گزارش تکمیلی تجمع پیروزمندانه معلمان_50شهر کشور_17اردیبهشت94

گزارش تکمیلی $تجمع و خیزش دهها #هزار معلم در بیش از #50شهر به‌رغم تهدیدات «#خامنه_ای» و تدابیر «سرکوبگرانه»، در شهر تهران «#6هزار #معلم مقابل #مجلس» آمده بودند و در مشهد جمعیت «#8هزار نفری» شکل گرفته بود.
معلمان #شعار می دهند : «حقوق ما 1 میلیون...خط فقر 3 میلیون»،«مشکل ما حل نشه...امتحان تعطیل میشه»،«می زنم فریاد هرچه باداباد وای از این توفان وای از این بیداد»، «معلم زندانی آزاد باید گردد».
تظاهرات با شکوه معلمان در شرایطی صورت گرفت که روز قبل خامنه‌ای تاکید کرده بود : «معلمان متوجه توطئه‌های دشمنان و افراد کینه توز نسبت به نظام اسلامی هستند که می‌خواهند به بهانه معیشت معلمان شعارهای فتنه‌گرانه و خطی و سیاسی مطرح و برای نظام دردسر درست کنند !».در آغاز فیلم این سخنان را می شنوید.
چهارشنبه شب 16اردیبهشت وزارت اطلاعات رژیم دبیرکل و سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران را با تهدید به اجرای احکام 10سال و 9سال زندان، مجبور کرد از سمت خود استعفا داده و اعلام نمایند در تجمع شرکت نخواهند کرد.
علاوه براین شماری از معلمان فعال در تهران و شهرهای مختلف توسط مأموران اطلاعات احضار و تهدید شده یا به‌صورت تلفنی به آنها اخطار داده شده که نبایستی در تجمع روز پنجشنبه شرکت کنند.
علیرغم همه این تهدیدات صبح امروز (پنجشنبه 17اردیبهشت)، تجمعهای معلمان و فرهنگیان شریف و آزاده دربیش از پنجاه شهر منجمله تهران و شهرهای مختلف کشور مانند مشهد، اصفهان، تبریز، زنجان، سنندج، همدان، قزوین، شهرکرد، سبزوار، دامغان، شیراز، ساری، کرمانشاه، اهواز، بابل، مریوان، اردبیل، قم، بوشهر و گتوندو ...برگزار گردید.
در تهران 6000 معلم در مقابل مجلس دست به تجمع زدند.گزارش رسیده از مشهد حکایت از شرکت هشت هزار معلم شریف و آزاده را دارد .
معلمان معترض در پلاکاردهایی که با خود حمل می‌کردند نوشته‌ بودند:
«حقوق ما 1 میلیون...خط فرق 3 میلیون»
«مشکل ما حل نشه...امتحان تعطیل میشه«
«می زنم فریاد هرچه باداباد وای از این توفان وای از این بیداد»،
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
«رسول بداقی معلم زندانی را آزاد کنید»،
«معلم بیدار است از تبعیض بیزار است»،
«ما خواهان استخدام مربیان پیش دبستانی و معلمان پیمانی و حق‌التدریسی هستیم»، «تحصیل رایگان و برابر حق همه فرزندان این ملت است»،
«معلم فریاد می‌زنه، رسانه سانسور می‌کنه»،
«خصوصی‌سازی مدارس و کالایی شدن آموزش را متوقف کنید».
«وزیر بی کفایت استعفا استعفا»،

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: