درخواست رسمی خواست‍گاری

خدای عشق ۱۰سال پیش من را عاشق شما کرد و روح شما را نیز در ۱۰ ساله گذشته عاشق من کرد می دانم که جسم شما از این عشق بی خبربوده است اما تمام مراحل عاشقانه حتی ازدواج عاشقانه ما در کتاب مانکن و دو انسان مرده که من نوشته ام امده است و رمانتیک گونه صورت گرفته است . روح انسان ها تسخیر عشق می شود بعد جسم انسان ها عشق را لمس می کند عشقی که وقتی انسان را درگیرعاشقانه اش می کند نه شاه و گدا می شناسد نه سفید و سیاه نه کشور و نه قاره و ملیت و نه مذهب و سیاست و نه پیرو نه جوان نه زن و نه مرد...

به نام خداوند مهربان که عشق را در وجود ما نهاد 

درخواست رسمی خواست‍گاری

جناب آقای شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد کشور محترم سعودی من مهناز هدایتی شاعر نویسنده متولد کشور ایران باستان این سرزمین کهن زرخیز با تاریخ هزاران ساله در جهان مقیم کشور زیبای ان‍گلستان از شما رسما خواستگاری عاشقانه می کنم .
می خواهم با درخواست خواست‍گاری از شما پاسخ گوی قلب رنج دیده ام باشم قلبی که سال هاست درگیر عشق زیبای شما شده است عشقی که از یک کتاب شروع شد و در طول ۱۰ سال بعد از ن‍گارش این کتاب هرگز پایان نیافت و همچنان بر روح و جسم من باقی مانده است و تا لحظه ی مرگ ماند‍گار خواهد ماند . چرا که این عشق اسمانی است این عشق الهی است این عشق زمینی نیست . من تصمیم گرفتم از شما خواستگاری کنم چون خدای عشق می خواهد همانطور که :
خدای عشق ۱۰سال پیش من را عاشق شما کرد و روح شما را نیز در ۱۰ ساله گذشته عاشق من کرد می دانم که جسم شما از این عشق بی خبربوده است اما تمام مراحل عاشقانه حتی ازدواج عاشقانه ما در کتاب مانکن و دو انسان مرده که من نوشته ام امده است و رمانتیک گونه صورت گرفته است . روح انسان ها تسخیر عشق می شود بعد جسم انسان ها عشق را لمس می کند عشقی که وقتی انسان را درگیرعاشقانه اش می کند نه شاه و گدا می شناسد نه سفید و سیاه نه کشور و نه قاره و ملیت و نه مذهب و سیاست و نه پیرو نه جوان نه زن و نه مرد عشق فقط یک رنگ دارد عشق به رنگ سرخ است و در وجود تمام ادم های روی کره زمین به رن‍گ سرخ است گرچه انسان ها سفید هستند سیاه هستند سبزو زرد هستند با سیاست های رنگارنگ با فرهنگ های رنگارنگ با مذاهب های رنگارنگ با ایین و سنت های رنگارنگ اما در قلب تمام این انسان های رنگارنگ روی این کره ی پهناورخاکی قلب هایشان فقط به یک رنگ است رنگ سرخ .
مهریه من برای شما تنها یک شاخه گل سرخ است به رنگ عشق به رنگ سرخ رنگ قلب هایمان .

