فریادهای مرگ بر خامنه ای یک مسئول ارشد سابق وزارت اطلاعات در حین شلاق خوردن

روز گذشته رضا ملک از مسئولین ارشد سابق وزارت اطلاعات که به دلیل افشای برخی از جزئیات قتلهای زنجیره ای از 12 تیر 1380 در زندان به سر میبرد و در حال حاضر در سالن دو بند 7 زندان اوین و خارج از بند 350 نگهداری میشود، تحت عنوان آزادی ناشی از اتمام محکومیت از بند خارج شده و پیش از آزادی برای اجرای حکم شلاق که تحت عنوان "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" از طریق انتشار فیلمی از درون زندان علیه وزارت اطلاعات اخیرا بدان محکوم شده بود، به دادیاری اجرای احکام دادسرای اوین (مقدس) منتقل میگرد.

 بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " روز گذشته رضا ملک از مسئولین ارشد سابق وزارت اطلاعات که به دلیل افشای برخی از جزئیات قتلهای زنجیره ای از 12 تیر 1380 در زندان به سر میبرد و در حال حاضر در سالن دو بند 7 زندان اوین و خارج از بند 350 نگهداری میشود، تحت عنوان آزادی ناشی از اتمام محکومیت از بند خارج شده و پیش از آزادی برای اجرای حکم شلاق که تحت عنوان "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" از طریق انتشار فیلمی از درون زندان علیه وزارت اطلاعات اخیرا بدان محکوم شده بود، به دادیاری اجرای احکام دادسرای اوین (مقدس) منتقل میگرد.

این زندانی سیاسی سپس در یکی از اتاقهای طبقه زیرزمین دادسرای اوین که پیشتر حکم شلاق پیمان عارف به دلیل آنچه که اهانت به رییس جمهور خوانده شده بود، نیز در آنجا اجرا گردیده بود، منتقل شده و در حضور "خدابخش"
دادیار اجرای احکام دادسرای اوین به زمین خوابانده شده و شلاق تعزیری او در اقدامی تکراری از سوی دادسرای اوین بر تن برهنه و به صورت حدی اجرا میگردد که این زندانی سیاسی 75 ساله زیر ضربات شلاق با فریادهای "مرگ برخامنه ای" به واکنش میپردازد
در پی این فریادها، مسئولان دادسرای امنیتی اوین از آزاد نمودن ملک خودداری نموده و با انتقال او به دادیاری شعبه دوم دادسرای اوین به ریاست آخوندی بنام نوریان و با تفهیم اتهام "اهانت به رهبری"، با تشکیل پرونده جدید او را مجددا به زندان باز میگردانند.
گزارشهای دریافتی از بند 7 اوین از وخامت شدید شرایط جسمانی این زندانی سیاسی مسن حکایت دارد
گفتنی است این شلاق اخیرا به عنوان مجازات اتهام نشر اکاذیب از طریق انتشار فیلمی از درون زندان که در سال 88 انتشار یافت، توسط قاضی مقیسه رییس شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران و با شکایت وزارت اطلاعات صادر گردیده بود.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

28 فروردین 1391 برابر با 16 آپریل2012

 

http://hrdai.net

info@hrdai.net

http://hrdai.blogspot.com                     

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی در کشوری یک ساعت کار در هفته داشته باشی بیکار حساب نمی شوی .
وقتی در کشوری سربازان و دانشجویان در آمار گیری بیکار به حساب نیایند
وقتی در شیراز 8000 بیکار داریم که حقوق بیمه بیکاری شاملشان شده است
وقتی در کشوری این تعداد بیکار را 19 درصد یا کمتر می بینند
وقتی کسانی را که سواد نداشتند با سهمیه وارد دانشگاه کردیم
وقتی به جای استخدام نیروی کاری دست به دنبال مدارک تقلبی از هاوایی شدیم
وقتی که ندانسته پول نفت را دولت خرج می کند
وقتی که پول نفت به هر ایرانی نرسید
وقتی نتوانستیم قیمت یک قوطی کبریت را پایین نگه داریم
وقتی این همه ادعا می کنیم که ماشین تولید داخل داریم
وقتی میمونی که به فضا رفت رنگش عوض گردید
وقتی وقتی وقتی
بعد از چهل سال وقتی برای فکر کردن بیابید

نظر: 
این مرد با شهامت بیش از ۱۰ سال است که در زندان است. به دستور خامنه ای همسرش را مجبور به طلاق کردند و از ملاقات فرزندانش ممانعت کردند. در این ۱۰ سال حتی یکروز مرخصی نداشته و چهار سال تمام در انفرادی مطلق بوده و بقیه مدت در زندان ۲۰۹ و قزل حصار بوده است . او هیچگاه از اصولی که طبق آن افشاگری هایش را کرده کم نیاورده . تقریبا تمامی زندانیان سیاسی او را می شناسند و یا راجع به شجاعت هایش شنیده اند. درود بر شرفش و درود بر مبارزاتش