دفاع سازمان اکثریت از ارتش جمهوری اسلامی

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در بیانیه ای که سه روز پیش منتشر کرده، به طور غیرمستقیم از ارتش جمهوری اسلامی دفاع کرده است. همانگونه که از تیتر بیانیه مشخص است، خواسته ی سازمان اکثریت انحلال سپاه پاسداران نیست، بلکه فقط انحلال بخش اطلاعات سپاه است. نکته ی دیگری که همچنین از عنوان بیانیه معلوم است، این است که سازمان اکثریت با ارتش جمهوری اسلامی و فعالیت های اطلاعاتی و نظامی آن در سایر کشورها مشکلی ندارد، وگرنه خواهان ادغام سپاه در ارتش نمیشد.
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در بیانیه ای که سه روز پیش تحت عنوان "انحلال سازمان اطلاعات سپاه و بازگشت سپاه به پادگان ها را به خواست عمومی فرارويانيم!" منتشر کرده، به طور غیرمستقیم از ارتش جمهوری اسلامی دفاع کرده است. همانگونه که از تیتر بیانیه مشخص است، خواسته ی سازمان اکثریت انحلال سپاه پاسداران نیست، بلکه فقط انحلال بخش اطلاعات سپاه است. نکته ی دیگری که همچنین از عنوان بیانیه معلوم است، این است که سازمان اکثریت با ارتش جمهوری اسلامی و فعالیت های اطلاعاتی و نظامی آن در سایر کشورها مشکلی ندارد، وگرنه خواهان ادغام سپاه در ارتش نمیشد.
 
سازمان اکثریت فقط آن دسته از فعالیت های سپاه را مورد انتقاد قرار داده که علیه ایرانیان مخالف رژیم انجام می گیرند. در بیانیه به این نکته اشاره شده که سپاه در خارج از مرزهای ایران نیز فعال است، ولی هیچگونه اشاره ای به نقش سپاه در تقویت تروریسم و دامن زدن به جنگهای داخلی در کشورهایی چون عراق، افغانستان، لبنان، فلسطین، بوسنی و غیره نشده. هر فرد مطلعی می داند که همه ی ارتش ها نیز دارای نهادهای امنیتی هستند. نیروی قدس سپاه پاسداران در واقع یکی از نهادهای اطلاعاتی ارتش است. ارتش جمهوری اسلامی همانقدر در جنگ افروزی در کشورهای دیگر سهیم است که سپاه پاسداران.
 
سازمان اکثریت از طرفی به نقش سپاه در ترور ایرانیان مخالف رژیم اشاره کرده (بدون اینکه نامی از قربانیان ببرد)، و از طرفی دیگر وظیفه ی سپاه را "حفاظت از مرزها در مقابل تجاوز دیگر کشورها" دانسته است. اتفاقا بخشی از ترورهای سپاه دقیقا به دلیل "حفاظت از مرزها" انجام گرفته اند، مانند ترور سران حزب دمکرات کردستان ایران برای جلوگیری از تجزیه ی احتمالی ایران. نکته ی دیگری که هر فرد مطلعی باید بداند، این است که یکی از وظایف همه ی ارتش ها حفظ امنیت داخلی در موارد اضطراری می باشد. تازه ترین نمونه ی این موضوع، اعلام وضعیت فوق العاده در فرانسه و بلژیک پس از سلسله ترورهای دو هفته پیش و به خیابان آمدن ارتش می باشد. بخشی از فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی ارتش ها در راستای حفظ امنیت داخلی انجام می پذیرد. فعالیتهای سازمان اطلاعات سپاه نیز در همین راستاست و مغایرتی با اهداف ارتش جمهوری اسلامی ندارد.

در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده: "در تشكيل و تجهيز نيروهاي دفاعي كشور توجه بر آن است كه ايمان و مكتب، اساس و ضابطه باشد بدين جهت ارتش جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران انقلاب در انطباق با هدف فوق شكل داده مي‌شوند و نه تنها حفظ و حراست از مرزها بلكه بار رسالت مكتبي يعني جهاد در راه خدا و مبارزه در راه گسترش حاكميت قانون خدا در جهان را نيز عهده‌دار خواهند بود. (و اعدوالهم مااستطعتم من قوه و من رباط الخيل ترهبون به عدوالله و عدوكم و آخرين من دونهم.)"

 
بر خلاف آنچه در بیانیه آمده، مشکل سرکوب، شکنجه و قتل مخالفین رژیم با انحلال سپاه در ارتش حل نمی شود، بلکه مشکل اصلی کل نظام جمهوری اسلامی است. اگر هم کسی فکر میکند که میتوان این نظام را اصلاح کرد، بهتر است از قانون اساسی آن شروع کند که منشا همه معضلات در این نظام است.
 
 
ایمیل نویسنده: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خداوند، اکثریت را خلق کرد، تا منحرفین چپ و راست، خود را بر حق بدانند، زیرا این سازمان ،زمانی مرتکب اشتباه شد و بار ها به اعتراف نمود، در مقابل ، مخالفین سیاسی ورشکسته چپ گرا و راستگرا،کوچکترین انتقادی را قبول ندارند، نمونه مجاهدین خلق و بقیه خلقی های دیگر، حالا خانم آزاده که هیچ بنی بشری را قبول ندارد، گیر داده به سازمان اکثریت که بنظرم، نسبتا مسولانه گام بر می دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
@ ناظر:
اتفاقا خواسته ی ادغام سپاه در ارتش که در این بیانیه مطرح شده، همان شعار "سپاه را به سلاح سنگین مسلح کنید" است، چرا که "سنگین" ترین سلاح ها نزد ارتش است!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعضيها به هر شكل و با توسل به هر چيز خودشان را مطرح بكنند. اين آزاده خانم هم فكر كرده با توسل به اوهامات خود ساخته اش و چسباندن آن به سازمان فداييان خلق خودش را مطرح كند،
سازمان فداييان اكثريت گفته است، كه سپاه حق سركوب مخالفين را ندارد. سپاه حق دخالت در سياست را ندارد و سازمان اكثريت گفته است، سپاه بعنوان يك نيروي نظامي جايش پادگانها است. وووو واقعا جدا از هر نظري كه به جمهوري اسلامي داريم، غير اين مسايلي كه فداييان گفته اند، ديگر چي ميتوان گفت؟؟؟ آزاده خانم در عمل ميگويد، چون خواهان انحلال كل سپاه هست، پس در شرايط كنوني سپاه هر غلطي كرد، بگذار بكند. قطع دست سپاه فقط زماني ميسر است، كه منحل بشود!!!!!
اينها نه دلشان به حال مردم و مخالفين ساخته است كه هر روز زير فشار اطلاعات سپاه دارند، سركوب ميشوند و نه با جنبش اعتراضي مردم هستند، كه هر روز در گوشه و كنار كشور توسط سپاه سركوب ميشوند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازمان اکثریت از همان اول انقلاب نامبارک بهمن 57 بهمراه حزب توده، تمام کمال در خدمت رژیم بود. و رژیم اسلامی خمینی را حمایت میکرد و با مطرح کردن شعار( اتحاد و مبارزه) نیروهای انقلابی چپ و نسل جوان آن روزگار را از مسیر خود منحرف مینمود. تا اکنون نیز پس از سه دهه به این کار ادامه میدهد. اینان پانفارسهای ناسیونالیست، که تحت لوای سوسیالیسم روسی خدا بیامرز، شعار" سپاه را به سلاح سنگین مسلح کنید را" بر در و دیوار کوچه و خیابان مینوشتند حتا عکس آخوند خمینی را در ماه میدیدند. و هورا میکشیدند، و آن را به عنوان مقدسات تبلیغ میکردند. و کلمه تمجید و تملق (اماما)، لحظه ای از دهنشان نمی افتاد. با توجه به تاریجه سازمان اکثریت، دراین هیچ شکی نیست که آقایان اکثریتی مدافع سپاه پاسداران، و ارتش و سایر نیروهای سرکوبگر رژیم اسلامی بودند و هنوز هم هستند. مگر ایرانی ها حافظه شان در شناخت و تجزیه و تحلیل

