عدم پاسخگويي مقامات امنيتي نسبت به سرنوشت شاعر اهوازی

خانواده حزباوي با مراجعه به ستاد خبري و دادگاه انقلاب تا كنون از محل بازداشت او اطلاع دقيقي به آنها ندادند و تا كنون با او ملاقاتي نداشتند.
احمد حزباوی فرزند سبهان متولد ١٩٨٤، متأهل، داراي يك فرزند بنام منتصر ٦ ساله، از اهالي قلعه چنعان شهر اهواز، در روز چهارشنبه ٨/٤/٢٠١٥ راس ساعت ٦ عصر در مغازه عطر فروشي اش توسط نيروهاي اداره اطلاعات دستگير و به مكان نامعلومي انتقال داده شد.
 
بازداشت اين شاعر اهوازي بدليل تمجيد عمليات حمله عربستان سعودي به یمن بود، احمد حزباوي در يك مراسمي، شعري در اين رابطه گفته بود كه بعد از چند روز توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد. شاهدي از ساكنان قلعه چنعان مي گويند" ماموران لباس شخصي، حزباوي  را در همان لحظات اوليه و در مقابل انظار مردم مورد ضرب و شتم و تحقير قرار دادند و در حالي كه او را روي زمين مي كشاندند سوار خودرو كردند".
 
خانواده حزباوي با مراجعه به ستاد خبري و دادگاه انقلاب تا كنون از محل بازداشت او اطلاع دقيقي به آنها ندادند و تا كنون با او ملاقاتي نداشتند.
بنا به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز، احمد حزباوي در اين مدت فقط چند بار با خانواده وي تلفني صحبت كرده بود اما در رابطه با محل بازداشتش چيزي نگفته است. 
 
حدود 75 روز از بازداشت احمد حزباوي مي گذرد در صورتي كه خانواده او از سرنوشت ايشان اطلاعي ندارند و نگران وضعيت سلامتي او هستند. با اينكه بيش از دو ماه ونيم از دستگيري اين شاعر اهوازي مي گذرد اما سازمان هاي حقوق بشري و مدعيان دموكراسي سكوت اختيار كردند.
 
فشار دستگاه امنيتي ايران عليه شاعران و فعالان فرهنگي ،مدني و سياسي عرب روز به روز بيشتر شده و ده ها نفر بدليل اين فعاليتهاي مسالمت آميز پشت ميله هاي زندان بسر مي برند.
 
 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.