جملات جعلی منسوب به کوروش هخامنشی!

2. جمله به سرقت رفته :
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد ! کوروش کبیر

2. اقتباسی شده از :
الف . این جمله برداشتی از وصیت نامه برتراند راسل است که در نود و هشت سالگی بر اثر بیماری آنفلوآنزا جان سپردند و وصیت کرده بودند خاکسترشان را در کوه های ولز پخش کنند تا تاریخ این کشور شکوهمند گردد .

 

1. جمله به سرقت رفته ، در دو ورژن :

الف : دست هایی که یاری می رسانند مقدس تر از دست هایی هستند که تسبیح میگردانند. کوروش کبیر
ب : دستانی که کمک می کنند پاکترند از دستانی که رو به آسمان دعا می کنند ، کوروش کبیر

1. جمله اصلی به همراه صاحب اصلی :

این جمله از یک وکیل سرشناس آمریکائی به نام Robert Green Ingersoll است و در فرم اصلی خود به این صورت بوده است :

The hands that help are holier than the lips that pray

 

2. جمله به سرقت رفته :
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد ! کوروش کبیر

2. اقتباسی شده از :
الف . این جمله برداشتی از وصیت نامه برتراند راسل است که در نود و هشت سالگی بر اثر بیماری آنفلوآنزا جان سپردند و وصیت کرده بودند خاکسترشان را در کوه های ولز پخش کنند تا تاریخ این کشور شکوهمند گردد .
در ویکیپدیا در همین زمینه میخوانیم :

Russell died of influenza on 2 February 1970 at his home, Plas Penrhyn, in Penrhyndeudraeth, Merionethshire, Wales. His body was cremated in Colwyn Bay on 5 February 1970. In accordance with his will there was no religious ceremony; his ashes were scattered over the Welsh mountains later that year

ب. فقرتاریخی و بیسوادی سازندگان این جمله دروغین اینگونه بر ملا میشود که در تاریخ مورخین یونانی و رومی می خوانیم که چون الکساندر بزرگ به پاسارگاد می رسد "تابوت کوروش را به همراه تجملات" در آنجا می بیند،
پس اینکه "کوروش بدون تابوت و مومیایی دفن شد تا پیکرش خاک ایران شود" چیزی "کمتر" از یک "ناآگاهی بزرگ" نیست و کوروش نه تنها پس از شکست در جنگ و کشته شدن و انتقالش به ایران در تابوت گذاشته شده بلکه کتیبه ای بر فراز پاسارگاد و تابوت وی وجود داشته که بر آن نوشته شده بوده :
"ای رهگذر من کوروش هستم ، به این قبر رشک مبر"
یعنی نه تنها فرمان نداده اجزای بدنش را در خاکهای ایران بگسترانند بلکه دلنگران پس از مرگش هم بوده و به رهگذران با حال ضعف و نزار پیشنهاد میکرده که با دستگاه تابوت و قبر و جواهراتش کاری نداشته باشند.

 

 

3. جمله به سرقت رفته :
ایستاده بمیرید بهتر است تا بر روی زانو هایتان زندگی کنید. کوروش بزرگ

3. جمله اصلی به همراه صاحب اصلی :
این جمله از Dolores Ibárruri یکی از شخصیتهای سیاسی اسپانیا در قرن 20 است و در اصل بدین صورت بوده :

Better to die standing up than to live kneeling down !

 

 

4. جمله به سرقت رفته :
دشوارترین قدم همان قدم اول است. کوروش کویر

4. جمله اصلی به همراه صاحب اصلی :
این جمله از کنفسیوس است و در یک روایت چنین بوده است :

A journey of a thousand miles begins with a single step
یا
A journey of a thousand miles begins with a single step. by Confucius

در یک روایت دیگر یک اصطلاح آمریکایی/انگلیسی است :

The first step is (always) the hardest

 

 

5. جمله به سرقت رفته :
سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است،نگرانی از ان است که انسان را از بین می برد. کوروش بزرگ

5. جمله اصلی به همراه صاحب اصلی :

این جمله را Ronald Reagan رئیس جمهور معروف آمریکا در 22 آپریل 1987 گفته است و در اصل بدین صورت بوده است :

