سخنی کوتاه با کیانوش توکلی و گرگ های خاکستری ترک

البته روی سخنم نه فقط با کیانوش گرامی بلکه با همه دست اندرکاران بسیار محترم و فعال ایران گلوبال و خوانندگان است. از سوی دیگر منظورم طرفدران ایرانی یا به عبارتی ناسیونالیست های ترک دو آتشه طرفداران گرگ های خاکستری ترکیه است. یا وگرنه گرگ های خاکستری آدم خوار آنقدر سرگرم ترور و کشتار مخالفان خودشان در ترکیه هستند که نه وقت خواندن مقاله مرا دارند و نه سواد فارسی خواندن آن را !. اما خطاب من با اولتراناسیونالیست های ترک مدافع ترور و حذف فیزیکی مخالفان است که .. . . . . . .

.......... ترکیه را قبله عالم خود می پندارند؛ همانگونه که مارکسیست لنینست های قدیمی ، مسکو را مرکز ثقل جهان می پنداشتند و هنگام ریزش باران در مسکو، در تهران چتر باز می کردند. تاریخ ترکیه در کشتار بیرحمانه اقلیت ها مثل کرد و همسایگان خود از جمله ارمنی ها و یونانی ها و ملل بالکان بر کس پوشیده نیست.  اکنون نیز اگر در بخش تصاویر گوگل عبارت "گرگ های خاکستری" (Grey Wolves) را جستجو کنید، با دیدن تصاویر بیشمار دهن دریده های فاشسیت به حیرت خواهید افتاد.

 

البته از حق نگذریم، نمی توان کیانوش و همکارانش را مقصر اصلی در قــُـرق کردن ایران گلوبال توسط این افراد افراطی و شوءونیست ترکیه گرا دانست. زیرا نیروهای تامگرا و افراطی همواره از دمکراسی و آزادی سوءاستفاده کرده و می کنند. و برخی از اینها اینقدر پررو و هتاک هستند که هر منتقدی را به چندبار فکر کردن و تامل قبل از نوشتن وا می دارند. زیرا می دانند که هر گونه انتقاد ازاین افراد افراطی و خودمحور و ذوب شدگان ولایت اردوغانیسم، رگبار فحاشی و افترا و سرنگونی را به دنبال خواهد داشت. همانگونه که قبله عالم اینها، جت جنگی روسیه را با چند ثانیه خطای محاسباتی سرنگون کرد. البته همانگونه که هموطن گرامی آقای احمد مقیمی که خودش ترک است، نوشته اردوغان ماهیت ضدّ بشری خود را در جریان محاصره کوبانی توسط گروه داعش که نهایت توحش را نمایندگی می‌‌کنند ، نشان داد. در حالیکه ائتلاف جهانی سرگرم بمباران مواضع داعش هستند، ترکیه سرگرم بمباران کردهای مخالف داعش است. مقیمی می نویسد: برخی‌ هموطنان عجب مردمانی هستند ، بعضی‌ از آنان بی‌ مزد و اجرت گماشتگی بیگانگان را می‌‌کنند". البته من مطمئن نیستم که هیچ گربه ای برای رضای خدا موش می گیرد؛ و امیدوارم که این "پان ترکیست" های کاسه داغ تر از آش  (که هیچ ربطی به هموطنان ترک آذری و فعالان سیاسی بسیار محترم آذربایجان ندارند و حسابشان کاملا جداست) نیز از اجر دنیوی و ثواب اخروی خویش محروم نباشند.

 آنچه که برای من بسیار حیرت آور می باشد این است که این افراد به اصطلاح پان ترکیست چگونه به خود جرائت می دهند تا از داعش و حامی اصلی آن یعنی ترکیه در روز روشن و با پررویی تمام و کمال حمایت بکنند؟ آنها ممکن است بگویند که از داعش حمایت نمی کنند، بلکه از حق ترکیه دفاع می کنند. باید تاکید کرد که شما وقتی یک طرف چوب را بر می دارید، خود به خود آن طرف دیگر چوب را نیز برداشته اید. اردوغان و داعش دو سوی یک سکه بنیادگرایی اسلامی و نفاق هستند. چگونه می شود باور کرد که ترکیه از تردد مکرر بین بیست تا سی هزار آدمکش داعشی از مرزهای خود خبر نداشت. چظور اردوغان ادعا می کند که اجاز نخواهد داد احدی حتی برای چند ثانیه از مرزهای آن کشور، آنهم در ارتفاع چندهزار متری، عبور کند. اما عبور و مرور سی هزار داعشی را ندید؟. آیا عبور و مرور هزاران تانکر نفت داعشی را ندید!. اروپا و آمریکا همه اینها را می دانند، اما چرا سکوت کرده اند، من نمی دانم. داستان پسر اردوغان و دامادش و بقیه خانواده او و داعش زبانزد دنیا شده است و احتیاجی به بیان آنچه عیان است نیست. در ضمن در فضای مجازی طرفداران داعش و القاعده و نیروهای عقب مانده مذهبی سنی مذهب شدیدا از اردوغان دفاع می کنند و از او بعنوان مدافع واقعی جهان اسلام یاد می کنند؛ غافل از اینکه ..... ای دل غافل!

 

در اینکه بشار اسد مخالفان خود را مستقیما می کشد، بحثی نیست. اما ترکیه نیز در زندانی کردن و سرکوب و کشتار منتقدان خود نیز دست کمی ندارد. نمونه های فراوانی در این زمینه وجود دارد. بعنوان مثال طاهر ایلچی، رئیس کانون وکلای شهر کردنشین دیاربکر در ترکیه، حین سخنرانی و دعوت نیروهای ترکیه و شبه‌نظامیان کرد به صلح به ضرب گلوله کشته شد. روزنامه نگاران با زره ای انتقاد زندانی می شوند. ترکیه کردهای خود را "ترک کوهستانی" لقب می دهد. درست مثل این می مانند که ایران بلوچهای خود را "فارس صحرا نشین" یا کردها را "فارس کوه نشین" لقب دهد. متاسفانه در طول جنگ سرد و اکنون به دلیل جنگ سوریه، اروپا و آمریکا از ترکیه استفاده ابزاری نموده اند. و ترکیه نیز در طی سی و اندی سال اخیر از ویرانی ایران و لبنان و جنگ های بالکان و عراق و سوریه حداکثر سوءاستفاده اقتصادی را کرده است. یک روز با اسرائیل ائتلاف استراتژیک دارد؛ روز دیگر دلارهای نفتی عربستان و قطر را دریافت می کند. یک روز هیجده میلیارد دلار و طلا از ایران دریافت می کند. و روز دیگر با روسیه قرارداد هسته ای می بندد و بعنوان ام القرای جهان اسلام ء سـُـنی مذهب پذیرای میلیونها توریست لخت و نیمه لخت غربی و روسی می شود.

البته منظور من انتقاد در این مورد بخصوص از ترکیه نیست، بلکه به عقیده من این شیوه رفتار دوگانه ترکیه کاملا با ذات ترکیه ء منافق مطابقت دارد. من قریب به بیست سال پیش به ترکیه رفتم، و این تصویر واقعی ترکیه را بوضوح دیدم. امروزه در مقایسه با بیست سال پیش  ترکیه نه تنها عوض نشده است، بلکه بیست برابر بدتر هم شده است. ترکیه برای هژمونی طلبی و پول هر کاری که لازم باشد می کند. حتی اگر لازم باشد مشتی مفلس ایرانی را هم اجیر بکند، تا آنها بتوانند سایت ایران گلوبال را قــُـرق کنند و هر منتقدی را با هتاکی و دهن دریدگی به حاشیه و انزواء برانند و کیانوش توکلی گرامی و همکارانش تحت ادعای دمکراسی و آزادی  در ِ ایران گلوبال را بر روی دشمنان آزادی و دمکراسی باز بگذارند.

 

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما تورک هستیم نه آذری یا تورک آذری یا تورک زبان. چرا این همه با تورکها و کلمه تورک دشمنی دارید؟ فکر نمی کنید که این اصرار بر هویت سازی به ضررتان تمام شود و بیش از پیش به آتش اختلافات بدمد؟ ما اگر بد هستیم باز تورک هستیم و اگر خوب هستیم باز تورک هستیم. فارغ از هر عقیده و تابعیت و ... ما تورک هستیم و کسانی که این مساله را منکر می شوند مثل آقای دوشوکی در اینجا و در نظراتی که نوشته اند و ما را هموطنان آذری خطاب کرده اند این را به صورت عمدی و برای انکار هویت میلیونها انسان تحت ستم انجام می دهند وگرنه چه کسی است که نداند ما تورک هستیم. مادران ما به ما تورک گفته اند و مادران شما هم به شما یاد داده اند که ما تورک هستیم.افسوس بر آقای دوشوکی که چنین کینه ورزانه، یکطرفانه علیه تورکیه و تورکها موضع گرفته اند. ملت مظلوم بلوچ حسابش نزد ما با این افراد که نظرات نژادپرستانه علیه تورکها دارند جداست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تاریخ 18 ساله آذربایجان ارومیه ...در محاربه عالم سوز اول و قتل عام مسلمانان در دو سوی ارس

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
ارامنه (جیلولار) در خوی سلماس اورمیه فجایع سال های ۱۲۹۶ و ۱۲۹۷ ه.ش که منجر به قتل عام حدود ۱۵۰ هزار نفر از اهالی اورمیه گردید،چنان وحشت ناک میباشد که تاریخ نویسان این منطقه از حوادث نه ساله حضور ارتش جرار روسیه تزاری به سادگی میگذرند.این حضور روس ها که از اردیبهشت ۱۲۸۸ ه.ش مصادف با ۲۹ آوریل ۱۹۰۹

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فکر نکنم با جنگ و دعواهای از نوع فیس بوکی در ایران گلوبال ما رشد فکری بکنیم. این سایت هم تبدیل شده به صفحه فیسبوکی که فقط چند نفر دعواهای لفظی یکدیگر را دنبال می کنند و جواب می دهند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر فراوان از شما
خواهشا بیشتر از این مقالات روشنگرانه بنویسید
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان و هموطنان محترم و گرامی

مایلم مراتب سپاس و تشکر خودم را از تک تک شما دوستانی که مطلب مرا خواندید و همچنین از آن دسته از گرانقدرانی که زحمت کشیدند و نظرات (مخالف، موافق، و بی طرف) خودشان را ابراز نمودند، اعلام نمایم. از همه آنهایی که سوال پرسیده بودند و امکان جواب میسر نشد نیز پوزش می طلبم. اگرچه برخی از جوابها در هیاهوی بحث و جدل محو شدند. بهر روی امیداورم توانمندی فرهنگ ِ رواداری و بلوغ سیاسی و شکیبایی فرهنگی در گفتمان و جایزشماری نظرات مخالف در بین ما رشد بیشتری یابد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دم آقای دوشوکی گرم که این مطلب را در افشاگری از طرفداران داعش نوشت. این نوبرهای گستاخ سبزه نفرتپراکنی بودند و حالا به گل داعش هم آراسته شدند. خامنه ای و قریب به نیمی از اعوانش ترک هستند. شاید بین 30 تا 40 درصد کل مسئولین جمهوری اسلامی در سراسر کشور ترک هستند. این ترک پرست های گستاخ و هتاک که به زمین زمان فحاشی می کنند بی نهایت پررو شده اند. من هم که تا دیروز با اینها همدردی داشتم. حالا دیگه هیچگونه همدردی با طرفداران داعش و آدم های گستاخ و زیاده خواه ندارم


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-اگرواقعا راست بگویید.بازباورنخواهم کرد.دراین عصراینترنت ودنیای دیجیتالی اگر ندانیدفکرکنم تقصیرازخودتان است.
یعنی شمامعنی آسیملاسیون رانمی دانید؟نسل کشی فرهنگی رانمیدانید؟عدالت اجتماعی رانمی دانید؟هزینه فرهنگی یک راکه ازمالیات وبودجه ملی خودشان است وبرعلیه خودملت صرف میشود رانمی دانید؟یعنی شما نابودی ادبیات وموسیقی وفرهنگ یک ملت رانمی دانید؟پس مشکل ازخودتان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم سیما خانم
اقوام ایرانی مثل لرها، قشقایی ها و بختیاری ها و بلوچ ها و کردها ضد ایرانی و خشن و عصبی نیستند. فقط ترک و تازی هستند که به دلایل وضوح تاریخی همیشه با ایران و ایرانی مشکل داشته اند. این خصومت تاریخی بر روی هموطنان ترک و عرب ما هم اثر کرده و آنها کمی عصبی هستند. باید این را درک کرد


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر گروهی چه اتنیکی مثل ترک ها یا گروهای تند دیگر که با خشونت کلامی و توهین باعث پراکندگی و ایجاد چند دستگی و نفرت بین اپوزیسیون رژیم جمهوری اسلامی بشوند، باید با دیده شک و تردید در آنها نگریست. 37 ساله که مملکت به تاراج رفته. اما اینها بجای اتحاد و مبارزه با رژیم آخوندی سرگرم مبارزه بر علیه بقیه ایرانیان یا بقول خودشان فارس های نژادپرست هستند. چه کسی از این نفرت پراکنی سود می برد؟ خوب معلومه همانهایی که معتقدند تفرقه بینداز و 37 سال حکومت کن. ما کی این را درک می کنیم؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از این گونه مقالات و نوشته ها در ایران گلوبال زیاد شده. اینجا میدان یکه تازی جنگ های گروه های سیاسی تازی و ترک و تاتار است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
البته می خواستم این سوال را از خود آقای دوشوکی هم بپرسم چون ایشان شناخت بیشتری از این افراد دارد و شاید در جمع آنها بوده. امیدوارم ایشان حداقل جواب مختصر و کوتاهی به این سوال من بدهد. با تشکر پیشاپیش. سیما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نمی دانم چرا اکثر فعالان قومی آدم های عصبی هستند یا حداقل اینگونه به نظر می رسند و همهیشه از کلمات تند مثل پان فارسیست ایران پرست و غیره استفاده می کنند. گویی که فقط ظلم به آنها شده و بس. مثلن بهایی ها یا دراویش یا دیگر اقلیت های مذهبی که به آنها ظلم بیشتری شده اصلا با عصبانیت و تهمت و افترا حرف نمی زنند. حکمت این کار در چیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دولت اقلیم کردستان عراق فروش نفت داعش به ترکیه را کذب محض دانست
http://gunaz.tv/?id=2&vmode=1&sID=86667&lang=2

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پانترکیست ها جواب ژنرال آوریکایی را بدهند که محتد ترکیه است

فرمانده پیشین ناتو: ترکیه از داعش پشتیبانی می کند
http://cdiiran.org/1394/09/%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای مهدی ساکن / ایا در دانمارک هم جلوی آزادی اندیشه رامی گیرند؟ ایا حزب نژاد پرست دانمارک DF که از حزب حاکم لیبرال دمکرات بیشتر آرای مردم را کسب کرده است، آزادی بیان ندارد؟ لطفا کمی در باره چگونگی و سطح آزادی ها و تفاوت آن با سایر کشور های اروپایی توضیح دهید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در جواب آقای کیانوش توکلی

مواردی را که شما در مورد دانمارک نوشته اید درست نیست. در دانمارک که من در اینجا سالهاست زندگی می کنم آزادی مطلق وجود ندارد. نشر افکار راسیستی آنگونه که آقای توکلی می گوید وجود ندارد. اگر ایشان خواستند من می توانم به موارد مشخص اشاره کنم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گرگ‌های خاکستری سازمان جوانان حزب جنبش ملی ترکیه و یک گروه افراطی تروریستی و نوفاشیستی است. این نام از افسانهٔ آسنا که یک گرگ خاکستری ماده بوده‌است و مادرجد توتمی ترکان تلقی می‌شود گرفته شده‌است. گرگ‌های خاکستری سازمانی است با اهداف فرا-ملیتی. این جنبش توسط سرهنگ آلپ‌ارسلان ترک در سال ۱۹۶۹ با الهام گرفتن از ایده‌های موسولینی بنیان نهاده شد. در ادبیات سیاسی ترکیه گرگ‌های خاکستری نماد پان‌ترکیسم به حساب می‌آید. گرگ‌های خاکستری ترکیه فعالترین سازمان نژادپرست پان‌تورانی در جهان امروز هستند. گرگ‌های خاکستری یک سازمان فراملیتی و نئوفاشیستی است که در برهه‌های مختلف از طرف دولت ترکیه متهم به تروریسم شده است و در بین سالهای 1974-1980، 694 فقره قتل را در ترکیه و خارج از آن انجام داده است.

دامنه ی فعالیت‌های آن‌ها به اروپا نیز رسیده است. تلاش برای به قتل رساندن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی
آیا می توانید در مورد گرگ های خاکستری توضیحات بیشتری بدهید. ما نفهمیدیم اینها کیا هستند؟ رابطه گرگها با دولت ترکیه و داعش چیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بلال اردوغان
هر چه که می خواهید در مورد حامی مالی داعش بدانید.

http://www.mintpressnews.com/211624-2/211624

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدا آخر و عاقبت ایران را بخیر کند. با این اپوزیسیون و با این گروها که طرفدار داعش هستند. آخر چطور شیعیان آذری ترک آذربایجان طرفدار داعش ضد شیعه می شوند؟ این از عجایب روزگار است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

ببخشید . لینک ویدئو و اسناد روسیه در مورد همکاری داعش و اردوغان اینجاست. قبلی خبر بی بی سی بود
https://www.rt.com/news/324263-russia-briefing-isis-funding

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

روسیه همه شواهد و اسناد همکاری ترکیه با داعش را رو کرده است. حالا منتظر استعفا اردوغان هستیم.
http://www.bbc.com/persian/world/2015/12/151203_an_russia_putin_turkey

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شیعه زورتوم المقابره ایرانی ایرانی است. شاه اسماعیل در دربار گیلانشاهان شیعه شد. پدر و مادرش سنی بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

با بامسی موافقم

اینقدر که آقای دوشوکی دلش برای کردها می سوزد و از آنها دفاع می کند. کردها یکصدم آن دلشان برای ملت بلوچ نمی سوزد

بامسی راست می گوید. کردها هزاران فعال و سازمان و حزب و رادیو تلویزیون دارند. یک روز هم اینها به مشکلات بلوچستان نمی پردازند.

شخصیت های مثل شما در بین بلوچها بسیار کم هستند. پس بهتر است انرژی و وقت خود را صرف بلوچستان بکنید. با این حال از مقاله شما مشخص است که شما به ترک ها توهین نکرده اید و خودتان هم تاکید کرده اید. ولی بعضی از ترک ها تصور دیگری دارد و این باعث سوتفاهم می شود. پس از ایجاد شک و شبهه و سوتفاهم پرهیز کنید و وارد دعواهای دیگران نشوید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سوال؟
آیا این پان ترکیست ها طرفدار شاه اسماعیل صفوی هم هستند؟ شاه اسماعیل صفوی ترک شیعه آذری بود که با امپراطوری عثمانی که شاخصه آن مذهب اهل سنت بود مخالفت می کرد. اکنون که پان ترکیست ها می خواهند به ریشه خود بر گردند آیا مذهب شیعه (که شاخصه ایران است) را رها خواهند کرد یا نه؟


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایران به راحتی می تواند موضوع داعش و حمایتهای ترکیه از داعش را حل کند، دولت ایران اگر مرزهای غرب ایران با ترکیه را بازکند تا صدها هزار و حتی چند میلیون مهاجر افغانی و پاکستانی به امید رسیدن به اروپا به ترکیه وارد شوند آنوقت ترکیه به عنوان مهمترین پشتیبان داعش با یک بحران شدید داخلی مواجه خواهد شد و دست از حمایت از داعش برخواهدداشت.
غربیها اجازه بازگشت افغانها از ایران به کشورشان را نمی دهد و با فشار به ایران برای کنترل شدید مرزهای غربی( برخلاف مرزهای شرقی) و ممنوعیت اقامت مهاجران در استانهای غربی بویژه هم مرز با ترکیه اجازه نمی دهد آنها به اروپا بروند. با ممنوع شدن اقامت مهاجران در غرب کشور عملا سد و دیواری در برابر مهاجران برای ورود به ترکیه و از آنجا به اروپا ایجاد شده است و کسی به این موضوع توجه نمی کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسئولین ایران گلوبال
من برای آقای دوشوکی خیلی احترام قائلم چون یک بلوچ وطنپرس و با سواد است و من همیشه مقاله های ایشان را میخوانم. اما نمی دانم چرا این مقاله را در ایران گلوبال منتشر کرد؟ و اجاز داد که ضد ایرانی ها میدان پیدا کنند و به همه و به زمین و زمان حمله کنند
( آقای دوشوکی؛ ناراحت نشوید. ولی این انتقاد به شما وارد است چون شما آدم خیلی فهمیده و با سوادی هستید. چرا این اشتباه را مرتکب شده اید؟؟)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی
اگرشما هم ترک ویا به قول خودتان آذری ایران بودید مثل من حامی ترکیه می شدید می دانید چرا:
1- چون ترکیه درطول تاریخ حامی مابوده حتی دیروزدر جنگ چالدران ویا زمان محاصره تبریز، آنها نشان دادند درست فکرمی کردند اگرشاه اسماعیل هم مثل اونها فکرمی کرد حداقل امروزشما به خوداجازه نمی دادید این فحشها رابه ما نثارکنید.
درجنگ اول ودوم جهانی آذربایجان شمالی وجنوبی بخصوص آذربایجان غربی حفظ کرد ارمنی ها وکردها بیرون انداخت و امروزاجازه نداد نخجوان راارمنی اشغال کند
2 - امروزشما سنگ کردها را به سینه دردناک خودمی زنید می دانیدکه کردها چندین کانال تلویزیون 24ساعته باهزینه دولتی دارندکردی کاندید ریاست جمهوری ترکیه می شود وماشین ضد گلوله سوارمی شود وزیرسایه سرباران ترکیه قراردارد وبه زبان کردی صحبت می کند ومی نویسد ومی خواند درصورتی که کردی دیگری جنگ مسلحانه دارد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 


این مقاله مستند را حتما حتما بخوانید. (یا حداقل عکس های آن را ببینید)
http://www.abasmogaddam.blogfa.com

دولت عثمانی و ترک های جوان در خلال سال های 1915 تا 1923 مبادرت به یک نسل کشی فجیع نمودند که در آن یک میلیون و پانصد هزار ارمنی به فجیع ترین اشکال ممکن کشته شدند.

پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در آستانه یادبود صدمین سالگرد کشتار ارمنی‌ها این رویداد را «نخستین نسل‌کشی قرن بیستم» توصیف کرد.

با تشکر از آقای دوشوکی شجاع که دلیرانه این بحث و افشاگری را آغاز کرد. بسیاری از کشورهای جهان (دولت ها و پارلمان ها) قتل عام ارمنی ها توسط ترکیه را بعنوان قتل عام تاریخی و مستند و جنایت علیه بشریت به رسمیت شناخته اند. در نتیجه کشتار و قتل عام کرد ها و یزیدی ها و دیگران توسط داعش و ترکیه، استمرار و تکرار تاریخ شناخته شده ترکیه است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حتی نمایندگان ترک پارلمان ترکیه هم رجب اردوغان و داماد نفتی اش را محکوم کردند

آرین آردم نماینده پارلمان ترکیه و معاون حزب خلق جمهوری ترکیه گفت هر جای خاورمیانه که دارایی هایی از داعش در آن هدف قرار می گیرد می بینیم که ترکیه در آن دخیل است ...واقعا اظهاراتی که ادعا می کنند نفتکش ها از ترکیه برای داعش در سوریه فرستاده شده اند چیست؟
بر اساس اطلاعاتی که از منابع آگاه به دست آمده، گفته می شود این تانکرهای نفتکش که تعداد آنها 500 دستگاه است متعلق به خانواده آلبایراق داماد رجب طیب اردوغان است.
وی تصریح کرد: می خواهیم بدانیم آیا دولت ترکیه به ویژه بعد از روی کار آمدن البایراق در سمت وزیر انرژی می خواهد سیاست های خود را در زمینه انرژی با نفت داعش پیش ببرد یا خیر؟


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یوسف آذربایجان
این مطلب امروز بی بی سی در مورد دو کباب فروش را بخوان. حتی متحدان ترکیه مثل انگلیس و آمریکا هم حرف ترکیه را باور ندارند و بی بی سی این خبر را منتشر کرده. فقط العربیه عربستان و قطر طرفدار ترکیه هستند
http://www.bbc.com/persian/iran/2015/12/151202_l12_iran_eftekhari_erdoghan_amineh

دلم برای این دو خیلی کباب شد. این کباب فروشی ویترین ظاهری و نمایشی است برای پاتوق تروریست ها.

حالا این دو تروریست چچنی، شدند کارگر کرد؟ عجب؟ شماها در سفسطه و **** خیلی وارد هستید. برو این پرتقال هایت را جای دیگری بفروش. طشت رسوایی ترکیه و تروریست های داعشی مدتهاست که از پشت بام افتاده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی اولاازشما تشکردارم که این امکان را فراهم کردید که ما افراد ضد ترک را بشناسیم ولی بهتراست شما بی طرف باشید
وازاینکه چرا ماتورکی های آذربایجان کاسه داغتر ازآش شدیم به دلیل ذیل :
1- اگرترکیه نبود امروز نخجوان راهم ارمنستان مثل قره باغ اشغال کرده بود
2-اگرترکیه نبود امروزآذربایجان شمالی نبود بارها برای رهای آنها به باکولشکرکشید وبرای اعلان استقلال آنها در1918کمک فراوان کرد
3-شاید خواندید ویا شنیدید که مارشال سیمون ارمنی با اسماعیل شکاک کرد درجلسه برسرتقسیم آذربایجان بین خود در گیر شدند و مارشال سیمون کشته شد
4-وقتی ارمنها با کمک روسها وحمایت اروپاوامریکا برآذربایجان غربی تسلط پیدا کردند وبیش از300هزار نفر راکشت این ترکیه بود که وارد آذربایجان شد وشرط خروج خود راازآذربایجان با دولتهای یادشدخروج آنها ازآذربایجان گذاشت واین نقشه ایران وآذربایجان را مدیون ترکیه هستیم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضرت والای ضدانیرانی

آیا می تواند توضیح بدهید بلوچ ها چه جوری با کمک اعراب وهابی در پی تغییر بافت جمعیتی بقول شما سیستان بزرگ هستند؟


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ژوان خارج از آنکه بدون دلیل و مدرک فریاد میزنی لطف کن به این فیلم مصاحبه این دو نفر که ادعای رهبران داعش میشود نگاه کن بعد اگر وجدان آگاه داشتی از این دو نفر کارگر کرد کباب فروش عذر بخواه. https://www.youtube.com/watch?v=m8jzgjga2NE اگر معبود من اردغان باشد وای به حال من
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از انجا که شخصی با نام مستعار چاوشی مطالبی علیه ایران گلوبال در پای نوشته خانم هایده ترابی گذاشته بود و همان کامنت را در اینجا گذشته است.بنابراین نقد نظرات ایشان را در اینجا هم می گذارم:جناب چاوشی می نویسد :«مشکل در کشکول بودن ایران گلوبال است وهرکسی از کنار این کشکول رد می شود، یک چیزی در آن می اندازد. » خوب به زبان ساده تر ؛ «چاوشی » خواهان سانسور نظرات مخالفین سیاسسی خوداست و بهمین خاطر یک بار دستور تحریم می دهد و از نویسندگان خوش نیت می خواهید که این سایت را ترک نمایند. او در ادامه می نویسید که :«در این سایت در بارۀ مسائل قومی مطلبی می نویسند، در پی تسویه کردن حساب های سیاسی هستند. » خوب در کدام سایت سیاسی ؛نویسندگان در پی تسویه حساب های سیاسی نیستند؟در باره دانمارک نوشته اید؛ سطح آزادی اندیشه و تحمل نظرات مخالف در کشور دانمارک بسیار بالاتراز سایر کشورهای اروپایی است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب به جناب جمشید در
متاسفانه سایت ایرانگلوبال در حمایت از ارتجاع کامنت بنده را تحریف و سانسور می کند.
من نوشتم ترکمن ها، عربها و بلوچ های انیرانی در بينشان بلوچ ها .... ایرانگلوبال با تحریف سعی دیگری کرد.
در حالی که من طرفدار مبارزه کردها در ترکیه و سوریه هستم.

..... نه اینکه جنگ جنگ کرد و ترک و فارس که این سه هم نژاد هم هستند بپردازند و ماهی گیری کنند. بلوچ ها با کمک اعراب وهابی در پی تغییر بافت جمعیتی سیستان بزرگ هستند در حالی که چنین مهمانانی هیچ کجا قابل تحمل نیست.عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برادران دو آتشه پان ترکیست. این گزارش را بخوانید. اینها را اطلاعات ایران یا پانفارسیست ها ننوشتند. اینها گزارشات مستند است که تقریبا هر روز توسط منابع معتبر غربی منتشر می شود.
http://ir.voanews.com/content/turkey-saudi-isis/3083251.html

مؤسسه مطالعات حقوق بشر دانشگاه کلمبیا در نیویورک، به تازگی گزارشی منتشر کرده که تاکید دارد ترکیه علاوه بر داد و ستد، نقل و انتقال تجهیزات نظامی، کمک های پزشکی و پشتیبانی تدارکاتی گروه موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش، یکی از خریداران عمده نفت خام استخراج شده از مراکز نفتی تحت کنترل این گروه است.

روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز نیز در گزارشی درباره نحوه خرید و فروش نفت در مناطق تحت کنترل داعش نوشته که منطقه کزلداغ در جنوب ترکیه که هم مرز با سوریه است، یکی از گلوگاه های انتقال نفت خام از خاک سوریه به ترکیه به شمار می‌آید.


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضد انیرانی
چی شد حالا چسبیدی به سنی ها و عرب ها و بلوچها ؟ مگر داعش سنی نیست؟ مگر ترکیه سنی نیست؟ مگر داعش عرب نیست؟
اینقدر عصبانی و لجوج هستید که خودتان هم نمی دانید چه می گوئید. خودتو کنترل کن. بر اعصابت مسلط باش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

متاسفانه بعضی از هموطنان ما از اقلیت های قومی زدند به جاده خاکی و ضد فارس و ضد همه چیز شده اند. در سایتی خواندم که عرب ها احوازی شده اند و مثل آذری ها که ترک شده اند و خود را ایرانی نمی دانند. چه خبره ؟ چی شده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

خبر خوشی که ممکن است برای اردوغان جنگ افروز و داعش خوشایند نباشد.
بر طبق گزارش بی بی سی دولت سوریه با شورشیان در شهر حمص برای پایان دادن به درگیری‌ها به توافق رسیده است.
http://www.bbc.com/persian/world/2015/12/151201_an_syria_homs
امیدوارم ترکیه نیز با کردها های سوریه که آنها را بمباران می کند به توافق برسند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای سایت ایرانگلوبال متاسفم که کامنت من را فیلتر کرد.
لطفا دم از آزادی بیان نزنید و سکوت کنید.
دست ایران گلوبال در دست ارتجاع عربی و سنی با همراهی بلوچ ها سعی در ضربه به اروپایی های آسیا دارد.
ترکهای ترکیه، آذری ها و کردها هر چند زبانشان متفاوت باشند هم خون ما هستند. ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مگرآقای دکترعبدالستار دوشکی در لندن آتیلیه عکاسی دارد، و فیلمبردار و عکاس است که چنین صحنه های مونتاژ شده و متشنج تبلیغاتی را بهمراه نوشته ضد ترکی اش منتشر میکند؟ اگر واقعا نیست، ممکن است برای خوانندگان بفرماید، چه مقام و ارگانی چنین عکسهای تبلیغاتی را در اختیار وی قرار داده است. آیا جناب ایشان در مورد ناسیونالیستهای افراطی فارس، وعملکرد تروریستی پ پ ک ، که دستشان تا مرفق به خون مردم بیگناه آزربایجان آغشته است از خواندن و شنیدن جنایات چنین دژخیمانی وجدانش بدرد نمی آید؟ آیا ممکن است جناب ایشان برای معرفی چهره خشن و خونریز پانفارسیسم و ناسیونالیستهای افراطی و زیاده خواه کرد، و همچنین جنایتهای داشناکهای ارمنی در خوجالی که زنان و کودکان بیگناه آزربایجان را دسته دسته سلاخی کردند، و به جنایت علیه بشریت دست زدند، برای آگاهی خوانندگان مقاله ای منتشر کند، و جنایت آنان را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یوسف آذربایجان
بگذریم از اینکه برای رفتن معبود خودتان یعنی اردوغان جا نماز آب می کشی، ولی این دو نفر کباب فروش نیستند. بلکه همان پرتقال فروشی هستند که دوتایی دوتایی در العربیه (سایت عربستان سعودی) پیداشون شد.