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-من فکرمیکنم سازمان فداییان اکثریت سر کلاف ازخیلی وقت پیش گم کرده وبااین هیئت سیاسی که بنظرمن غاصبان ناسیوالیست برآن حاکم شده به این زودی هادرست بشونست.
این هیئت ریئسه حتی نمیتواندیک موضوع کوچک راتحلیل درست نماید،چه برسدبه اینکه بتواندموضع گیری سیاسی بکند.ازپیش بینی ودردرموردبوجودآمدن اتفاقات ویاموضع گیری سالم ودرست بایدکلا فاکتورگرفت.
هیئت سیاسی این تشکیلات آنچنان دچارناسیونالیسم کورشده حتی درموضع گیری کوچک نیزیاکلا مرخصی گرفته ویا نادرست موضع گیری میکندویا باسه چهارروزپس ازاتفاقات یک موضع چندجنانبه میگیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسن نمازی؛ وقتی آدم کل نظام جمهوری اسلامی و کل قانون اساسی آن را قبول نداشته باشد؛ معلوم است که ارتش و سپاه و بسیج و پلیس آن را هم قبول ندارد. سرکوب و کشتار دگراندیشان و تروریسم در داخل و خارج در ذات این نظام است و از طریق قانون اساسی نهادینه شده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این بخش باید در پایان پاراگراف سوم اضافه شود: __در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده: "در تشكيل و تجهيز نيروهاي دفاعي كشور توجه بر آن است كه ايمان و مكتب، اساس و ضابطه باشد بدين جهت ارتش جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران انقلاب در انطباق با هدف فوق شكل داده مي‌شوند و نه تنها حفظ و حراست از مرزها بلكه بار رسالت مكتبي يعني جهاد در راه خدا و مبارزه در راه گسترش حاكميت قانون خدا در جهان را نيز عهده‌دار خواهند بود. (و اعدوالهم مااستطعتم من قوه و من رباط الخيل ترهبون به عدوالله و عدوكم و آخرين من دونهم.)"__

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اطلاعیه سازمان فدائیان اکثریت را خوانده بودم و از محتوای آن اطلاع داشتم. نویسنده مطلب فوق خانم آزاده سپهری در نوشته خود تلاش کردند که نظر خود را در مورد اطلاعیه سازمان فدائیان خلق اکثریت بنویسند و اینکه از نظر نویسنده سازمان مذکور خواهان حفظ ارتش است. همانطور که گفتم اطلاعیه اکثریت را خوانده ام. بسیار خوشحال میشدم که خانم آزاده سپهری بجای تفسیر اطلاعیه اکثریت نظر خودشان را در مورد ارتش و سپاه می نوشتند و روشن می کردند که آیا خواهان انحلال ارتش و سپاه هستند. مایل بودم که ایشان بجای نفی نظرات دیگران در جهت اثبات نظرات خودشان مطلب مینوشند و از این طریق زوایای جدیدی را برای بررسی شرایط و آینده ایران باز می کردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جوهر صحبت نویسنده این است که تنها راه برون رفت از همه مشکلات رفتن جمهوری اسلامیست.صحبتی که نزدیک به چهار ده است در ایران گفته می شود.و فقط در حد حرف باقی می ماند.ای کاش نویسنده گرانقدر زحمت می کشیدند و راه کار خلاص شدن از دست این نظام را هم قلمی می کردند. راهکاری عملی نه راهکاری که احاله موضوع به محال باشد.