نامه کانون فرهنگی – سیاسی خلق تورکمن به ایران‌گلوبال

تشکیلاتی چون کانون فرهنگی- سیاسی که در اوج شور انقلابی و با حمایت وسیع مردم تورکمن بعنوان همزمان با انقلاب اسلام در ایران در 26 بهمن ماه سال 1357 پایه گذاری گردید نمی تواند تنها یک «بنیاد گزار» و یا مؤسس داشته باشد. بنابراین با توجه به سابقۀ این فرد وی تنها می تواند مدعی حضور در جمع بنیانگذاران کانون گردد که تعدادی از آنها خوشبختانه امروزه در قید حیات اند و تعدادی دیگر نیز توسط رژیم اسلامی سربه نیست شده اند!

سردبیر محترم سایت ایران گلوبال!

با سلام و موفقیت روز افزون برای شما و همکاران محترمتان.

در تاریخ 22 ژوئیه در سایت کیهان لندن مصاحبه ای توسط آقای احمد رأفت با فردی بنام یوسف کر که خود را «بنیاد گزار کانون فرهنگی- سیاسی ترکمن های ایران» معرفی کرده بود، در مورد تفاهم هسته ای رژیم ایران با کشورهای موسوم 1+5 در کیهان لندن بعمل آمده بود که شما نیز آنرا در سایت خود بازنشر نمودید.

روابط عمومی کانون فرهنگی- سیاسی خلق تورکمن ایران در اروپا بعرض می رساند که:

اولا- تشکیلاتی چون کانون فرهنگی- سیاسی که در اوج شور انقلابی و با حمایت وسیع مردم تورکمن بعنوان همزمان با انقلاب اسلام در ایران در 26 بهمن ماه سال 1357 پایه گذاری گردید نمی تواند تنها یک «بنیاد گزار» و یا مؤسس داشته باشد. بنابراین با توجه به سابقۀ این فرد وی تنها می تواند مدعی حضور در جمع بنیانگذاران کانون گردد که تعدادی از آنها خوشبختانه امروزه در قید حیات اند و تعدادی دیگر نیز توسط رژیم اسلامی سربه نیست شده اند!

ثانیا- در سال 1366 بدنبال اعلام استقلال کانون از جریان مسلط بر آن یعنی فدائیان اکثریت و طرد خط و مشی انحرافی و سازشکارانۀ آن، فرد مصاحبه شونده بدلیل عدم استعفای خود از این سازمان و عدم نفی دیدگاه های مخرب این جریان رسما و باتفاق آرا از کانون فرهنگی- سیاسی اخراج و از آن تاریخ تابه امروز هیچگونه رابطه ای با کانون ندارند!

ثالثا- نظریات این فرد در مورد تفاهم هسته ای در این مصاحبه به هیچ وجه نه همخوانی و نه تشابه ای با نظر کانون فرهنگی- سیاسی در این مورد ندارد.

دیدگاه رسمی کانون فرهنگی- سیاسی نسبت به این توافق طی بیانیه ای بتاریخ پانزدهم جولای در سایت تورکمنستان ایران بعنوان ارگان مرکزی کانون ارائه شده است. ما ضمن ارسال این بیانیه به همکاران مطبوعاتی مان در سایت ایران گلوبال امیدواریم که طبق موازین و نرم های پذیرفته شده و جاری مطبوعاتی، جهت رفع ابهام و اغتشاش ایجاد شده در موضع کانون توسط این فرد مصاحبه شونده با هویتی نامربوط به کانون در سایت خوددرج نمائید!

با امتنان قبلی  مسئول روابط عمومی کانون فرهنگی – سیاسی خلق تورکمن ایران در اروپا

دکتر سیدنظر سیدی

24/07/2015

 