اون عکس ساختگی با دو پرتقال فروش جعل سازمان امنیتی ترکیه هست همانگونه که اطلاعات ایران نیز از این نوع جعلیات انجام می دهد. هیچ کسی بجز العربیه راستگو این را باور نکرد و چاپ نکرد. از روباه پرسیدند شاهدت کیست گفت دُمــَم. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا و یا خانم خوش خبر باور کنید من یک از آنهائی هستم که از رفتن اردوغان خوشحال خواهم شد و شما و تمامی آنهائی که تا به امروز دنبال فروش نفت داعش به ترکیه بودند بالخص رژیم ایران و وزارت اطلاعاتش و حتی اسرائیل که از اردوغان نفرت میکند و یا روسیه و سوریه که دشمن یکشان اردوغان است باید دست بکار شوند تا اردوغان کنار گذاشته شود . و قبل ازهر چیز خود شما اسنادتان را روکنید منتها به دام وزارت اطلاعات رژیم نیافتید چون آقای اقبالی در همین سایت عکسی را انتشار داد که ادعا دیدار رهبران داعش با پسر اردوغان راکرده بود و دیروز معلوم شد ه این دو نفر کباب فروش در استانبول هستند.و این دو نفر امروز دنبال مراجع قضائی ناشران این خبر هستند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اردوغان قول داده که اگر ثابت شود از داعش نفت خریده و به داعش اسلحه فروخته استیفا می دهد. حالا باید منتظر استیفای اردوغان و عزاداری طرفداران او شد. ولی فکر نکنم به قولش عمل کند. علیرغم این همه مدرک و سند و ویدئو.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنا بر يک اصطلاه انگليسى, دوشوکى عزيز در يک جعبه حاوى کرم را باز کرد(حالا شايد من هم بد وبيراه بخورم که بعضى ها را کرم خطاب کرده ام که اينطور نيست و اين يک اصطلاح هست اگر کسى اين اتهام را به من بزند, عمق بيسوادى خودرا نشان خواهد داد, Dr, Doshoki opened a can of worm). اما دفاع از دولت فعلى ترکيه و شخص اردغان که ميخواهد حکومتهاى عثمانى را احيا کند, و يک کاخ رياست جمهورى با يک هزار اتاق ساخت و 16 نوع از اونيفورم نظامى حکومتهاى گذشته را به نمايش گذاشت, يک فاجعه اخلاقى هست. البته اين را هم بايد درک کنيم که حساب مردم ترکيه از دولت ترکيه جداست, دولت ترکيه گرچه از طرف مردم انتخاب شده ولى همه مردم ترکيه را نمايندگى نميکند. همين امروز در خبرها خواندم که به دستور اردوغان و نخست وزير وى, 3 نفر از بلند پايته ترين نظاميان ژاندارمرى ترکيه دستگير

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبلا هم گفته ام که من با روش و تفکرات اردوغان مخالفم ولی آنچه جالب است اینست که این اردوغان دیشب در پاریس در جمع خبرگزاریها در رابطه با ادعای خرید نفت ترکیه از داعش جواب گو شد و گفت هر کسی سند دارد رو کند و من ازریاست جمهوری ترکیه کنار بروم و در ضمن با نام بردن شرکت های روسی خرید و فروش نفت به دولت سوریه که نفت را از داعش خریده و به دولت سوریه میفروشند از پوتین خواست که او نیز قول دهد در مقابل اسناد از کارش کناره گیری کند اسم صاحب یک شرکت روسی که دارای دو تبعه سوری- روسی میباشد ز طرف امریکا نیز افشا شد Gorg Heshvi میباشد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خواهش می کنم کردها را وارد جنگ با این گرگ های خاکستری نکنید. اینها داعش را بخاطر کشتار مردم سنجار و ربودن زنان کرد حتی محکوم نکردند که هیچ بلکه خوشحال هم شدند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی
حالا فهمیدی که نباید به این آقایان گفت که بالای چشمتان ابروست. یا نه شما را متهم به راسیست افراطی فارس بودن و دشمنی با ملت آذربایجان می کنند. این موجودات مریخی را باید به حال خودشان رها کرد. اینها به هیچ صراطی مستقیم نمی شوند. با کسانی که طرفدار داعش و جانثار اردوغان (پدرخوانده داعش) هستند، چگونه می شود بحث کرد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکل در بخش نظرات نیست. مشکل در کشکول بودن ایران گلوبال است. هرکسی از کنار این کشکول رد می شود، یک چیزی در آن می اندازد. بیشتر کسانی که در این سایت در بارۀ مسائل قومی مطلبی می نویسند، در پی تسویه کردن حساب های سیاسی هستند. مطالب آن ها بیشتر بیان کینه های قومی آن هاست. تاکنون من یک مطلب معقول تحلیلی دربارۀ اوضاع منطقه از نویسندگان همیشه در صحنۀ ایران گلوبال ندیده ام. برای همین است که به نویسندگان خوش نیت توصیه می کنم که چیزی در این سایت ننویسند. آقای دوشوکی پذیرفت که در نوشتن این مقاله شتاب زده بوده و سخنانش از روی تحقیق نبوده. و حالا مشتی پان ترک و پان کرد به جان هم افتاده اند و ایشان را به کیسه بوکس تبدیل کرده اند. شما به جای این حرف ها نمی گویم بردارید توکویل و ژان ژاک روسو بخوانید، فقط کمی به قوانینی که در دانمارک درباب افترا و تهمت وجود دارد، نظری بیفکنید و ببینید که این سایت
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
طبیعتا ؛ در یک سایتی که سیمای اتنیکی دارد که در آن اقلیت های ملی _ قومی که قرار است، نظریات و خواستهای خود را ازادنه طرح نمایند با ایده ها و نظریات کسانی که مشکلات اتنیکی را با حقوق شهروندی توضیح می دهند_ در تضاد قرار می گیرد. اما چرا در این سایت موضوع کشور ترکیه و رابطه آن با داعش؛ بین موافقین و مخالفین که از یکسو برخی از فعالین هویت طلب ترکان آذری ایران قرار دارند ؛ در مقابله قرار گرفته اند . این مخالفت با سیاست های اردوغان ابعاد جنبه جهانی یافته است بگونه ای که وزیر دفاع آمریکا هم ،آشکارا رهبران ترکیه را به بی توجه ای در مرزهایش با سوریه متهم کرده است این در حالی است که برخی هویت طلبان ترک آذری از جایگاه دولت اردوغان به منتقدین سیاست دولت ترکیه برخورد می کنند. در حالی که در خود کشور ترکیه در بین ترک های ملی گرا ، مخالفت های جدی با سیاست های
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنظر من و دیگر همکاران سایت ، مشکل در بخش اظهار نظرسایت است . مدیریت «بخش کامنت ها» بسیار سخت و برای ما ،پر هزینه بوده است . مسئولین کامنت ها پس از مدتی مجبور شدند که این« شغل» را رها کنند ویا عطایش را به لقایش بخشند. سایت دارای آئینامه است و از همگان خواهش شده است «..فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. ...» ولی کمتر کسی گوشش بدهکار این نصیحت هاست . نوشتن با اسامی مستعارو توهین به دیگران مختص به سایت ما نیست . در دانمارک ، کشوری که زندگی می کنم
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از دوستان به شوخی می گفت که هر وقت در گیری و «بحران » درایران گلوبال حاد می شود ، کیانوش یکهو غیب اش می زنه ؛ انگار «وجود» ندارد. بهر حال مقاله دوشوکی عزیز،کم بود که خانم هایده ترابی از راه رسید و طی نوشته ای مطرح کرد :«آثار نژادپرستانه (از پایگاههای پان‌ایرانیستی و پان‌ترکیستی)، یا حتّی رک و راست فاشیستی در ایران گلوبال به فراوانی بوده است.» خلاصه برخلاف گذشته که جنبه های مثبت و ازاد اندییشی ایران گلوبال برجسته می شد ؛ این بار حتی فتوای «بایکوت سایت ایران گلوبال» با افتخار فریاد زده می شود ؛ انگار «روزی ما» بد ست این اقایان است ، تعداد ی دور هم جمع شدیم و روزانه از وقت و جیب خود می گذریم ؛ امکاناتی برای گفتگو و اظهار نظر عمومی و یکسان برای همه فراهم می کنیم و عجیب است که هر کی از راه می رسد از مسئولین سایت ، تقاضای سانسور دارد!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوشوکی نازنین

آب در خوابگه مورچگان ریخته ای؟ شما بلوچ هستید و این مقاله را نوشته اید. این مورچه گان چرا به ملت کرد حمله می کنند. بجای جواب دادن به شما فقط به کردها حمله می کنند. خیلی تاسف آور است. بعضی از این مورچه گان از ادب هم به دور هستند. ما اینها را در حد و قابل جواب دادن نمی دانیم. از نظر اینها همه چیز وهم و توطئه است. دیروز که اردوگان با اسرائیل لاس می زد ، توطئه نبود. الان که با داعش همخوابه شده است توطئه است. این بیماری توهم توطئه از جنون گاوی بدتر است