It's true hard work never killed anybody, but I figure, why take the chance

 

 

6. جمله به سرقت رفته :

اگر همان کاری را انجام دهید که انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید. کوروش بزرگ

6. جمله به همراه صاحب اصلی :

این جمله از Anthony Robbins نویسنده آمریکائی است و در اصل بدین صورت بوده است :

If you do what you've always done, you'll get what you've always gotten

 

 

7. جمله به سرقت رفته :
تنها راهی که به شکست می انجامد تلاش نکردن است. کوروش بزرگ

7. جمله به همراه صاحب اصلی :
این جمله از شطرنج باز شهیر Garry Kasparov است و در اصل بدین صورت بوده است :

I think our chances are not looking great today but the only way to fail for me is just not to try

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام عجب تاریخ کامنت ها در (جملات جعلی منسوب به کوروش هخامنشی!)قاراشمیش شده برای مثال
1 اولین کامنت ناصر سمنی 10/07/2015 است
2 دومین کامنت Anonymj 10/07/2015 است
3 سومین کامنت حمید 10/18/2015 است
4 چهارمین کامنت ( همان مشکلی که گفته بودم پشت نوشته (جهت آگاهی نویسندگان آئین نامه درج نوشته ها)پنهان شده است لذا نمی توان خواند
5 پنجمین کامنت تورک اوغلی 10/07/2015 است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا از کجا اینقدر مطمئن هستید که این جملات بصورت جعلی به کوروش نسبت داده شده.شاید این آقایونی که شما جملات رو به اونها منتسب میدونید از کوروش جعل کرده باشند.هر چه باشه این آدمایی که شما نام بردین افراد با سواد و دانشمندی بودندو دارای مطالعه بسیار در همه امور.انسانهای بزرگ هم از کلمات و جملات بزرگان در سخنانشون استفاده میکنند.چه اصراری دارین به این مسئله.کشور کره فقط اسمی از جو مونگ در تاریخش داره و هزاران ساعت فیلم از دلاوریهاش تهیه میکنه.اونوقت شما برای کسی که هم مسلمانان و هم یهودیان اونرو پیامبر و ناجی خودشون میدونند نسبت دروغ و ناروا میدین.اونوقت با اصرار به حرفتون و به فرض اثبات اون چه جایگزینی برای ایجاد حس برتری و غرور وهویت در مملکت خواهید داشت.شما که از اینها هم .....هستین.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاج آقا صادق! شما یک کامنت نویس بسیار بدی هستید که جز تنفر و دروغ و تحریف و زشتی و تخریب و اسارت مردم آزربایجان هیچ آموزش دیگری ندارید. اسارت نباید با گلوله باشد و شما با قلم خود، دگر اندیش را ترورمیکنی .والبته جا ی تعجبی ندارد از مکتب سوسیالیسم واقعا موجود خدا بیامرز شوونیسم روسی انتظاری بیش از این نیست. سازمان اسبق شما به عنوان ام الفساد سیاسی هدفی جز ترویج برده داری ندارد، که اولین هدف آن برده کردن مردم آزربایجان بدست پانفارسیسم است. افکار شما و شمای نوعی به بهانه فارس پرستی، و دشمنی با تاریخ مردم آزربایجان و تعلیم مزدوران سیاسی و خرابکار چیز بهتری نتوانسته تربیت کند. آنچه درکامنت می آورید، بدون شک مورد تائید سازمان سابقتان و هچنین در خدمت نظام سیاه اسلامی، و ناسیونالیسم و شونیسم فارس است که به تازه گی نماینده دیکتاتورش به دیدار رهبر ارتجاع سیاه به مسکو شتافته است. شما جاده صاف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-قوربان منطق استادهای این صدساله ایران بروم که چه محققینی ماداریم.این دوستان همیشه دوست دارندشتررادرخانه خود بخوابانند.اگرشتری پیدانکردند شترمی سازند.وقتی ازتناقض نوشتجات وتحمیل خودی به دیگری باشدهمه شان ساکت نشسته تماشاگر
میشوند.ولی اگرکسی برعلیه آنهاسندیافت فوراکاردگرفته وبه هروسیله منطقی وغیرمنطقی متوسل میشوند.
این استادعزیزماکه میخواهدباظاهرسازی خودرامعلم دانشگاه معرفی کند،بفرمایدببینم .چرامبارزجنگ میهنی رایایک سرکوب گر دیکتاتورو تجاوزگررادریک کاسه ریخنه ومقایسه میکند.توجیح صحیحی نیزنمی کند.هیتلردارای یک تفکردیکتاتوری تجاوزگر.همچون کورش وخشایاربوده ستارخان یک مبارزضددیکتاتوری وخمینی وشاه یک دیکتاتورراچرا باهم مقایسه کرده است.؟ علی دلواری تورک قشفایی ضداستعماروضددیکتاتوربوده است وبرای وطن بااجنبی جنگیده است نه با مردم داخلی وعدالتخواه .
کورش مردم وحکومت های درون ایرانی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب معلم دانشگاه, بنا به عقیده از تاریخ دانان برجسته اروپا, تاریخ نویسی یونانیها در باره پرشیا ها متکی به تاریخ نویسی علمی وعملی نیست , بلکه به گویشها و افسانه ها متکی است , بنابراین نمیشود رویش حساب کرد.
جالب است نظریه آقای پروفسور رواسانی در باره هخامنشیان بخوانید:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب معلم دانشگاه،
