اقدام ابتکاری یک فعال حقوق بشر ایرانی در دفاع از زندانیان

در یک اقدام ابتکاری ، عارف سرایی یکی از فعالان حقوق بشر ساکن ژاپن با لباس های منقش به تصویر زندانیان سیاسی و آزادیخواهان دربند در خیابان های شهرهای مختلف می دود.

عارف می گويد تلاشگر حقوق بشر است و به علت این که فعالیت در فضای مجازی راضی اش نکرده، دست به این حرکت زده است.

او در این مورد می گوید:"تصمیم گرفتم فعالیت خود را به دنیای واقعی بکشانم و چون تنها بودم، با برگزیدن یک مرکز فعالیت مانند محل برگزاری ماراتن های بین اللمللی تلاش کردم تا توجه جهانیان را به هدف خود در زنده کردن یاد و دفاع از زندانیان سیاسی ايران جلب نمایم. از آنجا که نزدیک به ۲۵-۳۰ سال ندویده و یا به طور مستمر ورزش نکرده بودم، این نوع حرکت را انتخاب نمودم. قصد من این است که مردم را دعوت کنم تا هر کسی با هر سنی در زندگی روزانه خود با داشتن عکس زندانی سیاسی بر سینه خود به  پیاده روی یا به خرید و یا سر کار برود ، دوچرخه سواری کند و اینکار را به زندگی خصوصی و روزمره خود آورده و تا آزادی ایران دست بر ندارد.از کسانی که میخواهند افتخار زدن این عکسها بر روی سینه اشان حمایت از آزادی زندانیان سیاسی در زندگی روزمره را داشته باشند می خواهم که با من تماس بگیرند."

عارف در مورد هدفش برای انجام این کار می افزاید: "هدف من آزادی تمام زندانیان سیاسی است و برای نجات همه آنها تلاش میکنم. من معتقد هستم آزادی زندانیان سیاسی به معنی آزادی ایران و شکست و فروپاشی جمهوری اسلامی است و باور دارم که این حرکت با توجه یه سادگی و کم هزینه بودن آن، می تواند هر فرد آزادیخواهی را به همکاری وا دارد و در نهایت تبدیل به فرصتی خواهد شد برای جذب همه ایرانیان در سراسر دنیا که انسجام و اتحادی خاص را در پی خواهد داشت. انگیزه این حرکت بر اساس داستان طوطی و بازرگان در کتاب فارسی دبستان سال های قبل از انقلاب است که برگرفته از اشعار مولوی است، "یک ایرانی برای یک زندانی".

 

 

 

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.