رفتن به محتوای اصلی

آکسیون موفق 13 آبان در دانمارک علیرغم باران و سرمای شدید در مقابل سفارت روسیه
06.11.2009 - 07:22

امشب ایرانیان مقیم دانمارک مراسم 13 آبان را در سردترین روز امسال و علیرغم سرمای شدید و باد و باران با شکوه فراوان برگزار کردند.

برنامه در ابتدا با نمایش اسلاید در روی پرده بزرگ و پخش سرود و آهنگهای مبارزاتی در یکی از میدان های اصلی شهر آغاز شد و پس از شعر خوانی یکی از اعضای انجمن ایران و خواندن آواز دسته جمعی یار دبستانی و سر اومد زمستون تظاهرکنندگان با مشعل های روشن به سمت سفارت روسیه حرکت کردند.

در جلوی سفارت روسیه از شرکت کنندگان با آش رشته گرم پذیرایی شد.

در پایان این اکسیون قطعنامه ای خوانده شد که متن آن در زیر می آید.

ما جمعی از ایرانیان پناهنده, رانده شده گان از وطن, گروهی از مهاجران ناخواسته ایران زمین طی سه دهه اخیر, در تظاهراتها و آکسیون های متعدد در حمایت از جنبش جوان بپا خواسته ایران, تلاش کرده ایم فریاد اعتراضمان را علیه رژیم کودتاچیان به گوش جهانیان برسانیم

اینک با نهایت آرامش و دوستی به اطلاع دولتمردان کشور همسایه ایران[روسیه] میرسانیم:

ملت بپا خاسته ایران طی چهار ماه گذشته درموقعیت های گوناگون ودر تظاهراتهای صلح جویانه علیه دولت کودتای احمدی نژاد, اعتراض های ملیونی خود را در خیابان های پایتخت و سراسر شهرهای ایران به نمایش گذاشته که اخبار آن به سراسر جهان نیز پخش شده است.

متأسفانه پاسخ ملت ایران را حکومتیان سرکوبگر با سرب داغ به سینه نداها و سهرابها نشانه رفتند. دستگیری ها, شکنجه, ارعاب و ترور و در نهایت زندان کهریزک و تجاوز به زندانیان از تجارب غم انگیز ملت ایران از حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ماه ژوئن بوده است.

شما آقایان دولت مردان کشور همسایه, روسیه بهتر از همه می دانید که چنین روش های سرکوبگرانه همراه با خشونت بی سابقه قرون وسطایی نشئت از سیاست استالینی گرفته است. مبتکر و حمایت گر این وحشی گری های هزاره سوم میلادی به زعم ما ایرانیان شما بوده اید.

هنوز درد جانکاه حق کشی در دریای خزر در دل و جانهای ملت ایران چنگ می زند که حق مسلم حاکمیت ایران بر بخش بزرگی از این آبها به علت بی لیاقتی رژیم اسلامی و توسط دولت شما به تاراج برده شد.

هنوز صدای صفیر توپ لیاخوف به مجلس مشروطه ایران در حمایت از مستبدان تایخ در گوشهایمان طنین انداز است

ملت ایران هنوز در حافظه تاریخی خود حوادث خونبار عهد نامه های گلستان و ترکمانچای را از یاد نبرده است و نسل جوان امروز ما انگشت اتهام همراهی شما را با سرکوبگران حکومت کودتا به درستی نشانه رفته است. . تاریخ ایران را بار دیگر با حوصله بخوانید.

آیا عهدنامه گلستان دیگری در راه است؟

به هوش باشید! شعارهای امروز جوانان بپا خاسته ایران را به گوش جان بشنوید که در روز قدس و همین امروز فریاد های ضد روسیه را سر دادند.

این بیانیه یک قطره از دریای خروشان ملت ایران است.

دست از حمایت از این رژیم مردم ستیز و ستم پیشه بردارید. منافع بلند مدت ملت بزرگ روسیه را فدای منافع کوتاه مدت سیاسیون خود نکنید.

با آرزوی دوستی, صلح و روابط دوستانه و عادلانه بین همه ملت های دنیا

انجمن آزاد ایران کپنهاگ

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
http://onvaredonya.blogspot.com/

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.