آدرس تماس

info@turkmenistaniran.com

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی از کانون
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یوسف کر شما ان موقع که اقای رافت شما را معرفی میکرد و میگفت که یوسف کر " بنیان گذار کانون " . می گفتید که من یکی از بنیان گذاران هستم . ان موقع صداقت جنابعالی را نشان میداد.
تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یوسف کر گرامی، ویدئوی گفتگوی شما با کیهان لندن را من در ایران گلوبال منتشر کردم و انتخاب تیتر نیز از من است. انتخاب عنوانی متفاوت از عنوان منتشر کننده ی پیشین برای گفتگوها در رسانه ها روشی متداول و مجاز است. منتشر کننده می تواند جنبه ای از یک گفتگو را که مهم تر می یابد بجای تیتر پیشین برگزیند. مسلم است که تیتر تازه باید با محتوای گفتگو همساز باشد. تیتر برگزیده شده از سوی من نیز بخشی از گفته های شما بود که به دید من حقیقت مهمی را بیان می داشت و از این رو آن را به عنوان تیتر گفتگو برگزیدم. اما برای خرسندی شما، تیتر پیشین را نیز به عنوان عنوان دوم مطلب بر آن می افزایم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی! ممنون از اینکه نوشتید "ایران گلوبال" وارد دعوای دونوع تشکیلات ترکمنهای ایران( که نشریه یکی "ایل گویجی" ودیگری"ترکمنستان ایران" است) نمی شود. ولی چرا عنوان برجسته شده ی مصاحبه درمنبع که " توافق هسته‌ای وتفاهم با جهان به سود ایران ومنطقه است " را تغییر میدهید؟
اینک نسخه درخواستم ازمصاحبه گر یعنی ازآقای احمد رأفت را جهت اطلاع علاقمندان میگزارم. امیدوام مانع نشر آن نشوید.
به آقای احمد رأفت با سلام ، بدینوسیله به اطلاع میرسد که شما درمصاحبه درباره ی "توافق نامه وین" ، اینجانب یوسف کـُر را بطور اشتباه "بنیانگزار کانون فرهنگی سیاسی ترکمنهای ایران" معرفی می کنید ومسئولین سایت هم اشتباه شما را تکرار نمودند. درحالیکه اینجانب یکی از افراد بنیانگذار کانون فرهنگی وسیاسی خلق ترکمن هستم، بدین جهت خواهشمند است فرم معرفی ایجانب توسط جنابعالی وسایت کیهان لندن اصلاح شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی عزیز, شما بهتر از همه میدانید, آذربایجانیها با خلق کرد هیچگونه خصومتی ندارند , در دوره مرحوم پیشه وری هم این را ثابت کرده ایم , ولی گروه هائی از کردها هستند که با ساز دول غربی و اسرائیل می رقصند و خیلی هم تند می رقصند و در فکر ساختن کردستان بزرگ افتادده اند که اورمیه سهل است تا مرز چین میرسد. اگر به نوشته آقای لوائی دقیقا توجه کنیم , همین را می رساند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز/ ما این مصاحبه را به نقل از سایت« کیهان لندن» و با ذکر منبع در ایران گلوبال درج کرده ایم . بنا براین مسئولیت حواشی آن ، متوجه منبع است و ایران گوبال وارد اینگونه « دعوا ها» نمی شود و جانب کسی را نمی گیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سانسور سلیقه ای کامنت جان کلام را می گیرد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هرحرکتی و هر تفکری که مبنا و زیرساخت های آن سست و بدور از واقعیات و حقیقت محض باشد، محکوم به فنا و نابودی خواهد بود.آرمانگرایی خوب است و ایجاد انگیزه و بخشیدن امید و روشن کننده راه برای استارت مجدد حرکت خون زندگی در شاهرگ های حیات یک ملت خواهد بود به شرط آنکه فاصله اش با واقعیت زیاد نباشد در غیر اینصورت مخدر و مورفینی برای تجویزکنندگانش بیش نخواهد بود.............

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-دوستان ترکمن ماتورکان آزربایجان جنوبی باشماهم دردوهم رنج بوده وبراحتی میتوانیم مشکلات شمارادرک کنیم.
میگویندکسی که به دریانرفته معنی طوفان رانمی فهد.همانطورکه فرزندان رشیدآزربایجان جنوبی تصمیم به جدایی واستقلال گرفته اندتانسل های آینده خودراازیوغ استعمارداخلی نجات دهندوپیه تمام بداخلاقی های خودی وناخودی رابه تن می مالند،طبق فرموده آقای مین ائللی شمانیزبرای این جدایی واستقلال اندیشه کنید.
تانام شهر وروستاها همچون خانلرعوض نشده وملت های دیگررادرسرزمین شمابه اکثریت نرسانده اند چاره سازی کنید.
داشتن افکارمختلف سیاسی بسیارعالی است وباهرتفکری اول برای نجات خودوسرزمین خوداندیشیده تادیگر شاهد کشته شدن توماج وجرجانی هانشوید.
تادیگرنتوانندنماینده شماراپس ازسه نشستن درصندلی مجلس ازمجلس بیرون ویک مهاجرخودفروش رابجای آن بگمارند.
بگذاریدبشماهم مثل ماتجزیه طلب وتفرقه اندازبگویند،ماآرمان بزرگی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
...... مشی خود را تغییر دهید و مبارزاتتان را در راستای استقلال تورکمنستان جنوبی از ایران تنظیم کنید. در حوزه مه آلودی که شما فعالیت می کنید خیلی مسائل و تفاوتها حتی از جانب پیگیران خبرها قابل روئیت نیستند چه برسد به مردمانی که فرصتش را ندارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ولی باید قبول کرد که یوسف کر برای حقوق و آزادی خلق ترکمن خیلی فعالیت میکند.