انفجار در اورمیه

جواد جهانگیرزاده ضمن تائید انفجار پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) گفت: این حادثه به دلیل درگیری شخصی بوده و یکی از مظنونین آن هم شناسایی شده است.
گفته می‌شود که مغازه‌دار و دو فرد دیگر هنگام پرتاب بمب داخل مغازه بوده‌اند که بر اثر این انفجار، مغازه‌دار در دم جان باخته و آن دو نیز مصدوم شده‌اند که اکنون در بیمارستان امام خمینی اورمیه بستری شده و در حال مداوا هستند.

به دنبال انفجاری در یکی از مغازه‌های اورمیه در خیابان باکری، یک نفر کشته و چندین نفر مجروح شدند.

شاهدان عینی علت این حادثه را پرتاب شئی دست‌ساز انفجاری به داخل مغازه اعلام کرده‌اند.

جواد جهانگیرزاده نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با خبرنگاران جوان، ضمن تائید انفجار پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) گفت: این حادثه به دلیل درگیری شخصی بوده و یکی از مظنونین آن هم شناسایی شده است.

وی در ادامه افزود: گفته می‌شود که مغازه‌دار و دو فرد دیگر هنگام پرتاب بمب داخل مغازه بوده‌اند که بر اثر این انفجار، مغازه‌دار در دم جان باخته و آن دو نیز مصدوم شده‌اند که اکنون در بیمارستان امام خمینی اورمیه بستری شده و در حال مداوا هستند.

نماینده اورمیه در پایان خاطرنشان کرد: آنچه گفته شد صورت اولیه این پرونده است ولی جزئیات حادثه و اینکه از چه مواد انفجاری استفاده شده، در حال بررسی است.

عابد فتاحی نماینده دیگر اورمیه در مجلس هم درباره انفجار امروز خیابان باکری اورمیه اظهار کرد: این اقدام یک دعوای خانوادگی و شخصی است و هیچگونه ارتباطی با مسائل امنیتی خصوصا مسائل مرز ایران و ترکیه و یا حتی داعش ندارد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری اورمیه در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری فارس خبر انفجار در خیابان باکری اورمیه را تایید و اعلام کرد: ماده ناشناخته باعث انفجار شده و هنوز اقدامات لازم در خصوص شناسایی این شئ و ماده ناشناخته در دست بررسی است و هنوز نمی‌توان نظر قطعی در این زمینه ارائه داد.

در روز 12 مرداد نیز یک انفجار در پایانه مسافربری اورمیه رخ داده بود. گفته می‌شد این انفجار مربوط به بمب‌گذاری در این پایانه بود.

ولی این بمب‌گذاری تکذیب شد و مقامات امنیتی اعلام کردند که این انفجار در اثر جرقه برق و آتش گرفتن یك دستگاه پیكان حامل قاچاق سوخت انفجاری در كلانتری 17 نیروی انتظامی جنب پایانه مسافربری اورمیه به وقوع پیوست.

شهنام رضایی در این باره اعلام کرد: مأموران كلانتری 17 پس از كشف خودروی حامل قاچاق سوخت آن را تا تكمیل پرونده در حیاط این كلانتری پارك كردند كه باعث به وقوع آمدن این حادثه شد و شایعه بمب‌گذاری را بر سر زبان‌ها انداخت.

رضایی اظهار داشت: بر اثر انفجار خودوری حامل قاچاق سوخت، یك موتور سیكلت نیروی انتظامی هم آتش گرفت.

وی یادآور شد: دو سرباز كلانتری 17 اورمیه بر اثر این انفجار آسیب دیدند كه در حال حاضر تحت مداوا هستند.

رضایی با اعلام اینكه آتش به صورت فوری توسط مأموران آتش نشانی خاموش شد، گفت: كارشناسان نیروی انتظامی و آتش نشانی علت این انفجار را جرقه برق و اشتعال مواد سوختی قاچاق اعلام كردند.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.