با عشق واحترام
مهناز هدایتی 
لندن 10 / 8/ 2015

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای samm شما نیز سزاواری بیشتر ...!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Mahnaz , you deserve more ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-سرکارخانم هدایتی ودیگرروشنفکران که یک جووجدان دارندبایدکلاه خودراقاضی کرده وببینندباچه روشنفکروباسوادانی ماهاطرفیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پژمان عزیز من به زندگی در کاخ فکر نمی کنم اما تجربه زندگی من از کاخ نشینی خیلی تلخ است اجداد من روزی در کاخ سلطنتی زندگی می کردند من از نوادگان خاندان پادشاهی قاجار هستم که حدود 100 سال قبل در ایران برکنار شدند اجداد من از کاخ بیرون رانده شدند و آوارگی قسمت ما شد . خود ما هم 36 سال پیش شاهد فرو ریختن کاخ شاهنشاهی در ایران بودیم محمد رضا شاه پهلوی را از کاخش بیرون کردند یعنی کاخ ها را گذاشتند و رفتند پس این کاخ ها فرو ریختنی هستند ناگهان فرو می ریزند . کاخ صدام حسین فرو ریخت کاخ حسنی مبارک فرو ریخت کاخ دیگر رهبران سیاسی هم در منطقه فرو ریخت و خواهد ریخت کاخ بشار اسد هم فرو خواهد ریخت البته کاخ ها فرو نمی ریزند بلکه پادشاهان و حکامان جدید می ایند و می روند اما این کاخ دل و عشق است که باقی می ماند و جاودانه می شود و این عشق است که صاحب جاودانه کاخ دل است . با سپاس مهناز هدایتی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پژمان خان! همین ولیعهد سعودی درانگلیس چندین ویلای مجهز و کاخ شخصی داره، که تجهیزات وسایل امنیتی یکی از آنها به نوشته روز نامه های لندن سربه میلیونها دلار میکشه. چنین آدمهای نفت فروش، جهان وطنی هستند. وهمه جا قدمشان روی چشم کشورمیزبان می باشد. چون پول برای آنها مثل آب از زمین میجوشد، و حد و حسابی تو کار نیست. و سر به تریلیاردها میکشه. هفته گذشته یکی از نفت فروشان آل سعودی، بخش کوچکی از سواحل تابستانی موناکو (فرانسه) را با چندین ویلای مجلل وهتل باشکوه آن خریداری کرد، که موجب کنجکاوی مردم موناکو شد، و مردم عادی برای اینکه شاه نفت فروش صعودی را بتوانند برای یکباراز نزدیک ببینند، خبرنگاران شب و روز در کنار ساحل منتظر وی بودند. یکی از خبرنگاران از شدت بیخوابی غش کرده بود. در واقع دلارهای میلیاردی نفت، همه جا منزل دارد. و پول جهان وطنی است. چیزی که حضرت مارکس نیز،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ولیعهد سعودی یک کاخ در همین لندن می خره مهناز خانم را می برد در کاخش . فاصله لندن تا عربستان سعودی مگه چند ساعت با هواپیما ست ؟ با ماشین و شتر و اسب که دیگه سفر نمی کنند مثل قدیم ها از جاده ابریشم چند سال طول بکشه ؟؟ این عرب ها بلدند چه جوری بین زنانشون عدالت برقرار کنند تجربه دارند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
معمولا من عشق را نسبی می بینم و آرزوی روزهای خوبی را برای مهناز عزیز می کنم. من از خود می پرسم آیا این ولیعهد حاضر می شود بهای این عشق را بپردازد؟ و آن خیلی ساده است رعایت دمکراسی و حقوق مساوی بین زن و مرد. ما می دانیم در اسلام حق زن نصف مرد است و این در قرآن مجید ثبت است و مرد حق دارد 4 زن بگیرد و حتا شاهان حرمسرا دارند. آیا مهناز خانم حاضر اند یکی از چهار زن قانونی این ولعهد بشود؟ من می توانم عاشق همه موجودات بر روی این زمین بشوم. آیا برایم مقدور است؟ و آیا فکر نمی کنم که عشق دوجانبه باید باشد؟ اگر دوجانبه باشد حرفی نیست و انسان حتا می تواند برای عشقش از تاج و تخت بگذرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسم خودتو نزار یه ایرانی هستی ابرو ایرانیهارو بردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقا یا خانم کالال زاده از ایرانی توقوع می کنی به هم وطنشون کمک کنند ؟؟ خیلی از مرحله دوری . حسادت و بخیل بودن تو ذات همه ما هست مادر زادی شک نکن .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اردک جان! شما که اینهمه شعرهای مست و ملنگی از دفتردل مشحون به توصیف وافرمینمائی، بیت زیبای شاعرمعروف وغزل سرای نامی عرب حضرت یزید ابن معاویه را بخاطر میآوری، که بعد ازعاشق شدن به زنی بنام زینب، همسر یکی از سرداران معاویه، که عاقبت بدستور معاویه ازهمسرش جدا شد، و قصد ازدواج با شاعر جوان و خوش هیکل را داشت، که پسرعلی حسین آقا، از فرصت استفاده کرده او را با هدایای گرانبها به عقد خود در آورد، که این موضوع موجب خشم معاویه شد. معاویه به حسین آقا دستور داد، که یا باید زن را طلاق دهد، و یا با اقوام و قبیله اش شهررا ترک کند. حسین آقا نیز در جوابش گفت؛ از شهر میروم، به شرطی که زن زیبا را با خود ببرم، معاویه تذکر داد گفت؛ بدون زینب باید شهر را ترک کند. و الا هرچه دیدی از چشم خود دیده ای. حسین آقا در نیمه شب میخواست پنهانی بهمراه زن صیغه ای شهرترک کند، که با لشکر معاویه روبرو شد.
لشکرمعاویه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دختر شوهر می خوای خوب بخوا.اما چرا عرب سعودی ؟چرا یه آدم خوش تبپ،باسواد که سایت هم داشته باشه، نباشه؟ میگم آ این .......... خودمون ، مگه چه شه ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رفسن جانی هزاران برابر اون شاهزاده عربستانی ثروت داره.منم میگم همین اکبربهرمانی خودمون مگه چه شه؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نامه پیدا شده یک خواستگار به مهناز در زیر پل Brest. دلداده ام، نامه خواستگاریت را خواندم. تو را سزاوار سرزنش نمیدانم. اما آنچه من در اینجا میآورم، تنها برای بهبود دل فشرده ام است. تو یاد داری هنگامیکه من تو را وتو مرا در سمت چپ رودخانه "سن" در آغوش میگرفتیم و در پهنه رودخانه، هنگام غروب مهتابیها روشن میشدند، من وتو در کافه Les fleures ترانه ne me quitte pas را باهم گوش میدادیم.

باید فرموشش کرد
هرچیزی میتونه فراموش بشه
چیزی که خود بخود فرار میکنه
زمان را فراموش کن
سوء تفاهم هارا
.....
بخاطر داری آنگاه که تو شعر Barbara را از Prevert در زیر گوشم میخواندی ؟ من هنوز تماس لبهایت را بر نرمک گوشم احساس میکنم .

باربارا
بخاطر داری باربارا
آنروز را، باران بی وقفه را روی برست
وتو خندان گام برمیداشتی
زیر باران
.....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نیکی و پرسش؟؟ ترجمه عربی شو بنویسید . مهناز جون حتما می خونه خوشحال می شه .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احساس پوچی کردن یکی از مواردیست، که انسان خارجی، درجوامع عزلت زده غرب، بدان دچارمیشود. در واقع انسان خارجی در یک محدوده بسیار تنگ اجتماعی نفس میکشد، وهمین امرباعث میشود که برای شکسن دیوارهای عزلت، به بیرون دیوار به جامعه پناه ببرد، وقتی که از جامعه سرخورده میشود، به جستجوی ریشه خود، به خویشتن باز میگردد، و اگر در اطرافش کسانی را نداشته باشد، که دراین لحظات دشوار وحساس روحی او را یاری کنند، فیلش یاد هندوستان میکند، و به سرش میزند از تمدن هفت هزارساله ایرانی شعاردهد. و چنان به دفاع از مرز پر گهر و ملک شخصی داروش و کوروش، و حسن و حسین، و علی و نقی وتقی برمی آید، که گوئی هیتلر تازه ظهورکرده است. اما بعضی ها رنج جانکاه و پوچ کننده انزوای خارج را به طنز میکشند، و با طرح مسائل حتا عشقی مثل خانم هدایتی، همین مردمان عزلت زده را با این چیزها سرگرم میکنند، و به زندگی آنان رنگ شوخ طبیعی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دلم می سوزد برایش. یک ادم چقدر می تواند خودش را مضحکه بکند؟ به صفحه فیس بوک ایشان بروید حتی نمی داند فلسفه ی وجودی زبان ها و فرهنگ ها چیست. متاسفانه فیک و جعلی هم نیست. متاسفانه جوک و طنز هم نیست. متاسفانه این نامه هم بخشی از داستان یا نمایشنامه نیست.ایشان نماینده ی بخش بزرگی از افکار پوشیده ی آدم های جامعه ی ما هستند. همان ادم هایی که بدون هیچ معلوماتی تصور می کنند جواب همه ی معماها را یافته اند و حتی اصرار دارند به دیگران نیز یاد بدهند. باید دوستی یاری رفیقی باشه که اینجور وقت ها نقش درمانگر را برایش داشته باشه. این یک وظیفه ست و من اصلن دوست ندارم یک انسان که دچار مشکلی این چنینی شده ، مورد تمسخر واقع شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یاد نامه دایی جان ناپلئون بایشون
ه هیتلر افتادم. اول خندم گرفت . ولی آدم متاثر میشه از شدت بیماری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی دلم میخواست نظر مهناز خانم را درمورد عقد صیغه موقت بدونم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به ترتیب زمان
۱
۰
ariana1 ‫۱۲ دقیقه پیش
النکاح السنتی
به نام پروردگاری که عشق را آفرید
شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد محترم کشور محترم عربستان سعودی- ما جمعی ازشهروندان کشور ایران بدین وسیله شما را برای بانوی ادبیات کشورمان بانوی شعر و غزل فارسی که از ۱۰ سال پیش خداوندروح وی را به عشق شما و روح شما را به عشق وی دچار کرد خواستگاری می کنیم.
باشد که بعد از یکی شدن ۱۰ ساله روح شما - جسمتان هم به وصال یکدیگر رسیده و از سرچشمه عشق یکدیگر سیراب شوید.
بدیهیست که جزییات مربوط به مهریه - شیربها - عروسی و غیره باید به تایید اینجانبان برسد تا مطمین شویم همه چیز درخور و شایسته عروس زیبا روی خوش سخنمان است. ضمنا عروس شاعره ما به عنوان جهیزیه تمامی شعرها و نوشته های ناب خود را که در طی این ۱۰ سال به عشق شما سروده و نگاشته تقدیمتان می کند.
به مبارکی و میمنت انشاالله.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا که اینطورشد اصلا این ع.ب.تورک اوغلی خودمون مگه چه شه؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حیف . یک زمانی آدمهای انقلابی مثل من از ایران فرار میکردن حالا افرادی مثل ایشان و خانم فرشته فرنودی ، گوینده تلویزیون ایران . آخوندها با همه سیاست داعشی نتوانستند جلو نفوذ افراد فرهنگ طاغوتی و سلطنت طلب به محافل فرهنگی خودرا بگیرند . این جای امید است چون نشان میدهد که آخوند ناتوان است و رفتنی است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خب علان باید زنان فمنیست از مهناز هدایتی حمایت کنن . امضا جمع کردن مبارزه کردن واسه حقوق زنان فقط که نیس ت . مهنازهدایتی واسه اولین بار در تاریخ ایران و عرب از یک مرد عربی که عاشقش شده خواست‍اری کرده . این دوتا کشور مردمش با این طریق دوست می شن .