیم در ایران باندازه کافی دلیل وجود دارد اما کاملا روشن است که با نوشتن کتاب و مقاله نمی شود جمهوری اسلامی را سرنگون ساخت .تغییر رژیم به فراههم شدن عوامل متعددی نیازمند است : 1_تصمیم قدرت های جهانی و منطقه ای برای تغییر نظامی سیاسی ایران 2_ خواست و تمایل مردم برای تغییر 3_ وجود اپوزیسیون متشکل و قدرتمند که با توده های ناراضی و مخالف رژیم ارتباط دتشته و توانسته باشد که اعتماد مردم را از لحاظ برنامه ای و احساسی بدست آورده باشد4_ اختلافات داخلی رژیم به اوج خود رسیده باشد و عملا قادر نباشد ، مثل گذشته حکومت کند5_ دستگاه سرکوب نا توان از سرکوب شوند.6_ سرانجام رهبری واحدی به لحاظ برنامه ای و احساسی بین اتئلاف وسیع و مردم ایجاد شده باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اینکه نظام اسلامی جریانی ساخته و پرداخته شده غرب و ارتجاع سرخ وسیاه است شکی نیست. اما در صورت سرنگونی چه نظامی در انتظار ماست که وضع کشور ایران را بدتر از امروز اخوند نکند؟ خطا خواهد بود که تصور شود پس از سرنگونی نظام اسلامی مردم ایران در صف های طولانی به حزب و سازمان دلخواه خود رای خواهند داد و خونی از دماغی نخواهد امد.در اینکه منا ر را باید دزدید حرفی نیست ولی چاهی به اندازه منار هنوز ساخته نشده است. اساسن د رایران و برون مرزسازمانهای سیاسی از چپ تا دینی باوری به انتخابات ازاد و همه پرسی ندارند.هر جریانی ساز خود را میزند.یکی تجزیه میخوهد و دیگری حکومت اسلامی نوین و اندیگری حکومت کار گری خلقی کومونیستی .جنگ کسب قدرت از روی دریای ادمی خواهد گذشت و بیرحمترین جریان قدرت را خواهد گرفت و انوقت دمار از مردم مخالف درخواهند اورد.معیار میهنپرستی وحفظ منافع ملی