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داعش توطعه ای بیش نیست از طرف دولتهای غربی و روسها برای ساختن اسرائیل دوم یعنی کردستان.
اگر واقعا بر علیه داعش می جنگند, پس چرا فقط آن قسمتهارا از داعش و عربها و ترکمنها را بمب باران میکنند که فردا دولت کردستان خواهند ساخت. آقای دوشوکی ها هنوز در خواب هستند و موقعی بیدار خواهد شد که داعش با کرد ها باهم شروع به تجزیه ایران کرده اند, که خیلی دیر شده است و آن موقع خواهند فهمید که اردوغان حق داشته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این ویدئو که توسط روزنامه جمهوریت ترکیه منتشر شده است؛ بوضوح نشان می دهد که سازمان اطلاعاتی ترکیه تحت لوای کمک های انسان دوستانه برای داعش و دیگر گروه ها اسلحه می فرستد. بهمین دلیل بسیاری از روزنامه نگاران روزنامه جمهوریت به همراه سرتیپ ژاندارمری ترکیه به اتهام خیانت و جاسوسی دستگیر شده اند.

https://www.youtube.com/watch?v=LRV9UEJISdk

این سند انکار ناپذیر حمایت ترکیه از داعش و دیگر گروه های اسلامگرا است. این ترکیه گرایان دوآتشه کمی خجالت بکشند. نکته آخر درود بر آقای دوشوکی که ترکیه را شجاعانه افشاء کرد. ای کاش لینک این ویدئو را هم در مقاله افشاگرانه اش می گذاشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای چاوشی فتوای بایکوت سایت ایران گلوبال را صادر فرموده اند. و از همه هموطنان خواسته اند که از چاپ مطلب در آن خودداری کنند.
از آنجایی که این حقیر جزو مقلدین حضرت چاوشی نیستم، مایلم این مطلب من در اعتراض به این درخواست ضد دمکراتیک و "آخوند منشانه" آقای چاوشی منتشر شود. زیرا ایشان *** را رها کرده و به پالان چسبیده.
من نه صغیر هستم و نه مقلد بی عقل که تحت تاثیر جنگ های حیدری نعمتی در فضای مجازی قرار بگیرم. و نه متعصب ونابردبار که برای دیگران تعیین تکلیف کرده و خواهان استبداد و سانسور و تحریم و بایکوت نوع آخوندی بشوم. شما اگر از این سایت خوشتان نمی آید، چرا خودتان آن را بایکوت نمی کنید و برعکس همیشه در آن مطلب می گزارید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی
نصیحت خواهرانه پریسا را به جان و دل بخرید. اینها ادعا می کنند که ترک هستند و لی مثل مغول ها حمله می کنند. داعش مغول دوران ما است. حال بگردید و پیدا کنید رابطه بین این جماعت و داعش و مغول ها را. یا بقول معروف پیدا کنید پرتقال فروش را که داستان آن شبیه داستان این جماعت است

معلم ریاضی ای سر کلاس یه مساله طرح کرد تا بچه ها حل کنن و گفت : میوه فروشی ۱۵۰ عدد پرتقال را با قیمت دانه ای ۲ ریال خرید و سپس آنها را دانه ای ۳ ریال فروخت و ۱۵۰ ریال سود برد. معلوم کنید ...(بعد یه کم مکث کرد و فهمید که خودش جواب مساله رو گفته و یا اصلن مساله ای در کار نبوده. واسه این که به قول معروف خیط نشه گفت:). حال پیدا کنید پرتقال فروش را .


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مثل اینکه آقای عبدالستار دوشوکی آتش بیار معرکه کشاکش های قومی شده، هرچند چنین قصدی نداشته. به نظر من مسئولان ایران گلوبال باید در این سایت را تخته کنند. نفرت پراکنی و تحریک احساسات در این سایت حد و مرزی نمی شناسد. من از همۀ کسانی که به همزیستی مردمان ایرانی دلبسته هستند، (مردمانی که بیش از پانصد سال است درکنار هم زیسته اند) تقاضا می کنم، این سایت را بایکوت کنند و از چاپ مطلب در آن خودداری کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من یک کرد هستم و نوشته خوب شما را خواندم. بعضی از نظرات را هم خواندم. خیلی از نظرها بسیار شبیه هم بود. شما را متهم کرده بودند که به ترک های آذربایجان و ملت آذربایجان توهین کرده اید. دوباره نوشته شما و نظرهای شما را خواندم. خیلی تعجب کردم. این بیچاره ها یا فارسی خواندن بلد نیستند، و یا برایشان مهم نیست چی نوشته اید. اینها مشتی آدم عصبی فحاش هستند که گویا مالیخولیا گرفته اند و فکر می کنند همه فارس ها همه کردها و همه ارمنی ها و همه بلوچ ها و روس ها دشمن آنها هستند. نصیحت خواهرانه من به شما این است که لطفن خودت را درگیر این نوع افراد توهم زده و ....نکن


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشکی عزیز من یکی از کامنت نویسهای این سایت بودەام برای مدتهای طولانی و بیشتر اوقات در وقت فراغت و بعد از کار روزانە فرصت پیدا میکنم مقالات و کامنتهای این سایت و سایتهای مورد علاقە ام را بخوانم ، و در این چند روزە اخیر تعدادی از کامنتهای شما و چند مقا لەی شما را خواندم ، بە عنوان یک کورد باید بگویم ممنون از روش نگریتان و شهامت سخن در مقابل پان تورکها شما نە اولین کسی هستید کە مورد هتاکی و بی حرمتی پان تورکها قرار میگیرید نە آخرین نفر نیز خواهید بود دنیای پان تورک یک متر جلوتر از بینی تفکر نژادی و هویت پان تورکی خود را نمیتواند ببیند روشنگری برای پان تورکها مانند کوبیدن میخ هست بر اهن آنها بە هیچ سراطی مستقیم نیستند من از تکرار این سخن در مورد پان تورک هیچ وقت خستە نخواهم شد کە پان تورک یک بعد بیشتر ندارد شما در هر موردی در رابطە پان تورک صحبت کنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دكترعبدالستار دوشوكی، که در انگلیس تشر یف دارد، به تازه گی به تاسی از دشمنان مردم آذربایجان، بیرق مبارزه با مردم تورک را برداشته، تا او نیز مثل راسیستهای افراطی فارس، در دشمنی با مردم ستمدیده آزربایجان، گوی سبقت را از دیگران برباید. من شخصا ازهمان اول تعجب میکردم که فردی مثل ایشان طرفدار آزادی خلقها و حقوق بشرباشد؟ جناب ایشان مثل پانفارسهای دو آتشه، بجای حمایت از حقوق ضایع شده ملل غیر فارس جغرافیای موسوم به ایران، با ابراز تاسف بحثهای سیاسی را با.... به حاشیه میبرد و خوانندگان را با کلی گوئی های بی محتوا مشغول میکرد. من شخصا رفتارو گفتار چنین افرادی را که همیشه درلفافه صحبت میکنند، بنا به تجربه تا حدی میشناسم، البته میتوانستم حدسم بزنم که ایشان روزی، شمشیراش را از زیرعبا بیرون خواهد کشید، و حدسم نیز درست بود. بقول مثل آلمانی: سرانجام گربه ازطوبره بیرون افتاد، و چهره اش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بفرمایید این هم رسوایی پان ایرانیستها که همراه با شارلاتانهای روسی و رژیم اسد و با مدارک مستدل ثابت کردند ترکیه با داعش ارتباط دارد!!

http://farsi.alarabiya.net/fa/middle-east/2015/11/30/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-.html


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی برای آگاهی از جنایات ارمنی ها در آذربایجان ، شما رابه کتاب پان ایرانیست معروف احمد کسروی "تاریخ هیجده ساله آذربایجان "ارجاع می دهم ویا کتاب پان ایرانیست معروف دیگر کاوه بیات به نام ارومیه درمحاربه عالم سوز . اگر منابعی از نویسندگان دیگر بنویسم حتما خواهید گفت آنها پانترکیست هستند وبه ارامنه مظلوم تهمت می زنند. آقای دوشوکی جنگ بین ترک ها وارمنی ها با حمله ارمنی هابه ترک ها شروع شد البته با حمایت وتحریک های دولت های روسیه، انگلیسی وفرانسه، ارمنی ها در آناطولی 20% جمعیت را تشکیل می دادند وبرای تشکیل دولت مستقل لازم بود تا اکثریت 80% آناتولی را ترک کند آن زمانی بود که اکثر مردان 18 سال وبالاتر ترک مشغول جنگ بودند بنابراین روس ها برای تحت فشار قرار دادن ترک ها 5000 نیروی مسلح ارمنی را به آناتولی اعزام نمود وآن نیروها شروع به کشتار ترک ها که عمدتا از کودکان وزنان وپیران تشکیل
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توضیح:دریک تماس تلفنی با دوشوکی گرامی،به اطلاع او رساندم که برخی کامنت های نا مناسب و توهین آمیز را حذف کردم، اما ایشان از اینجانب مصراته خواست که هیچ کامنتی را حذف نکنم، با این وجود برخی کامنت حاوی توهین عدم انتشار خورد ه است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی عزیز، بهتر است پاسخی به این آدم ها ندهید. من نمی فهم چرا مسئول کامنت ها این بیهوده گویی ها را منتشر می کند. گمان می کنم این ها می خواهند مبارزۀ برحق مردم آذربایجان را لوث کنند. احتمال دارد این کامنت ها از جانب پان ایرانیست ها باشد. شما در دام آن ها نیفتید. همه چیز در این ایران گلوبال ممکن است. حتی می خواهم پیشنهاد کنم دیگر مطلبی در این سایت چاپ نکنید. فایده ای ندارد.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای يوسف آذربايجان گرامی

بارها در مقاله و در چند نظر در همین صفحه بارها و بارها نوشتم که بنده خود را همرزم، همیار و مدافع جنبش آذربایجان و فعالین آذری می دانم و عملکرد طرفداران داعش و اردوغان ربطی به آنها ندارد. جنبش آذربایجان در کنار جنبش بلوچستان، کردستان و دیگر ملیت های تحت ستم مضاعف ایرانی برای من عزیز و محترم است. ولی انگار در وادی کوران بر چشم کور سرمه کشیدن سودی ندارد.


من واقعا نمی دانم و مستاصل شدم از درک این مطلب که چرا برخی هموطن عزیز آذری من، با انتقاد من از داعش و حامی اصلی آن اردوغان آزرده می شوند و آن را بخود می گیرند؟ بعقیده من حساب ترک های آذربایجان از داعش و حامی اصلی آن %100 جدا است.

