بازداشت و ربودن سه فعال اهوازی

بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز، ماه گذشته سه تن از فعالان سياسي اهوازي توسط نيروهاي اطلاعات بازداشت شدند كه دو تن از آنها در منطقه "زويه" اهواز دستگير و شخص سوم در مرز ايران- تركيه ربوده شد.
دستگيري اين سه تن در تاريخ هاي مختلف صورت گرفته و تا كنون خانواده هاي آنان از سرنوشت آنها بي خبرند.
 
١- عبدعلي مزرعه فرزند عبدالحسين ،متأهل و داراي دو فرزند، ساكن كوي زويه در روز ٢/٥/٢٠١٥ در خيابان اصلي زويه بدون آرائه هيچگونه حكم قضائي توسط نيروهاي اطلاعاتي ( لباس شخصي)بازداشت مي شود.
٢- هاشم مزرعه برادر عبدعلي متأهل و داراي يك فرزند در ٣/٥/٢٠١٥  در منزل خود واقع در كوي "زويه" توسط نيروهاي اطلاعات دستگير مي شود.
٣-علي مزرعه فرزند كاظم الشذر  ، متأهل و داراي يك فرزند از اهالي كوي زويه ،هنگام خروج از ايران مخفي مي شود، اما آخرين ارتباط او با بستگانش در اروميه ١٣/٥/٢٠١٥ بوده است. طبق گفته يكي از نزديكان "علي مزرعه": مي گويد علي  با يك برنامه از پيش تهيه شده بين نيروهاي وزارت اطلاعات و شخص  قاچاقچی در اروميه توسط نيروهاي اطلاعات ربوده مي شود و از همان تاريخ تا كنون از وي اطلاعي نداريم.
 
خانواده هاي اين سه فعال عرب تا كنون از سرنوشت فرزندان خود اطلاعي ندارند و با مراجعه به ستاد خبري اهواز و دادگاه انقلاب هيچگونه جوابي دريافت نكردند. 
 
در سالهاي اخير وزارت اطلاعات ايران براي جلوگيري از وسعت فعاليتهاي مسالمت آميز جوانان عرب اهوازي آنها را به اتهام اقدام عليه امنيت كشور،ارتباط با خارج، تجسس براي كشورهاي بيگانه و ارتباط با گروهاي مذهبي تندرو و غيره بازداشت و روانه زندان يا آنها را اعدام مي كنند. 
 
 
كريم دحيمي فعال حقوق بشر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.