مهرداد درویش پور درباره پیروزی راست افراطی در انتخابات دانمارک

گفتگوبا رادیو فرانسه +فایل صوتی
مهرداد درویش پور استاد دانشگاه در سوئد معتقد است که نه فقط حزب خارجی ستیز این کشور بلکه کلیه احزاب بورژوا و حتی حزب سوسیال دموکرات دانمارک هم که حزب حاکم بود ، یکی از سخت ترین سیاست های ضد پناهندگی را اعمال میکردند .

در حالیکه تقریباً در همه جای اروپا گسترش حضور مهاجران خارجی به افزایش محبوبیت احزاب افراطی بیگانه ستیز انجامیده است ، نتایج انتخابات پارلمانی دانمارک که به شکست حزب حاکم و قدرت گیری  حزب افراطی راست انجامید ظاهراً ارتباط مستقیمی با حضور بیگانگان  ندارد.

مهرداد درویش پور استاد دانشگاه در سوئد معتقد است که نه فقط حزب خارجی ستیز این کشور بلکه کلیه احزاب بورژوا و حتی حزب سوسیال دموکرات دانمارک هم که حزب حاکم بود ، یکی از سخت ترین سیاست های ضد پناهندگی را اعمال میکردند . بنابراین اساساً مهاجرت زیادی به دانمارک وجود نداشته است. به این گفتگو می توانید در لینک زیر گوش دهید.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نکته آخر اینکه : سال گذشته 60 میلیون آواره در جهان که در جستجوی پناهندگی بودند و بنظر می رسد که سال 2015 تعداد پناهجویان و آوراگان جهان ، بیشتر از این رقم خواهد شد و در سال 2030 قطعا صد ها میلوها تنها بخاطر مشکلات زیست محیطی و نبود آب آشامدینی آواره و در جستجوی مکان امن و اب و نان داری خواهند بود .بنابراین تحلیل احزاب سیاسی بر اساس میزان جذب و دست و دلبازی در امور پناهندگی؛ رای دهندگان ملی را هر چه بیشتر بسوی احزاب ملی گرا و ضد پناهجو سوق خواهد داد. مشکل پناهندگی به یک معضل جهانی مبدل شده است و تنها با اراده جهانی قابل حل است . تضعیف اسلام سیاسی بنیاد گرا و نابودی حکومت های استبدادی و همچنین همگرایی قدرت های جهانی در زمینه محیط زیست و امور مهاجران و پناهندگان شاید زمینه ساز حل مشکل آوراگان در جهان باشد
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نکاتی در ارتباط با نتایج انتخابات اخیر دانمارک : 1_ بررسی نتایج انتخابات اخیر بدون بررسی رفتار اجتماعی و میزان مشارکت مسلمانان (بخش عمده خارجیان را جامعه مسلمان تشکیل می دهد)در بازار کار جامعه میزبان غیر عادلانه و ناصحیح است.2_حزب مردم دانمارک DF که در این انتخابات موفقیت چشم گیری داشته است . حزب بیگانه ستیز و راست افراطی نیست بلکه اگر دقیق تر نگاه کنیم حزبی است که در عرصه دولت رفاه؛چپ تر از حزب سوسیال دمکرات دانمارک است . حزب DF بیگانه ستیز نیست بلکه حزبی علیه مسلمانان است بعبارت دیگر این حزب با یک امریکایی و یا اروپایی ساکن دانمارک و با مک دونالذ ، کوکاکولاو... مشکلی ندارد بلکه دقیقا مسلمان ستیز است.3_ جامعه مسلمان مهاجر اصولا تمایلی ندارد که به دولت دانمارک مالیات بپردازد با این حال، جامعه مسلمان درسه دهه گذشته بیشترین قشرسوء استفاء کن از خدمات سوسیال بوده است.