هشدارید که ریاست مصلحت نظام برای حفظ نظام می آید

آقای رفسنجانی که برای باز بینی و ارزیابی از موقعیت کودتاچیان آدمکش از یکطرف و موقعیت مردمی بپا خواسته ، متحد و یکپارچه و مصمم از طرف دیگر ، چند هفته وقت داشته است ، گویا هنوز متوجه نشده است که اگر در فردای کودتای انتخاباتی بیت رهبری ، مطالبه مردم ایران باز پس گرفتن آراء دزدیده شده و انجام یک انتخابات آزاد بود امروزه و پس از ارتکاب آنهمه جنایت و توحش در گوشه و کنار این کشور ، حداقل خواسته مردم ایران ، مجازات کودتاچیان و قاتلان نداها و سهراب ها و...

سرانجام پس از چند هفته سکوت در برابر جنایات فجیع آدمکشان حاکم برایران که وجدان بیدارانسان و انسانیت را در سرتاسر دنیا به لرزه درآورد ، آقای هاشمی رفسنجانی ، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع مصلحت نظام و ناجی حکومت اسلامی در سر بزنگاه های خطیر ، قرار است که فردا سکوت چند هفته ای خود را بشکند وا در هیأت امام جمعه تهران وارد کار زارحفظ نظام گردد .

آقای هاشمی رفسنجانی برای مردم ایران چهره گمنامی نیست ، نام او عجین شده است با انقلاب اسلامی ، ساختار قدرت دراین نظام و تمامی رویدادهای سیاسی 30 ساله اخیر در ایران . از شورای انقلاب و دولت موقت و اعدام های پشت بام مدرسه علوی گرفته تا جنگ ایران و عراق و قتل عام گروههای سیاسی و دگراندیشان ایران ، از کار انداختن دولت مهندس بازرگان و بر کنار کردن دولت بنی صدر گرفته تا خلع آیت الله منتظری از نیابت رهبری و پوشاندن ردای خون آلود ولایت فقیهی بر تن سید علی خامنه ای ، همه جا و در تمامی بزنگاههائی که حیات و ممات حکومت اسلامی به موئی بسته بوده است رد پای آقای هاشمی رفسنجانی را می توان مشاهده کرد و جالب این است که این رد پا همیشه و درهمه حال ، حتی زمانی که ایشان مورد حمله ی جناح های رقیب بوده است با تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و حفظ مصلحت نظام پر رنگ بوده است .

اگر درست است و کارنامه ی 30 ساله آقای رفسنجانی نیز همین را می گوید که حفظ مصلحت نظام ، اولویت زندگی سیاسی ایشان را تشکیل می دهد ، فردا در نماز جمعه تهران چه انتظاری ازسخنان ایشان می توان داشت ؟ شاید هنوز کسانی یافت شوند که امیدوارند رفسنجانی همان منشی را از خود نشان دهد که در آخرین نامه اش به خامنه ای نشان داده بود ، ولی این امیدی است بیهوده چرا که ایشان پس از چند هفته سکوت معنی دار این بار برای انتقاد از بیت رهبری و دولت منتخب و کودتائی اش به صحنه باز نمی گردد بلکه برای اعلام وفاداری مجدد به بیت رهبری و آرام کردن اوضاع و احوال کشور است که وارد میدان می شود .

آقای رفسنجانی که در هفته های اخیر، سلاخی نداها و سهراب های ایران زمین و حمله مغول وار سربازان امام زمان را به زن ومرد و کودک ایرانی نظاره گر بوده است و البته آن حملات وحشیانه ، نه تکلیف دینی ایشان و نه وجدان انسانی شان را خدشه دار نساخته بوده است تا مُهر سکوت را از زبان بردارد و حد اقل با کلامی همدردی خود را با مردم ایران و آسیب دیدگان وقایع اخیر اعلام نماید فردا در هیأت امام جمعه تهران در مقابل این مردم چه خواهد گفت جز اینکه بر طبق سنت دیرینه و شغل مادام العمری خود دوباره از"مصلحت نظام" سخن گوید و "امت اسلام" را دوباره به زیر بیرق خون و شکنجه و اعدام جمهوری اسلامی فرا خواند ؟ تمام تلاش آقای رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه فردا بر این امر متمرکز خواهد شد که درچهار چوب"مصلحت نظام" و یکی به نعل زدن و یکی به میخ زدن ، جامعه را به آرامش و به روزهای پیش از کودتای انتخاباتی بیت رهبری باز گرداند .

آقای رفسنجانی می آید که همه ی جناح های حکومت جهل و جنایت را به خویشتن داری و رعایت قوانین جمهوری اسلامی دعوت کند و بگوید که با اغماض بر آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است ، برای رضای خدا و بنده خدا و دفاع از"کیان اسلامی" درمقابل "استکبارجهانی" ، همه باید دست در دست هم نهند واختلافات را کنار بگذارند !! چونکه خشنودی "خداوند وائمه اطهار" در گرو وحدت مسلمانان است !! آقای رفسنجانی وحدت و عظمت مسلمانان در صدر اسلام و صدر جمهوری اسلامی ایران را ، ناشی از اتحاد و همبستگی گروهها و فرقه های اسلامی خواهد دانست و تمام جناح ها و فرقه های اسلامی را به اتحاد فرا خواهد خواند تا آن "مجد و شکوه" دوباره احیا شود !!

اما آقای رفسنجانی که در طول 30 سال گذشته ، عبورحکومت اسلامی را از بحران های گوناگون معماری کرده است و عشق وعلاقه ی وافری به حفظ و"مصلحت نظام" دارد امروز و پس از خیزش سبز مردم ایران در مقابل سایه سیاه سی ساله رژیم وحشی بیت رهبری ، در محاسبات خود فقط یک اشتباه کوچک دارد و آن اینکه تصور می کند که مردم ایران را می تواند به شرایط قبل از کودتای انتخاباتی باز گرداند.

آقای رفسنجانی که برای باز بینی و ارزیابی از موقعیت کودتاچیان آدمکش از یکطرف و موقعیت مردمی بپا خواسته ، متحد و یکپارچه و مصمم از طرف دیگر ، چند هفته وقت داشته است ، گویا هنوز متوجه نشده است که اگر در فردای کودتای انتخاباتی بیت رهبری ، مطالبه مردم ایران باز پس گرفتن آراء دزدیده شده و انجام یک انتخابات آزاد بود امروزه و پس از ارتکاب آنهمه جنایت و توحش در گوشه و کنار این کشور ، حداقل خواسته مردم ایران ، مجازات کودتاچیان و قاتلان نداها و سهراب ها و برکناری بیت رهبری وشورای نگهبان نیز برخواسته های قبلی اضافه شده است . و این ندائی است برحق و رسا که امروزه از پشت بام ها و کوچه و خیابان بگوش می رسد ولی همین "ندا" فردا از کارخانه و کشتزار و دانشگاه و مدرسه و اداره و جای جای این سرزمین سهراب خیز به گوش خواهد رسید ، پس به هوش باشید ریاست "مصلحت نظام" که این ندا دیر یا زود بگوش شما هم خواهد رسید .

25 تیرماه 1388

16 جولای 2009

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.