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولا که این شیخ و شاهزاده از اون شاهزاده ها نیست ثانیا فکر کنم چهارتا زن را دارد و فعلا ظرفیتش تکمیل هست . ثالثا اینقدر این زنهای هندی و پاکستانی که از نژاد پاک آریایی هستند از این آقا خواستگاری کردن که این خانم حالا حالا ها باید تو نوبت وایستن. ایشون گزینه های بهتری هم دم دستشون هست مثلا همین نوری المالکی رافضی چه شه. یا نصر الله که هم عرب هستن هم شیعه بعدا هم اختلاف فرهنگی پیش نمی یاد. در ضمن چون بحث بحث طنز است و این خانم هم طنازی کردن ما هم مجبور شدیم یک مقدار نمک به این بحث بپاشیم. امیدوارم مسئول کامنتها (رضی الله عنه) ظرافت نشان دهند و قیچی ننمایند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عشق بدل در تب وتاب عاشق ویران منم/ روح و روان صبح دمان عاشق جانان منم . عشق کشیده بدلم شعله جان آگهی/ آتش جان سوز وگدازش شودم همرهی/ ناز و ادا شور و وفا درد وبلاش برم/ وه چه بلا مست و ملنگم عجبا ای صنم/ عشوه و طنازی دل بار محبت چنان/ برده زکف طاقت دل ساغرعشقت عیان/ ناله مستانه شنو این دل دیوانه را / شعر و غزل ساز کند قصه افسانه را/
مبارک باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-آفرین براین زن آزادیخواه وتابوشکن که تفکرمنزجرونفرت انگیزنژادپرستی رادرزیرپاهای یک زن روشنفکرله ولورده کرده وبه ماهاگفته حق انسلنهابالاترازنژادپرستی وخاکپرستی وخط قرمزهای غلط ساخته شده به توسط یک تعدادعقب مانده های یک کشوراست.ازطرفی گفته عادات ورسوم عشیره پرستی بایدشکسته شودواین ذهنیت که همیشه مردهابعنوان خریدارنبایدواردمیدان شود این حق برای زن هم بایدمحترم شمرده شود.دراین حرکت ونامه یک عالم مسایل نهفته که من ازدرک آن عاجزم.زنده بادآزادیخواهی فراترازمغزهای پرشده ازعقب ماندگی.زنده بادتفکرزیبای خانم هدایتی .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز هدایتی یک چهره شناخته شده در جامعه ادبی سیاسی فرهنگی حقوق بشره . ملکه انگلیس و دیوید کامرون و نوری زاده و شیخ حافظ شیراز هم مهناز بانو رو می شناسن . الان همین اقای نوری زاده پادرمیانی کنه این ازدواج تاریخی رو بعد از لااقل ۱۴۰۰ سال به سروسامون برسونه . بهترین فرصت برای عربستان و ایرانه این وصلت تاریخی صورت بگیره .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از پوششتون پیداست که چقدر عاشق یک مرد عرب هستید !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انسان سیاه و سفید و با کمی اغماض انسان زرد که خوب وجود دارند؛ اما من تا به حال از وجود انسان سبز بی خبر بودم. انسان سبز رو فقط یادم میاد تو فیلم «هالک» دیده باشم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب این به نوعی میشه پیوند بین دو ملیت به ظاهر متخاصم.اما ایرانیان با اعراب دشمنی ندارند بلکه اگر کلمه ی تازی بکار می برند منظور آندسته ازاعراب تازشگر 1400 سال قبل است که ایران را موردحمله قرار دادند.
به هر حال آرزوی وصال به مراد داریم.این شاهزاده جوان ،جوانی لایق و وارسته ای می نمایند و مهناز هم خدایی چیز تاپیه.جواب رد دادن بی فکریه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز هدایتی را همه می شناسند، تعجبم از ایران گلوبال است که چرا این موضوع که جنبه خصوصی دارد را درسایت خود درج کرده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز خانم ، اینها که نوشتی راستی راستی خواستگاری رسمی از شاهزاده سعودی است و یا برای خندوندن خلق الله به رشته تحریر در آوردید؟ ویا شاید برای جلب توجه و موضوع روز شدن و سرانجام اینکه متن عربی و یا انگلیسی برای شاهزاده ارسال نموده اید؟ اگر خواستید ؛ می تونم به عربی هم آن را ترجمه کنم