هرودوت جنگ های پارس ها را با یونانیان، «جنگ های مادی» نامیده است. امروز همۀ مورخان در اینکه او پارس ها را با مادها عوضی گرفته بود، تردیدی ندارند. دربارۀ آدم کشی کورش هم همین اندازه بگویم که او برای تسخیر بابل مردم شهر اُپیس را از دم تیغ گذراند و معابدشان را با خاک یکسان کرد. او مهاجم بود نه مردم اُپیس. متجاوز او بود نه مردم اُپیس که می خواستند از خانه و سرزمین شان دفاع کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام
آقای ناصر سمنی
اگر هروردتس فرق بین ماد و پارس را نمی دانسته ، شما چگونه می دانی ؟ مگر به غیب متصلید؟ آنچه ما در مورد این سرزمین امروزه میدانیم از هرودتس شروع میشود و قبل از آن چیزی وجود ندارد.حال کاوش های دانشمندان یا گفته او را تایید می کند یا خیر ( توضیح در این موضوع در یک کامنت نمی گنجد ).در مورد کشورگشایی هم حرف بی سندی می زنید و به منابع مراجعه کنید.در مورد آدمکشی هم باید ببینیم تعریف ما از آدمکشی چیست ؟ رییس علی دلواری بوشهری قوای متجاوز به خانه و کشورش را می کشت و هیتلر و موسولینی و خمینی و بشار اسد هم آدم کشته اند .با این حساب رییس علی دلواری و ستار خان و ... با هیتلر و خمینی و ... تفاوتی ندارند.این از بدیهیات است که هر شخص ، گروه و ملتی حق دارد از خود دفاع کند و حق دفاع از خود مانند حق آزادی از حقوق بنیادین انسان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوائی و صفری، این جمله هارا کی به کورش بزرگ نسبت داده؟ خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی! برای خودتان داستان میسازید و کینه ضد ایرانی تان را بروز میدهید. بیسوادی و تعصب که باهم مخلوط شوند میشوند این موجودات. محمدرضا لوائی یک بار هم در عمرت شده ناپرهیزی کن و یک کتاب تاریخ را ورق بزن تا دیگر این مطالب بی پایه را اینجا نیاوری.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب معلم دانشگاه،
منظور از جعل، این نیست که آدمی به نام کورش وجود نداشته است. مسئله، نسبت هایی است که افسانه پردازان قدیم و جدید به او داده اند و می دهند. مثلاً اینکه او بنیان گذار حقوق بشر بوده است. در حالی که به عنوان کشورگشا نمی توانست آدم کش نبوده باشد. تازه نویسندگان یونانی قرن ها بعد دربارۀ او افسانه پردازی کرده اند. هرودوت دو قرن بعد از جنگ های پارس ها و یونانیان «جنگ های مادی» را نوشته است. تازه او فرق مادها و پارس ها را نمی دانست. برای مثال، به این نکته توجه کنید:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب صادق، چنانکه مشاهده میکنید، هیچ ایرانی به این ...ها دیگر پاسخی نمدهد. شگفتا که آقای توکلی و همکارانشان به این موضوع پی نبرده اند که این سایت در دام عده ایی تروریست افکار گرفتار شده. کافی است پرسیده شود همین لوایی چرا هیچگونه کلمه ایی در مورد کشاندن پیکر یک انسان بوسیله ارتش مغولی نمیگوید؟ ایشون کارش شده خبرهای کوچک را داغ کرده تا عقده های شخصی اش را بتواند خالی کند. ازقضا شخصیتهای نظرش همه ترک از آب بیرون میآیند و وقتیکه به این خطایش پی میبرد، میگوید : اینها همهمانقورت ند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام عزیز لوائی و بویوک معللیم کاروان کئچه ر و کئچماخدادیر.
آقای صادق نظر شما برای خودتان بسیارخوب است میدانم و با معلوماتی که دارید(کاملا" اشتباه بعلت اینکه به فردی انگ میچسبانی که با خروارها سیریشم وچسب 1و2و3 هم نمیچسبد ) قضاوت هم میکنید که آن هم با توجه به معلومات کاملا" اشتباه است یعنی اشتباه در اشتباه همین (با کلمات نرم بگویم ) اشتباهات 90 سال است که ما را و شما را به این تقابل رسانده است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام
آقای صفری :
به جز جمله اول ، دیگر جملات را من در شبکه های اجتماعی ندیدم و در اینجا فقط می بینم.
اما در مورد شخصی که گفته تاریخ ایران جعلی است باید بگویم که این ناشی ازعدم آگاهی شماست.ما منبع دسته اولی به نام تاریخ هرودتس ( پدر تاریخ ) داریم و انبوهی از کتیبه ها ، سالنامه ها ، اشیا باستانی در همان عصر و ... .
جایی (در یک سایت داخلی به قلم شخصی به نام عباسی ) خواندم که این شخص ادعا کرده بود که آنها هم جعلی هستند.خب ، دیگر با چنین شخصی ، حرفی نمی ماند.به جز اینکه دانشمندان علم باستان شناسی نه منتظر شما می مانند و نه هم نظر شما برایشان اهمیت دارد.
در مورد منبع دسته اول ، این توضیح را لازم میدانم که منبعی است که قبل از آن چیزی وجود ندارد مانند سیره ابن اسحاق که اولین سیره در مورد محمد پیامبر اسلام است که توسط ابن هشام منتقل شده است.و قبل از آن چیزی وجود ندارد.
تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا این توده - توده که می کنید چه ربطی به من دارد؟)))

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوائی شما یک اموزگار بسیار بدی هستید که جز تنفر و دروغ و تحریف و زشتی و تخریب و جنگ طلبی هیچ اموزش دیگری ندارید . ترور نباید با گلوله باشد و شما با قلم مخالف و دگر اندیش را ترو رمیکننید .والبته جا ی تعجبی ندارد از مکتب حز ب توده انتظاری بیشتری نیست. حز ب توده به عنوان ام الفساد سیاسی هدفی جز ترویج بی وطنی و دشمنی با تاریخ ایران و تربیت مزدوران حزبی و خرابکار چیز بهتری نتوانسته تربیت کند. انچه در بالا امده بدون شک مورد تائید ان توده ای اخرجی مورخ نظام سیاه اسلامی است که به تازه گی به دیدار رهبر ارتجاع سیاه شتافته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گند کار تاریخ ساختگی ایران در آمده است. خود انگلیسی ها هم این را میدانند که دیگه کسی به این چیزها کمترین اهمیتی قائل نیست. خود دول اروپائی نیز اینرا میدانند که عمر رژیم جغرافیای موسوم به ایران به تار موئی بند است، رژیم اسلامی دیر یا زود با کله بر زمین خواهد خورد. تا زمانیکه حقوق مردمان ایران بدست خودشان سپرده نشود، براثرعصیان و یورش مردمان بجان آمده جغرافیائی بنام ایران بکلی از نقشه حذف خواهد شد. این را هم پوتین میداند، هم رهبران آمریکا میدانند هم سیاستمداران اروپا میدانند، هم همسایگان ایران میدانند، و آنها نیز میدانند که مردم ایران نیز این موضوع را میدانند. خود رژیم اسلامی تهران به رهبری مانقورد خامنه ای نیز این را بخوبی حس میکند. به همین سبب دنبال بهانه است تا برای ادامه عمر ننگین خود برای ایران، دشمن جدیدی پیدا کند، و با دشمن تراشی کشورهای خارجی، سر مردم را چند صباحی با این

