عارف حمیدیان فعال مدنی به اعدام محکوم شد

عارف حمیدیان، فعال مدنی عرب اهوازی به اعدام محکوم شد.

عارف حمیدیان، فعال مدنی عرب اهوازی به اعدام محکوم شد.عارف حیمدیان(25 ساله) فرزند سعید متاهل ودارای دو فرزند از اهالی اهواز در سال گذشته بازداشت و پس از طی دوران بازجویی در اداره اطلاعات این شهر به زندان کارون منتقل شده بود.

 بنا به گزارش فعالان حقوق بشر اهوازی حکم اعدام عارف حمیدیان صادر شده ودر مراحل اجرایی است. به گفته منابع حقوق بشری در اهواز خانواده این زندانی از دادخواهی بین المللی از طریق گفتگو با رسانه های ممنوع شده اند.

 قبل از این نیز تعداد دیگری از جوانان عرب به اعدام محکوم شده بودند. طه حيدريان فرزند رحيم(۲۸ ساله) از محله ملاشيه ، ناصر حيدريان فرزند رحيم(۲۱ ساله) ازمنطقه ملاشيه، عباس حيدريان فرزند جاسم(۲۴ ساله)از منطقه ملاشيه، علی شريفی (۲۵ساله) از ملاشيه ،هرکدام به ۱۰ سال زندان و اعدام محکوم شدند.

امير معاوی(۲۴ ساله)از محله گلستان اهواز به ۳۸ سال زندان در تبعيد در استان مازندران محکوم شد. عباس حيدری(۲۶ ساله) فرزند عبدالحسن از اهالی ملاشيه نيز به ۱۸ سال زندان در تبعيد در استان مازندران محکوم شد. اين شش زندانی عرب اهوازی در ۳۱ فروردين سالن ۹۰ مصادف با ۲۰ اوريل ۲۰۱۱ بازداشت شدند.
چندی پيش سازمان ديده بان حقوق بشر وسازمان عفو بين الملل هرکدام با انتشار بيانيه های جداگانه ای خواستار محاکمه عادلانه برای اين زندانيان شده بودند. سازمان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی فعالان عرب اهوازی را همواره به خشونت ورزی متهم می کنند.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.