غُرش جنبش دانشجویی از روزنه‌ای کوچک در16آذر94-گزارش تکمیلی

گزارش تکمیلی از تظاهرات،درگیری فیزیکی، انتقادهای تند در حضور ‫#‏حسن‬ روحانی در مراسم «شانزده آذر روز ‫#‏دانشجو‬» و پخش برخی از سخنرانی‌های دانشجویان از صدا و سیما حکومت./در 16آذر94 با باز شدنِ روزنهء کوچکی، دانشجویان این‌گونه «#غُرش» کرده و اعتراض‌های خود را در مقابل #رئیس جمهور حکومت ابراز نموده و حتی به شکل شفاف سخن از فراهم کردن هزینه "مرگ حکومت" می کنند.

غُرش جنبشِ دانشجویی از روزنه‌ای کوچک در 16 آذر 94
گزارش تکمیلی از تظاهرات،درگیری فیزیکی، انتقادهای تند در حضور #‏حسن روحانی در مراسم «شانزده آذر روز #‏دانشجو » و پخش برخی از سخنرانی‌های دانشجویان از صدا و سیما حکومت.
اینک همه برای جنبش دانشجویی و شکستنِ خفقان در دانشگاه‌ها لایک و کَف می‌زنند!
بایستی به این دوستانی که می‌گویند: " #‏انتخابات را #‏تحریم کنید تا تندروها با حکومتِ #‏سرداران ، شِبهه کودتای خود را به انجام برسانند و با این روند -همان چیزی که از دوران احمدی‌نژاد انتظار می رفت- مردم به تنگ بیایند و برای «مرگ حکومت و #‏انقلابِ #‏سیاسی » قیام نمایند"، گوشزد کرد، پس چرا امروز برای "جنبش دانشجویی" لایک و هورا کشیده و "موج‌سواریِ سیاسی" می‌کنید؟ این تجمع‌ها و مراسم که بیشتر از سوی اصلاح‌طبان گذارده شده بود. بچه‌های جنبش دانشجویی برای رساندن صدای خود، چاره‌ای جز رفتن در این مراسم ندارند. اگراینگونه میاندیشیدند که چون مراسمها دولتی و اصلاح‌طلبی است ما شرکت نمی‌کنیم، آیا امروز چنین آواهایی شنیده می شد؟ حتی مجید توکلی (یکی از رهبران جنبش دانشجویی) هم در سالنی که تصاویر «موسوی، کروبی و رهنورد» است، شرکت می کند. می دانید چرا؟ چون در علوم سیاسی و جامعه شناسی اصطلاحی است به نام «این همانی شدن با متجاوز Identification with the aggressor» تاکتیکی که در "جنبش سبز و مراسم مرگ مرتضی پاشایی" استفاده شد.
جالب این‌جاست، دو ماه پیش یکی از دوستان که به "تفکرِ یک شبِ انقلاب کردن و نتانیاهو-بوش‌ایسم" نزدیکی دارد، می‌گفت" راستی «مجید توکلی» چرا ساکت است"؟
به ایشان وعده دادم خود را برای #‏16آذر و فرصت‌های مهم پیش رو آماده می سازد. اینک بایستی به این دوستان گفت، #‏سیاست "هخا بازی و از لُس آنجلس لنگ‌اش کن" که نیست!
مجید توکلی (شرف جنبش دانشجویی) امروز در دانشگاه تهران، همراه صدها یارِ دبستانی بود. وی در دانشگاه تهران با آخرین سخنرانیِ شجاعانه خود، #‏خامنه‌ای و #‏جمهوری‌اسلامی را به زیر کشید. اما او در شرایطی این سخنرانی‌ها (16آذر87-88) را انجام داد، که فضا کمی باز و جنبش دانشجویی قادر بود، تجمع برگزار کند، اما در چند ساله گذشته که یک دولت حراستی-امنیتیِ و سپاهی با "تقلب و کشتار و تجاوز" یکه تازی می کرد، کوچک‌ترین اعتراضِ دانشجویی با سرکوب روبه‌رو می گشت و دانشجویان را ستاره باران می کردند.
در 16آذر94 با باز شدنِ روزنهء کوچکی، دانشجویان این‌گونه « #‏غُرش » کرده و اعتراض‌های خود را در مقابل #‏رئیس جمهور حکومت ابراز نموده و حتی به شکل شفاف سخن از فراهم کردن هزینه "مرگ حکومت" می کنند. (دانشجویی که سخن از تقویت جنبش #‏معلمان ، #‏کارگران ، #‏پرستاران ، #‏زنان کرد)
امیدوارم این را دریابیم، که هر زمان جمهوریِ خون‌خوار و جنایت‌کارِ اسلامی کمی روزنه را باز کرده یا مردم با آمدن به صحنه مبارزه مجبور-اش کرده اند، با اعتراضات گسترده روبه‌رو بوده و دست‌کم در سال 78 و 88 تا یک گامی سقوط پیش رفته است.
جمهوری اسلامی در یک قَلعه‌ای زندگی می‌کند که پُشت دربِ آن ایستاده و جلوی باز شدن آن و فتح قلعه را نمی دهد. مردم نیز در آن سویِ درب مقاومت کرده و تا این لحظه نگذاشته‌اند به طور کامل بسته باقی بماند. چاره این نیست که اجازه دهیم رژیم درب این قلعه را به طور کامل ببندد و در انتظار #‏جمهوری‌خواهان امریکا باشیم -با جنگ- ما را نجات بدهند، بلکه فقط کافی‌ست، که این درب چند وجب دیگر باز گردد. به این ترتیب، سیل خروشان مردم -معلمان، پرستاران، دانشجویان، کارگران، زنان و جوانان- این درب پولادین را به طور کامل گشوده و قلعه را فتح خواهند نمود.
آرمان چاروستایی 17 آذر 94

منبع: 
https://www.facebook.com/charostaei
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: