در غم درگذشت هرمز ممیزی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

هرمز ممیزی در دوران خفقان پلیسی پس از ۲۸ مرداد و سلطه ی ساواک و نیز به دنبال انقلاب اسلامی و برقراری توتالیتاریسم ولایت فقیه، با وجود ابتلاء به بیماری میوپاتی و سپس از کار افتادن دو پای وی، در اکثر زندان های مبارزان جبهه ملی ایران به زندان برده شد و از این بابت متحمل رنجی مضاعف می گردید.


با کمال اندوه از درگذشت هرمز ممیزی، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران باخبر شدیم. ما این ضایعه ی دردناک را پیش از  هر چیز به خانواده ی ارجمند آن زنده یاد تسلیت گفته خود را در غم آنان شریک می دانیم.

هرمز ممیزی از اعضاء و مبارزان قدیمی جبهه ملی ایران بود که از آغاز جوانی به راه نهضت ملی ایران و رهبر بزرگ آن دکتر مصدق روی آورد و در طول همه ی سالیان دراز در هر دو دیکتاتوری و آزمون های سخت آن سالها با نهایت پایداری در راه خود پابرجا ماند.

هرمز ممیزی در دوران خفقان پلیسی پس از ۲۸ مرداد و سلطه ی ساواک و نیز به دنبال انقلاب اسلامی و برقراری توتالیتاریسم ولایت فقیه، با وجود ابتلاء به بیماری میوپاتی و سپس از کار افتادن دو پای وی، در اکثر زندان های مبارزان جبهه ملی ایران به زندان برده شد و از این بابت متحمل رنجی مضاعف می گردید.

سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا فقدان هرمز ممیزی را به یاران وی، به شورای مرکزی جبهه ملی ایران، به همه ی خانواده ی ملیون ایران تسلیت گفته برای دوستدارانش آرزوی شکیبایی دارد.

 

 ۱۸ مهر ماه  ۱۳۹۴، برابر ۱۰ اکتبر  ۲۰۱۵ 

سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا

دکتر علی راسخ افشار، دکتر پرویز داورپناه، علی شاکری زند، مهندس مهدی مقدس زاده.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.