کانون نویسندگان ایران خواهان لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری شد

اعدام عقیدتی نمونه‌ی روشنی از نقض مطلق حقوق انسانی افراد است....محمدعلی طاهری به تازگی به اتهام "ارتداد" از سوی دادگاه انقلاب رژیم جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده است
 
 
 
 
 
کانون نویسندگان ایران در پیامی صدور حکم اعدام برای محمدعلی طاهری، بنیانگزار گروهی عرفانی، را نمونه ی روشن نقض حقوق انسانی در ایران خواند و خواستار لغو اعدام و آزادی وی شد.
 
محمدعلی طاهری از سال 1389 در زندان جمهوری اسلامی به سر می برد و به تازگی از سوی دادگاه انقلاب رژیم جمهوری اسلامی  به اتهام "ارتداد" به  اعدام محکوم شده است.
 
متن بیانیه ی کانون نویسندگان در محالفت با اعدام محمدعلی طاهری چنین است:
 
محمدعلی طاهری که مدتی پیش به جرم تاسیس و تبلیغ مکتبی عرفانی بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شده و در حال گذراندن محکومیت خود بود، به تازگی به اتهام "افساد فی‌الارض" محاکمه و خبر صدور حکم اعدام او پس از بارها تایید و تکذیب سرانجام چند روز پیش اعلام شد.
در ایران روند اعدام‌ها همچنان پرشمار و پرشتاب ادامه دارد و منظور از آن دامن زدن به فضای رعب و وحشت میان مردمی است که خواسته‌های بحق و برآورده نشده‌اشان طی سالیان انبوه شده است.
 
در این میان اعدام عقیدتی نمونه‌ی روشنی از نقض مطلق حقوق انسانی افراد است.
 
جایی که داشتن عقیده‌ی متفاوت با ایدئولوژی رسمی حاکمیت و تبلیغ آن "افساد فی‌الارض" تلقی، و "دلیل" صدور حکم اعدام انسان‌ها می‌شود، از آزادی و ارزش جان آدمی خبری نیست.
 
کانون نویسندگان ایران داشتن عقیده و تبلیغ آن را حق انسانی هر کس می‌داند و خواهان لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری و آزادی فوری او و تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی است.
 
کانون نویسندگان ایران
13 مرداد 1394
 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.