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام حسن آقای گل شمابجای اینکه ازجعلیات فرارکنی وجوابی نداشتی زدی به صحرای کرب بلا.عزیزم نوشتجات آقای خلیق درمورداین نوشته چه ربطی دارد.چراازروشنگری می ترسید؟بگذاریدحقایق روشن شده ومردم باردیگردنبال شعارومکتب جعلی دیگرنروند.برادرم اگر همین صفحه شمارانگاه کنی من به نوشته آقای خلیق انتقادی داشتم وچاپ هم شد.اگرباورنداریدبخوانید.ما راصدسال است بااین تاریخ های جعلی سرکارگذاشته اند.پشت سراین تاریخ سازی ها دست های مرموزی دیگردرکاراست.چرابجای رفتن به راه راست راهی که دیگران نشان میدهندبایدبرویم .چراازحقایق میترسید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پدر ترکها نه چنگیز مغول بلکه افراسیاب تورانی در شاهنامه فردوسی است یعنی یک افسانه فارسی زبان ایرانی . کیکاووس شاه ایران بود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
میخواستم چند سطری در باره کشف جدید اقای خلیق بنویسم که ایشان متوجه رابطه سپاه و سید علی شده اند . سپاه همان سپاهی که فدائیان خواستار مسلح شدن انها به تانک بودند . اکنون اقا ی خلیق به همان شعار حزب توده رسیده اند که طرد ولایت فقیه در دستور کار است . باز هم همخوانی حزب توده و سازمان فدائی. اما در باره مطلب دوم کورش و سرقت ادبی .
اقا جان فکر کن کورش ی نبوده منهم اریائی نیستم تو برای اینده کشور خود و نسل های پس از ما چه ارمغانی داری؟
اقای محترم از همین 23 سا ل خونریزی محمد بیش از صدهزار روایت است . از زنده گی امامان شیعه صدها هزار روایت نقل میکنند . اگر ریگی به کفش خود نداری این روایات و احادیث را زیر ذره بین خود ببر. دشمنی با گذشته کمگی به حال مردم ایران نمی کند وسلطه اخوند پایان نخواهد یاقت. اگر حرفی برای گفتن داری به .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تنها جملاتشان نیست, کتیبه هایشان, قبر کورش, استوانه کورش هم جعلی هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کورش هخامنشی به صورتی که امروز به ما معرفی می کنند، ساختۀ ذهن افسانه پرداز بعضی از نویسندگان اروپایی و ایرانی در اواخر قرن نوزدهم و قرن بیستم است. آرامگاهی هم که به او نسبت می دهند، تا اوایل قرن بیستم به قبر مادر حضرت سلیمان معروف بود. او امپراتوری اش را هرگز ایران نخوانده است. جنگجویی بود که به هرجا می تاخت کشتار می کرد. شهر اُپیس را پیش از تسلیم شدن بابل با خاک یکسان کرد. بر اساس نشانه هایی که نویسندگان یونانی می دهند، او و آدم های قبیله اش موبور و سفید و چشم آبی بوده اند و با مردم بومی در نمی آمیختند. نظام کاستی آنان برای این بود که خونشان به خون مردم زیر دست آلوده نشود. از زبانی که در میان خود به آن سخن می گفتند بیش از چهار صد واژه باقی نمانده است که باستان شناسان از کتیبه ها بیرون کشیده اند. بعضی ها کروات ها را از بازماندگان آن ها می دانند. الله اعلم! آنان خدایان