شریعتمداری: آقا از توافق اتمی راضی نیست و نمی‌گذارد اجرا بشود

حسین شریعتمداری تأکید کرده است که اگر غیر از این بود، آیت‌الله خامنه ای در سخنرانی‌اش در عید فطر بارها از ترجیع بند «این توافق تصویب بشود یا نشود» استفاده نمی کرد. مدیر مسئول روزنامۀ "کیهان" معتقد است که رهبر جمهوری اسلامی در این سخنرانی هشدار داده است که حتا اگر توافقنامۀ وین از سوی مسئولان جمهوری اسلامی تصویب بشود، او اجازۀ اجرای آن را نخواهد داد.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامۀ "کیهان" و نمایندۀ آیت‌الله خامنه‌ای در این روزنامه در سرمقالۀ مفصل خود در این نشریه با استناد به سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در نماز عید فطر استدلال کرده است که آیت الله خامنه‌ای از توافق اتمی وین راضی نیست و معتقد است که این توافق می تواند آیندۀ جمهوری اسلامی ایران را با خطر روبرو کند.

حسین شریعتمداری سپس تأکید کرده است که اگر غیر از این بود، آیت‌الله خامنه ای در سخنرانی‌اش در عید فطر بارها از ترجیع بند «این توافق تصویب بشود یا نشود» استفاده نمی کرد. مدیر مسئول روزنامۀ "کیهان" معتقد است که رهبر جمهوری اسلامی در این سخنرانی هشدار داده است که حتا اگر توافقنامۀ وین از سوی مسئولان جمهوری اسلامی تصویب بشود، او اجازۀ اجرای آن را نخواهد داد.

حسین شریعتمداری در ادامه افزوده است که اگر توافق اتمی وین در ایران تصویب نشود، «علت آن وجود فاکتورهای ناسازگار با منافع و مصالح ملی ایران است.»

سرمقاله نویس روزنامۀ "کیهان" در جای دیگری از مطلب‌اش مدعی شده که از نظر آمریکا و متحدانش توافقنامۀ وین گامی بزرگ در جهت «تغییر ساختار نظام» در ایران است. او همچنین مدعی شده است که بسیاری از مفاد و بندهای این توافقنامه «موجودیت نظام جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند».

در ادامه حسین شریعتمداری نتیجه گرفته است که رهبر جمهوری اسلامی از «عواقب فاجعه آفرین توافق وین برای جمهوری اسلامی ایران اطلاع کامل دارد و از متن این توافق ناراضی است».

 

برگرفته از: 
رادیو فرانسه
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.