سوال: آیا این نقشه وزارت اطلاعات است تا جنبش دمکراتیک مردم آذربایجان را لوث کرده و به داعش و اردوغان پیوند بزند؟

در ضمن اولین کمنت (یا نظری) که در همین صفحه خواندم از یک

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من هم نوشته آقای دوشوکی را خواندم و هم تک تک کامنتها را و برداشتم چنین است که آقای دوشوکی از روی ترکیه « اردوغان و آک پارتی که تفکرات ضد ملی و ضد ترک دارد» خواسته حرکت ملی آذربایجان را مخاطب قرار دهد یعنی همان حرکتی که دو سه هفته قبل تمامی خبر گزاری ها از آن مینوشتند و رژیم ددمنش ایران وا مانده در مقابل حرکت ملی آذربایجان چاره ای جز دستگیری و شکنجه و اعمال زور نداشت و از طرف دیگر هر روز به خاکسپاری فرماندهان رژیم ایران که در سوریه هلاک شده اند افزرده میشود پس در چنین شرایطی باید آدرس عوضی داد تا از بار سنگین رژیم ایران کم کرد و گرنه همگان میدانند که در آذربایجان جنوبی ما پان ترکیزیم نداریم اگر چنین تشکیلاتی را آقای دوشکی میشناسد لطف کرده نام ببرند ولی فارسها دارند حزب پان ایرانیست - حزب ملت و جبهه ملی ایران که هم سوپ ناسیونالیست هستند و هم پان ایرانیست و پان فارس.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من واقعا برای آقای عبدالستار دوشوكي متاسفم که اینچنین احساسی و هتاکانه با ترکیه و ترک های آذربایجان و ایران برخورد کرده اند. جناب دوشوکی اولا که خیلی از تورکهای ایران علی الخصوص افراد زیر چهل سال خواهان الحاق مناطق تورک و آذربایجان به تورکیه هستند. می توانید از چند نفر که بتوانند آزادانه نظرشان را ابراز بکنند بپرسند. ثانیا هرچقدر که دانشتان از اوضاع تورکیه کمتر است لحن احساسی و اتهامات بی اساس هم غلیظ تر است. الان سالهاست که در تورکیه کسی به کوردها "تورک کوهی" نمی گوید و تورکهای ایران یک دهم حق و حقوقی که در تورکیه صاحب هستند را در ایران صاحب نیستند و هاکذا من تورک و شمای بلوچ. ثالثا از شما بعید است که به ایران گلوبال اعتراض کنید که چرا اجازه به ابراز عقیده به تورکها می دهد و یا آنچه که شما پان تورکیست می نامید. لابد با این ذهنیت هم می خواهید دموکراسی را به ایران چند ملیتی و بلوچستان
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymj
سعی می کنم به پاس و احترام دوستان مخالف و موافق که زیر مطلب من نظر میدهند، پاسخگوی سوالات و جوابگوی نظرات آنها تا حد امکان باشم. اما بعضی از سوالات نه ربطی به مقاله دارد و نه ربطی به خود من و یا افکار و جایگاه سیاسی من.

در ضمن این را نیز برای تنویر افکار حضرتعالی عرض کنم که بنده هرگز کمونیست یا مارکسیست لنینست نبوده ام و هرگز طرفدار شوروی و روسیه نبوده و نیستم چه برسد به جنایتکاری نظیر استالین یا کاراته بازی نظیر پوتین. آقا یا خانم محترم. من در این دعوای بین اردوغان و پوتین کاملا بی طرف هستم. یکی از داعش جنایتکار حمایت می کند و دیگری از بشار اسد جنایتکار. بیچاره ملت سوریه ! بیچاره من که باید جوابگوی مصادره و احتکار گندم توسط استالین باشم. بیچاره روزگار ما ! واقعا نمی دانم که سوالت جدی بود یا شوخی بود؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنتهای این فحش نویس های پانترک که به اشخاص و قوم ها و ملتها توهین اشکار میکنند و کامنتهایشان بناچار نقطه باران میشود اصلا با کامنتهای ایراندوست ها که تقریبا همیشه بدون توهین و محترمانه است قابل قیاس نیست. جالب است که این پانترکهای فحاش که همه شان یکی و نصفی بیشتر نیستند ولی با 150 تا آیدی کامنت میفرستند بجای اینکه قدر این فضای ازاد را بدانند طلبکارهم میشوند که چرا فحشهایشان نقطه چین شده. من نفهمیدم آقای دوشوکی چه توهینی یا حرف زشت دیگری نوشته که باید عذرخواهی کند. نوشته ایشان واقعیت را گفته و انسان نباید از گفتن واقعیت عذرخواهی کند یا بترسد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی لطفآ ما آذریها را با ترکان یکی نکنید ما آذریان ساکن و صاحب سرزمین آذربایجان هستیم نه مانند آنان متجاوز ,و کوچ کننده به این سرزمین . بمانند این است که پاکستان که بخش بزرگی از بلوچستان اشغال کرده را بلوچ بنامید هر دوی اینان بدنباله هویت نداشته هستند مجمع لجزایری بدون هویت و اصالت بنام ترک . به استناد تاریخی از زمان غزنویان تا به حکومت ترک تبار خامنه ای همه ترک بودن اند نزدیک به هزار سال بی کفایتی ,بی لیاقتی ,نادانی مصبب تمام سیاه روزی های ملت ایران همین ترکان هستند . لطف کنید و ما را جزو ترکان حساب نکنید.
یعغوب لیس صفاری از آذربایجان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی نظر بدهد:
مصادره گندم و غذاهای دیگر توسط مقامات شوروی به دستور استالین از عوامل قحطی بین سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۴ بود (بخصوص در اکراین، قزاقستان و قفقاز شمالی). بسیاری از دهقانانی که با مصادره و کلکتیویزاسیون مخالفت می‌کردند با برچسب «کولاک» سرکوب و دستگیر می‌شدند. .قحطی مصنوعی که توسط استالین در اوکراین ایجاد شد و به هولودومور مشهور است، باعث مرگ تا ۱۰ میلیون اوکراینی شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علم بیطرف است و با ارائه مدارک و دلایل ارزشمند در جستجوی حقیقت . سیاست با بکارگیری وسایل وشیوه های گوناگون در پی دستیابی به منافع . بهتر میشد نویسنده محترم این مقاله با تحلیل علمی و بیطرفانه به مسائل نگاه میکرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنده جزو صفاهان( اهل اصفهان ) نیستم که سرمه به چشمهایم بمالم. اگر واقعا بلوچی و احتمالا زابلی نیستی.... چند تا مقاله .... در مورد فتل عام ملت بلوچ توسط فارسهای شیعه بنویس. البته عصبیت شما را درک می کنم چون زدم به هدف
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قارتال گرامی
اولا لطف بفرمائید توضیح بدهید چه کسانی و در چه تاریخی و چگونه و چرا در خوی و سلماس و ارومیه مرتکب جنایت شده اند. ما را روشن بفرمائید

