یادگیری فارسی سخت است

شماها بزرگترا میگید که فارسی یادگرفتن اصلا سخت نیست....


 

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
آقای لاکچین اهدا جایزه ادبی نوبل به اورهان پاموک بخاطر لیاقت او در نوشتن اثر خوب به زبان ترکی است ، حالا موضوع او چه مخالفت با سیاست دولت ترکیه باشد و یا موافقت با او . مگر فارسی نویسان کمی هستند که مخالف فرهنگ حاکم فعلی بر ایران و رژیم بوده و مبلغ فرهنگ غرب هستند ، پس چرا جایزه نوبل نمی گیرند ؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دوستان... اگر من « خطاب» را ختاب نوشتم این ( ختا کاری.. خطا کاری) از من بوده است.. اشتباه تایپی نبوده. اشتباه املائی بوده....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برای کاربرانی که کمی حساسیّت برای اعطای جایزه نوبل در « ادبیّات» به یک نویسنده ترک نشان میدهند تا حدی که اسم نویسنده را هم ترجمه می کنند و برای بنده هم می گویند ( به من چه ربطی دارد) ,بایستی یادآوری شود که این جایزه به ( موضوع کتاب) مربوط نمیشود. ادبیّات در یک جامعه ,« انشاء» نیست . ادبیّات نشانگر یک « فرهنگ» است.نویسنده اسکاتلندی ( جمیز کلمن) در یک کتاب مشهور ( چقدر دیر بود, چقدر دیر) زندگی یک شهروند مست گلاسگو را به خواننده گان نشان می دهد که صفحات این کتاب پر از رکیک ترین فحش های روزمره کارگران معادن ذغال سنگ و بار اندازان لنگرگاه « کلاید» است. ولی با این وجود این نویسنده با این کتاب توانست بزرگترین جایزه ادبی انگلستان را از آن خود بکند با وجود اینکه یکی از اعضای هئیّت تحریران شدیدترین انتقاد را بر این نویسنده وارد کرد. و اما در باره تجزیه طلبی... دو عامل اصلی که ایران را تجزیه
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در پارسی میگویند با ... دیگران کسی داماد نمیشود . ان ترک عثمانی جایزه نوبل گرفته سننه ارقاداش؟ اقای رضا براهنی رمانی ضد ایرانی نوشته و هنوز در انتظار جایزه نوبل ادبی است.
مشکل ما د ر ایران هیچ زبانی نیست بلکه نادانی و وابستگی دینی و فکری به مکتب مارکس و محمداست. دوجریان ضد ملی و فاشیستی محمدی و مارکسیتسی بنیان گذار جهل و خشنونت و بی وطنی و ضد فرهنگی در ایران هستند.
بیشتر جریان چپ عامل تفرقه و جنگ بین ترک و کرد است. در سازمان تجزیه طلبان فدائی خلق که بیشتر سنگ ترک گرائی به سینه میزنند تا منافع ملی مردم ایران یک سخنرانی ویا مقاله به زبان ترکی نوشته و برگزار نشده است . چپ و تجزیه طلب خطر نخست برای تجزیه ایران هستند و اخوندها از این دو گروه استفاده میکنند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برنده جایزه نوبل جناب برهان پنبه علیه فرهنگ ارتجاعی ترک قلم میزند و اکنون زیر محافظت پلیس است تا اسلامیان ترک و ناسیونالیست ترک و گرگزادههای باند خاکستری او را ترور نکنند . او افتخاری به ترک بودن ندارد و شما حق ندارید با نام او برای خود و سیاستهای راسیستی تان حرمت قرض کنید . کمیته نوبل این جایزه را به او دادچون او مبلغ فرهنگ اروپا و غرب است و مخالف فرهنگ ناسیونالیستی اسلامی قومگرایانه ترک . مشکل شما اینست که در هیچ موردی اطلاع کافی و درست ندارید و در تمام امور ایران و دنیا دخالت میکنید . ولی ایرانیان مثل همیشه صدهها کیلومتر از شماها جلوتر هستند .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
البته هدف نه نشان دادن ضعف زبان پارسی بلکه برخ کشیدن اینکه دختر ما چقدر بامزه و با شیرین است . بسیاری از حانواده های مثلن ایرانی از پارسی سخن گفتن با فرزندان خود طفره میروند و بسیاری اساسن با زبان پارسی بیگانه هستند. این از خود بیگانگی و بی هویتی بعضی پدران و مادران نشان ضعف شخصیت انها و خود را در برابر فرهنگ بیگانه حقیر حس کردن است. گاهی در قطار و یا خیابان میشنویم که دونفر با لهجه ای زشت و رمخت و با ردیف کردن مقداری واژه پارسی و فرنگی با هم سخن میگویند. در بسیاری از خانواده ها فرزندان نه به زبان پارسی بلکه به زبان کشور ساکن گفتگو میکنند. احساس حقارت و نداشتن احساس غرور ملی این والدین از خود بیگانه تهوع اور است.
هر ایرانی صدها دلار برای خرید کتاب و نوار و اموزش زبان بیگانه میدهد ولی به زحمت یکبار دستور
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای استخانلو...اگر این تغییرات در فرهنگ ترک ها نمی شد , نویسنده ترک نمی توانست برنده جایزه نوبل در « ادبیّات» شود.- ما ترک ها به جوک گفتن های شما که حاصل از یک ( فاجعه فرهنگی) مالیخولیائی رستاخیزی است, بیش از 80 سال است عادت کرده ایم-زبان فارسی یکی از چهارده زبان شعر دنیاست نه بخاطر ( قوی ) بودنش, درست بر عکس بخاطر« بیقاعده» بودنش است. - قرن 21, قرن علم, نجوم و دیجیتال است . قرن شمع و گل و پروانه خیلی وقت هست که سپری شده. لطفآ اسم یک کشور( سکولار) که زبان فارسی , زبان رسمی آن کشور هست, نام ببرید. تمام دانشمندان و شاعران ایرانی بعد از شکست ساسانیان از اعراب پا به عرصه وجود گذاشتند. لطفآ پنج تا از شاعران « فارسی زبان» 1500 ساله قبل را که شهرت جهانی دارند اسم ببرید. منتظر جواب شما هستیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
زبان فارسی مثل همه زبانهای دیگر دارای معایبی هست ولی با این وجود هیچ خلق و ملتی زبانش را به این دلیل تغییر نمیدهد و منحل نمیکند بلکه آنرا تکمیل میکند . فقط ترکهای بعد از عثمانی و آتاتورکی بودند که دست به این کار اشتباه زدند و تاریخ فرهنگ و ادبیات ترکیه را به هفتاد سال رساندند و میلیونها کتاب بزبان و خط عربی و فارسی را در زیرزمینها به رطوبت و خاک سپردند و اکنون مصرف کننده فرهنگ و ادبیات غرب هستند . انتقاد و پیشنهادات آذری های تجزیه طلب و توطئه گران دیگر را باید برای جک و خنده در مجالس تعریف کرد و برای این نادانی غرض ورزانه تاسف خورد . زبان فارسی کنونی یکی از زبانهای قوی و سکولار و و پلورال و تولورانس قرن 21 میلادی است . زبان دهها شاعر و متفکر و نویسنده جهانی در طول 1500 سال گذشته بوده .آثار حافظ و مولوی و سعدی و فردوسی و خیام و نظامی و شاملو و فروغ در غرب و امریکا از جمله پرفروش ترین کتب
عدم انتشار شده: 
false