آیریلیق (بیژن مرتضوی)

آیریلیق: آهنگ از مرحوم استاد علی سلیمی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
لابد چون روح مغول با روح روس و روح اروپا خویشاوند است فقط فرهنگ شامانی مغولی قادر به درک عالم هپروت موسیقی فئودال بورژوایی است . نیچه میگفت ریشه موسیقی کلاسیک غرب در کلیساها و مسیحیت قرار دارد . خلقها و زحمتکشان نیز موسیقی خاص خود را دارند که متحرک و شاد و امیدوارانه است .
عدم انتشار شده: 
false
تصویر محمد احمدی زاده

نظر : 
درس سه واحدی تاریخ موسیقی مبحثی داشتیم در ارتباط با تعاریف موسیقی از دیدگاه بزرگان و عالمان. بد ندیدم نمونه هایی از سخنان آنها را با دوستان در میان بگذارم.
مولانا جلال الدین رومی: موسیقی برای عاشقان واقعی همچون غذای روح است، چرا که در آن امید وصال به معشوق نهفته است.
گوته: مخاطب واقعی موسیقی روح است و روح نیز فقط به واسطه موسیقی می تواند خود را براحتی بیان نماید.
ابو محمد غزالی: اگر احساسات یک انسان با بوی بهار و گلها و زخمه ای که بر ساز زده می شود تحریک نشود، نشانگر آن است که روح وی به قدری فاسد و بیمار شده که دیگر برایش هیچ مرهم و دارویی وجود ندارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
البته حق دارید از مسئولین سایت متوقع باشید. چرا که دست امثال شما را در هر نوع توهین به فرهنگ آذربایجان و حرف بی پشتوانه بازگذاشته اند و در عوض با ذره بین داخل کامنتهای دیگران را جستجو می کنند تا به بهانه ای یا کامنت سانسور شود یا نقطه چین . من توصیه می کنم همین جور به بهانه جوییهایتان ادامه دهید. دوست شما، مسئول کامنتها هوای شما و رفقایتان را دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
90درصد این موسیقی بیگانه غربی روسی ، باقیمانده فرهنگ استالینیستی است . چرا مسدولین سایت موسیقی کلاسیک ایرانی فارسی یا خلقی فولکلوریک یا را در اینجا قرار نمیدهند ؟موسیقی آذری فقط تکرار تولیدشدههای پیشین است و هیچ تازگی ندارد یا اینکه کپی و ربوده شده از موسیقی دیگران است .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اللرینیزه ساغلیق چوخ گوزه ل دیر انسانین اوره گینی اوغشایر.دستان درد نکند دل انسان را نوازش میدهد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بیر کلمه ایله اینانیلماز گوزل
فوق العاده دلنشین
عدم انتشار شده: 
false