ثانیا خیلی خوشحالم که یکی پیدا شده و دلش به حال مردم بیچاره سیستان وبلوجستان سوخته. از بابت این دلسوختگی متشکرم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سئوال این است, چرا روسها در سوریه با داعش کاری ندارند؟ در اطراف حلب مخالفین بشار اسد را بمب باران میکنند, غیر از داعشی ها. حتی در اثربمب بارانها و تضعیف قوای مخالفین بشار اسد, داعش از آن طرف روستاهای تحت کنترل مخالفین را به تصرف خود در آورد. پس چرا روسها در آنجا داعش را بمب باران نمیکنند؟ هر احمقی می فهمد پشت پرده بگو بسازهای دیگری در جریان است. روسها حتی مدرسه های ترکمن هارا بمب باران کرده است.پوتین باید جوابگوی این جنایت هایش بشود.
تصویر ماندگار، خبرنگار آزاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ع.ب.تورک اوغلی گرامی، متأسفانه در برخی از کامنت های خود به دیگر کاربران و نویسندگان سایت توهین می کنید. تاکنون با نقطه چین کردن واژه های توهین آمیز بقیه ی کامنت منتشر شده است. اما در کامنت اخیر ساعت 10:16 امروز توهین ها فراوان بودند و بررسی کامنت شما را دشوار ساختند. در یک گفتگوی جدی سیاسی با یک نویسنده یا کاربر معین به کار بردن واژه ها و جمله هایی چون " بیخود زر نزن"، "خریت"، نوکر انگلیس" یا دادن نسبت دزدی و آدمکشی به یک قوم معین نقض اخلاق نوشتاری است و نشر چنین توهین هایی در کامنت ممنوع است. در صورت تکرار چنین کامنت های پراز توهینی تمام کامنت حذف خواهد شد. لطفاً از توهین به اشخاص و اقوام در کامنت های خود بپرهیزید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی عزیز،
شرافت، بزرگواری و صداقت شما را می ستایم. ارادتمند شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من وقتی این مقاله را خواندم به حال مردم بیچاره سیستان وبلوجستان دلم سوخت که روشن فکری چون تو دارذد اگر شما نمی توانید در گفته هایتان عدالت را رعایت نمایید واز حقوق مطلوم مسلمانان در قره باغ آزربایجان دفاع بکنید ولی برعکس با بزرگ نمایی دروغ پردازی های ارامنه با مردم ترک آزربایجان در بیافتید و خود را درگیر مسایل واهی بکنید جناب دوشوکی عزیز....می دانید در خوی وسلماس واورمیه په جنایتهایی را مرتکب شده اند یا نه . حداقل یک مطالعه کوتاهی داشته باشید وبین ملت بلوچ وترک تفرقه نیندازید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی با احترام دید شما به مسائل بسیار سطحی و مکانیکیست. شاید علت اصلیش اینست که آنچه را که نمی دانید بدون زحمت مطالعه , تحلیل می کنید. اگر سیمرغ ساخته و پرداخته حزب سومکا , الهه های یونای ترشحات مخیله حزب فاشیست "بنام عصر طلائی" یونان و افسانه ملائک صاحب آسمان 7 طبقه مصری محصول تخیل شبه نظامیان فاشیست قبطی دهه چهل میلادیست در آنصورت افسانه بزقور نیز همان است که شما می گوئید. وقتی همفکران شما نوعی رقص را به سیمرغ نسبت داده و کتابی 200 صفحه ای در باب آن می نویسند شما برخورد مکانیکی نمی کنید چرا که شاهنامه را بعنوان بخشی از سیلابس درسی خوانده و نمره قبولی گرفته اید اما از بوز قورد هیچ نمی دانید ولیکن زود دست به قلم می شوید. دوست عزیز سمبل ها دال بر اعتقاد به افسانه موجود نیست و تنها بخشی از تاریخ و گذشته یک ملت است.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کارای گرامی
بنده همیشه انتقاد پذیر بوده و هستم و همیشه از انتقاد استقبال می کنم. از انتقاد شما و بقیه دوستان سپاسگزارم. بعقیده من برخی از انتقادات شما و بقیه دوستان نسبت به نوشتار من وارد است. انتقاد را می پذیرم که از منظر برخی جنبه های املایی و جملات انشایی، از عباراتی استفاده شده که به نظر بعضی از هموطنان محترم تند هستند. این انتقاد را نیز می پذیرم که اصولا چرا باید وارد چاه مجادلات جنگ هفتاد و دو ملت بین پان ایرانیستها و پان ترک ها و پان فلان و بهمان ها می شدم. عقل سلیم حکم می کند که نباید وارد اینگونه بحث ها و جدل های "فرقه ای" شد. زیرا بجز پرتاب اتهام و درشت گویی و درشتخویی، عاید دیگری نخواهد داشت. از این منظر انتقاد وارد است. در مورد ارائه مدارک و ادله در مورد گفته هایم، انتقاد شما نیز وارد است. چون بسیاری از این ادله ها را تلویزیون انگلیسی زبان روسیه در طی چند روز اخیر مدعی شده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دیوار بلند زبان فارسی آقای دشوکی را در انبوه اطلاعات ناقص و مغرضانه ایرانی-فارسی غرق کرده است. اطلاعات ایشان برگرفته از منابع الوده به راسیسم فارسیست. بهتر می بود که ایشان از زبان کشوری که مقیم هستند و تقریبا 90 درصد منابع اطلاعاتی جهان را در خود ذخیره کرده است استفاده و از این دیوار عبور می کردند. با شناختی که از مبارزین راستین ملت بلوچ دارم اقای دشوکی در اقلیت مطلق هستند و همدلی ایشان و امثال ایشان با فاشیسم اسلامی-ایرانی و غفلت از ملت خود راه را برای گسترش داعش در بلوچستان هموار می سازد و دودش بیشتر از همه به چشم خودشان می رود. ملت ترک و ملت بلوچ نه تنها هیچ خصومتی با هم ندارند بلکه با دشمنی مشترک بنام شوونیزم درگیرند. آقای دشوکی , سری را که درد نمی کند دستمال نمی بندند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر منتشره در بی بی سی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی همین که پاسخگوی انتقادات بودید از شما متشکرم. ولی روی سخن شما در ایران گلوبال با آذربایجانی هایی است که به زعم شما از سیاستهای درست و نادرست دولت ترکیه حمایت می کنند. اگر لحن شما صرفا انتقادی و مبرا از تهمت زنی های گوناگون بود، هیچ اعتراضی بر آن وارد نبود. اما شما چنین نکردید و از دایره انصاف خارج شدید.
شما افراد حاضر در ایران گلوبال را متهم نموده اید "منظورم طرفداران ایرانی یا به عبارتی ناسیونالیست های ترک دو آتشه طرفداران گرگ های خاکستری ترکیه ... که ... ایران گلوبال را قرق کرده اند" اگر موارد فوق تهمت نبوده و شما برای این اتهامات سندی در اختیار دارید، لطفا آنها را ارائه دهید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای عبدالستار دوشوکی!
با درود.
سپاس از شما برای این نوشته.
شما اگر هزار بار هم اینگونه بنویسید، پان تورک ها شما را به آنچه که می خواهند متهم می کنند. سالهاست که من نوشته های شما در زمینه های گوناگون را می خوانم. ممکن است اینجا و آنجا با دیدگاه های شما همسو نباشم، اما این دلیل نمی شود که بگویم شما در بارۀ سیستان و بلوچستان و مردمان آن چیزی نمی نویسید. من ده ها نوشته از شما در این باره را خواندم.
دشواری همۀ ایرانی ها یکی است و آن هم حکومت یک رژیم ضد ایرانی بر سرزمین ما!
تندرست و یپروز باشید آقای دوشوکی!
کیانوش رشیدی قادی
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کی دانستم که اهل صفاهان کورند
با اینهمه سرمه کز صفاهان خیزد.

یک هموطن بنام "یکنفر" که ظاهرا تازه وارد است و یا سرمه زیادی به چشمانش زده ، در انتقاد از من می نویسد: " آقای دوشوکی خودشان را مدافع حقوق ملت بلوچ می دانند ولی تا حالا ندیدم یک مقاله در مورد مظالم وارده در مورد ملت بلوچ بنویسند"

هموطن گرامی؛ می توانید بر روی اسم من در ابتدای مقاله کلیک کنید تا شما را به صفحه لینک مقالات من در ایران گلوبال ببرد. در گوگل و یا سایت های مختلف دیگر نیز جستجو کنید که من در طی سالیان دراز چند مقاله و مصاحبه و سمینار و کنفرانس و غیره در دفاع از مردم بلوچ؛ اقلیت های دینی و مذهبی و بقیه ملیت های ایرانی از جمله مردم عزیز آذربایجان نوشته ام.

هموطن ناشناس، پودر سرمه های مشکی را از چشمانتان پاک کنید و قبل از نظر دادن کمی (یعنی چند لحظه ای) تحقیق کنید تا اینگونه "پشل" نشوید.

لیست برخی از ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشکی والله من که از مثلا روشنگرهای وطنی جز خاموشی نمی بینم شما هم که ترمز بریدی خدا آخر عاقبت منطقه را به خیر کند. خا موشی و بی ترمزی میشود. دانگ ودونگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام به اقای عبدالستار /منتظر پاسخ شما هستم/تشکر
نویسنده محترم لطفا همین امروز به تیتر اخبار منتشر شده در ایران گلوبال نکاهی بکنید !! همه خبرهای مربوط به سوریه و تنش ترکیه با روسیه علیه ترکیه می باشد !! چرا ؟؟؟
دوست عزیز بی انصافی هست که از عبور تروریست ها از خاک ترکیه خشمگین باشید اما نگویید که چرا روسیه و عراق و افغانستان به چنان فلاکت و بدبختی گرفتار شدند از خود نپرسید که چرا گروهای تروریستی در این کشورها به وجود آمدند و چشم خود را به عاملان اصلی فاجعه رخ داده در عراق و سوریه و افغانستان لیبی و یمن یعنی روسیه و ایران و بشار اسد و حزب الله از یک طرف و کشورهای دزد و چپاول گرغربی و آمریکای جنایتکار از سوی دیگر ببندید ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنظرم مطلبى كه در سايت ايرانگلوبال آقاى يوسفى اشكورى در رابطه با نقد نوشته اند، بايد چندين بار خوانده شود و على الخصوص نويسندگان گرامى سايت! چون واقعاً جو نوشته هاى ايرانگلوبال شديداً عصبى و تحقير كننده است. ترك و فارس هم ندارد، اكثراً به اين ....دچار هستند. البته اين يكى از معايب اكانت داشتن است كه نوشته توسط مديريت كنترل نمى شوند. كلاً براى آقاى توكلى صبر جميل آرزومندم و به ايشان توصيه مى كنم كه مقاله آقاى اشكورى را چندين بار بخوانند و با إضافات و توضيحاتى به اكانت داران محترم بفرستند تا بلكه فرجى بر اين جو عصبى گونه حاصل شود. هر وقت به ايرانگلوبال مى آييم ترس ورمان بر مى دارد كه اَن قريب وضع ما بدتر از سوريه خواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاى دوشوکى به کجا به اين شتابان؟ در سوريه همه به دنبال منافع مالى و سياسى خود مى باشند. چرايک اخى است وان ديگرى
خوب !!! .من فکر مى کنم جنابعالى کمى تند روى کرديد و بر اثر اعصبانيت همه چيز رابا هم قاتى کرديد.شما بهتر است با منتقد
و انتقاد کمى دمکرات منشانه رفتار کنيد و بى خود به ديگران تهمت نزنيد.در ضمن درترکيه هم يک ميليون قتل عام نشودنند، بلکه
حدود٢۵٠ تا ٣٠٠ هزار براثر جنگ و ﴿مهاجرت اجبارى﴾ در بين را ه تلف شدند. البته ارامنه اين رقم را مى خواهند به رقم
٣٠٠٠,٠٠٠ برسانند تا ازان بهتر براى مقاسد تبليغاتى خود درجوامع جهانى بهره بردارى کنند.در پايان برايتان صبر جميل در
رابطه با انتقاد آرومندم. ׳

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی خودشان را مدافع حقوق ملت بلوچ می دانند ولی تا حالا ندیدم یک مقاله در مورد مظالم وارده در مورد ملت بلوچ بنویسند. ایشان به جای بیان رنج های ملت بلوچ از پ ک ک و داشناک ها حمایت می کنند . آقای دوشوکی این ره که می روی راه کسروی است . ظاهرا شما می خواهی کسروی بلوچها شوی . اطمینان دارم که ملت بلوچ جواب شما را به زودی خواهد داد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامی
۱ـ فرق هست بین ترک ستیزی و انتقاد از ترکیه.
۲ـ من نه بوزقورد هستم و نه اعتقادی به پانترکیزم دارم.
.اگر ده نفر در مسابقه فوتبال علامت بوزقورد نشان دادند سریع صحبت از پانترکیسم میکنند
ولی من میتوانم قسم بخورم برای نوشتن کلمه پارس پشت پول مملکت ایران جلسات میلیارد‌‌ تومانی در کیش و
یا دبی شاید هم آنتالیا برگزار شده، یک بار هم شده کلمه پانفارس را بکارببرید؟
۳ـ کامنت من را در مورد سوگند لیلا زانا در مجلس ترکیه را بخوانید:
من از کار ایشان که عوض کلمه ترک، ترکیه گفت تقدیر کردم و نوشتم راه مبارزه همینه و
نوشتم برای ملت کرد در ترکیه آرزوی همان حق و حقوقی را دارم که برای ترکها (بلوچها...)
در ایران.
۴ـ عکس پسراردوغان را با صاحبان یک رستوران به اسم جیگرستان را ماههاست به عنوان
همکاری اردوغان با داعش علم کرده‌اند جالب است یک عده پانفارس معلوم‌الحال قوی سبقت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ملت ترک آذربایجان به همه ملل تحت ستم در ایران با دید انسانی و برادری نگاه میکند واز مبارزه عدالت خواهی آنان , مخصوصا بلوچ ها,در برابر نیروهای قدرت طلب پان فارس وپان ایرانیست حمایت میکند.
ملت تورک آذربایجان همیشه پرچم دار و پیشرو آزادی خواهی در ایران بوده و در راه حفظ و حراصت مرزها ی آن قربانی های فراوان داده است اما صد افسوس.
ملت تور ک آذربایجان و یا قسمت بزرگی از آن مثل همه ملتهای دیگر دنیا, مثل بلوچ ها, حق دارد از برادران همریشه و هم فرهنگ تورک خود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-من درنوشته قبلی یک توصه کوچک به دوشکی کردم وگفتم که ازشماتوقع............... تحلیل آبکی وغیرعلمی نداشتم.
نگوکه شناخت من ازایشان درسطح خیلی پایینی بوده است.
من قبلا به دوستان تورک قلم زن دراین سایت گفته بودم که به روشنفکرترین قبیله فارس هم اعتمادی نیست .من فکرمیکردم این شخص بعلت اینکه ازاستان سیستان وبلوچستان است وبه مردم آنجا تاکنون ستم مظاعف اقتصادی ومذهبی شده وبعضی مواقع موضع محافظه کارانه میگیرد،یک انتقادی کرده باشم .نگوکه این آقا ازتفکرنژادی فاشیستی خارج ازکنترل بهره می برده است.
بایدبه خدمت مبارک ایشان برسانم اززمانی که انگلیس فارس های هندی تباررادرایران حاکم کرده تاکنون به این ضلالت نیافتاده بوده اند.وعالم آدم می دانندومیگویندکه فاشیست تراز.... تاکنون دردنیادیده نشده واین نژادپرستی رادراین 100سال که توسط انگلیس حاکم شده اندبه مردم دنیاثابت کرده اند.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم یا آقای کارا و دیگران
خیلی عجیبه که مقاله من در مورد ترکیه را به ملت شریف و محترم و عزیز ترک آذربایجان ایران ربط می دهید. اینها هیچ ربطی به هم ندارند. من برای هموطنان آذری یا ملت ترک آذربایجان و فعالان ترک آذری حداکثر احترام و تکریم را قائلم و آنها را همزات و هموطن و همراه خویش می دانم. و با شما موافقم که آنها در طول تاریخ این سرزمین، برعلیه هیچ قوم و قبیله ی هموطنی سلاح برنداشته و خون هموطنی را نریخته است. اما ترکیه بیش از یک میلیون ارمنی را قتل عام کرد. جنایات امپراطوری عثمانی زبانزد دنیا است.

