مورد ضرب و شتم و تهدید قرار دادن خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام حبیب الله گلپری پور

زندانی سیاسی حبیب الله گلپری پور 25 اسفندماه بطور ناگهانی از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه فراخوانده شد و به نقطۀ نامعلومی منتقل گردید و پس از چند روز مشخص گردید که او را به زندان مرکزی سمنان تبعید کرده اند.

بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مورد ضرب و شتم قرار دادن و تهدید به بازداشت و ممانعت از ملاقت خانواده حبیب الله گلپری پور با عزیزشان شدند.

روز دوشنبه 21 فروردین ماه  خانواده گلپری پور برای ملاقات با عزیز خود عازم زندان مرکزی سمنان شدند. هنگامی که این  خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام قصد ملاقات با عزیزشان را داشتند زندانبانان به دستور بازجویان وزارت اطلاعات مانع ملاقات این خانواده شدند. این امر باعث اعتراض خانواده گلپری پور شد و خواستار ملاقات با عزیز خود شدند.

زندانبانان وحشیانه به این خانواده یورش بردند و برادر این زندانی سیاسی را مورد ضرب وشتم قرار دادند و خانواده گلپری پور را تهدید به بازداشت نمودند. زندانبانان پس از اعتراض شدید این خانواده فقط به مادر زندانی سیاسی محکوم به اعدام حبیب الله گلپری پور اجازۀ ملاقات کابینی بسیار کوتاه دادند و سایر اعضای خانواده که صدها کیلومتر مسافت را طی کرد و هزینهای زیادی را صرف نموده بودند از ملاقات محروم کردند.

زندانی سیاسی حبیب الله گلپری پور 25 اسفندماه بطور ناگهانی از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه  فراخوانده شد و به نقطۀ نامعلومی منتقل گردید و پس از چند روز مشخص گردید که او را به زندان مرکزی سمنان تبعید کرده اند.

لازم بە یادآوریست حبیب الله گلپری پور اهل سنندج و متولد ۱۳۶۳، در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۸۸ در حین خروج از مهاباد به سوی ارومیه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه مهاباد دستگیر شد. حبیب در هنگام بازداشت تنها تعدادی کتاب همراە خود داشت. وی ماهها در بازداشتگاهای امنیتی و نظامی شهرهای مهاباد، ارومیه و سنندج تحت شکنجه‌های شدید فیزیکی و روحی قرار گرفت. حبیب گلپری پور در نامەهایی کە منتشر شدە است با صراحت از شکنجه ها بسیار سنگین خود سخن به میان آورده بود.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ضرب وشتم و توهین به خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام به صرف اینکه خواهان ملاقات با عزیز خود هستند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

22 فروردین 1391 برابر با 10 آپریل 2012

 

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

 

info@hrdai.net

http://hrdai.net/

http://hrdai.blogspot.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

برگرفته از: 
امیل رسیده
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.