در ضمن من همیشه تروریسم و خشونت را محکوم کرده ام. ربط دادن من به جندالله عمق ناآگاهی شما را می رساند. برای روشن شدن این مقاله را حتما بخوان (http://www.iranglobal.dk/I-G.php?mid=2-63822 )

شخص دیگری (یا همان شخص) بنام زنوزلی نوشته: "شرم آورست آنهایی که از خطه های ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چیزی که بسیار عجیب است، در همۀ این به اصطلاح تحلیل ها نه سخنی از ایران و حضور پاسداران در کنار نیروهای اسد در میان است و نه بمباران نیروی های ائتلاف ملی به وسیلۀ روسیه. این آقایان اصلاً صورت مسئله را عوض کرده اند و کسی نیست به آن ها بگوید که چرا از اصل قضیه سخنی نمی گویید. همۀ این ها که دربارۀ ترکیه می گویید، درست. اما اگر ریگ به کفشتان نیست بردارید مقاله ای جامع و دقیق دربارۀ نقش ایران در سرکوب ائتلاف ملی و پرهیز رژیم اسد و حامیانش از درگیری جدی با داعش بنویسید. این مطلب را در رادیو زمانه بخوانید و ببینید روشنفکران سوری چه می گویند. آزرم نخستین شرط روشنفکری است:
http://www.radiozamaneh.com/131470#.UyyOjIgVero
شما در اینجا دارید با علیرضا نوری زاده بحث می کنید. در بحث تلویزیونی کم آوردید، حالا می خواهید جبران کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی محترم
بسیار خوب منویات درونی خود را بر ملا کردید. من به عنوان کسی که تا به حال دورادور با فعالیتهای شما آشنا بودم، گمان می کردم که شما از فعالانان ضد شوونیسم هستید ولی ماشاء اله می بینم در خارجه، کمال هم نشین کاملا در شما اثر کرده و خود یک پا شوونیست شده اید. شما نمی توانید موردی را مثال بیاورید که از نویسندگان و یا کامنت گذاران این سایت حتی یک بار خود را پان ترک و حقوق بگیر ترکیه معرفی کرده باشد، اما ظاهرا از نظر شما انگ زنی و اتهام پراکنی نیازی به دلیل و برهان ندارد و همین که اکانت ایران گلوبال را داشته باشید به طریق اولی دارای حق توهین هم خواهید بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر دنیا همین قدر گل وبلبل است که شما می فرمائید، پس باید به زودی زود شاهد انقلاب جهانی کارگری باشیم دیگر! پس حالا که شما این خبر خوش را دادید، من هم به شما قول می دهم که به محض شروع انقلاب فوق الذکر، یک مژدگانی اساسی پیشکش شما کنم. فقط یک سؤال، چطور می شود که دو فروند جنگنده به صورت تصادفی از پایگاهی نظامی بلند شوند و بعد از 10 بار اخطار تصادفی به جنگنده ی مهاجم (البته از قول طرف ترکیه ای) آن را تصادفا و به دستور تصادفی شخص نخست وزیر سرنگون کنند؟ اگر شما عمری را به خوردن کباب بره و ویسکی اسکاتلندی و خاویار و بوقلمون نگذرانده باشید و تصادفا گذرتان به خدمت سربازی افتاده باشد، باید بدانید که خروج یک ساعته یک سرباز وظیفه از پادگان نیازمند دستور کتبی مافوق است و چنانچه سرباز مذکور به صورت تصادفی از این شیرین کاریها بکند، پدرش را در می آورند. حالا سرنگون کردن جت جنگی که جای خود دارد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامِی، عبدالستار دوشوکی، در زبان ترکی به رنگ خاکستری بز BOZ گفته می شود و قورد GURD نیز در زبان ترکی دو چم دارد، یک چم واژه قورد (گرگ) است و چم دیگر واژه قورد (کرم) است، مانند کرم ابریشم و کرم های دیگر، سال ها پیش گروهی ناسیونالیست پان ترک در ترکیه پیدا شده و با داستان هائی ساختگی گفتند که نماد ترک ها جانوری به نام گرگ خاکستری است و نام خودشان را نیز بزقورد یا گرگ خاکستری گذاشتند! نخست آن که جانوری به نام گرگ نماد ترک ها نیست و این سخنی نادرست است! دیگر آن که با کارهای زشتی که ناسیونالیست های پان ترک در ترکیه انجام دادند دیرگاهی است که در ترکیه بزقوردیسم از میان رفته است و شما رژیم کنونی ترکیه را چه رژیم خوبی بدانید و چه رژیمی بد، هرگز کشورداری در ترکیه کنونی نه تنها هیچ پیوندی با بزقوردیسم ندارد بلکه هیچ ترک خردمندی نیز در ترکیه به یکی از شاخه های پان ترکیسم که بزقوردیسم .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی، ....این همه عصبیت از کجا ناشی‌ می‌‌شود؟ کار آگاه بازی هم پرنسیبی دارد، وکیلی کشته شده، از کجا معلوم، این کار توسط روسیه و تروریست‌های پ ک ک انجام نگرفته؟ شما که در ردیابی مجرم اینقدر زبر دست هستید چرا در اسکاتلند یارد نام نویسی نمی‌کنید؟ چند سال پیش مقاله‌ای نوشته بودید با عنوان "" این ره‌ که تو می‌روی به ترکستان است ""، آیا کسی‌ از شما پرسید که گویا در پان فارسیزم ذوب شده اید؟ ترکیه تنها کشور منطقه است که مجازات اعدام را لغو کرده است، شما که سنگ تروریست‌های پ ک ک را به سینه می‌‌زنید آیا میدانید که طبقه متوسط از همان اربیل به استانبول نقل مکان می‌‌کند؟ امیدوارم اینرا نیز، تقصیر پان ترک‌ها ندانید.راستی‌ آیا هموطنان شما هم به خاک ترکمن‌ها چشم دوخته اند؟راستی‌ من نیز مثل شما فکر می‌کنم که داعش و تروریست‌های پ ک ک باید نابود شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شرم آورست آنهایی که از خطه های .... (کردستان، بلوچستان) هستند به ترکها که همیشه با
تظاهرات ۱۰۰ ها هزارنفره به صورت مسالمت‌آمیز اعتراض خود رآاعلام نموده‌اند، خرده میگیرند۰
هنوز خیلی مانده شما در ایران صاحب آن حق و حقوقی را که کردها در ترکیه در حال حاضردارند ، بشوید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا این پانترکها با چه رویی از رژیم جنایتکار ترکیه که از گروه خونخوار داعش حمایت میکند دفاع میکنند؟ قتل عام و حق کشی کردها و ارمنی ها و یونانیها و... توسط پانترکهای ترکیه مایه شرم جهان امروز است. حالا اسلحه دادن به داعش و دیگر جانوران بنیادگرا در سوریه هم به کارنامه ترکیه اضافه شد. این پانترکها که الگو از ترکیه میگیرند میخواهند همین کارها را در ایران صورت دهند.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای دكتر عبدالستار دوشوكي گرامی؛ ممنون از مقاله روشنگرانه تان! از صمیم قلب به دوشوكي های بلوچ، مقیمی های آذربایجانی و... همه کسانی که در جبهه دفاع از آزادی و انسانیت ایستاده اند افتخار می کنم. به امید ساختن یک ایران آزاد و سکولار دمکراتیک که مهد شکوفائی، سربلندی و سرفرازی مردمان این کشور تاریخی باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی عزیز، انگار از جانت سیر شدی بزودی انواع تهمت ها از سوی برادران ترکیه پرست را دریافت خواهی کرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ـ بر اساس گزارشی که سیزدهم ژوئن در روزنامه «رادیکال» منتشر شده، معمر گولر، وزیر کشور ترکیه فرمانی بدین مضمون امضا کرده است: ما با در نظر گرفتن منافع منطقه‌ای خود، به شبه نظامیان جبهه النصره در مبارزه‌شان علیه PYD، شاخه سوری سازمان کارگران کرد ترکیه (PKK) در داخل مرزهای خود یاری می‌رسانیم... هاتای یک منطقه راهبردی برای مبارزینی است که از خاک ما به سوریه می‌روند. حمایت لجستیکی از گروه‌های اسلامی افزایش خواهد یافت و آموزش نظامی، خدمات بیمارستانی و عبور امن آن‌ها در هاتای رخ خواهد داد... سازمان اطلاعات و دفتر امور مذهبی، امور اقامت مبارزان در اقامتگاه‌های عمومی را هماهنگ خواهند کرد