ثروت ملی ایرانیان چگونه هزینه می شود؟

ثروت های بیکران مردم ایران از قبیل گاز ، نفت ، معادن فراوان و ... که باید هزینه ی روشن شدن چراغ آبادانی و پیشرفت در خانه ی میهن باشد، سال های بسیاری است که خرج جنگ افروزی بیهوده در منطقه گردیده است .
حاکمیت و نهادهای تحت فرمانش، بدون اینکه کوچکترین اهمیتی به کشور و مردم خود بدهند، میلیاردها دلار از این سرمایه های ملی ایران را به تاراج داده اند و به هیچ جایگاه و نهاد مردمی نیز پاسخگو نیستند !

 

چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است.

هرگاه به صحنه های دربدری و پریشانی مردم سوریه می نگرم ، یا بمب هایی که بر سر مردمان یمن ریخته می شود یا موشک هایی که از لبنان به طرف اسراییل پرتاب می شود و ... دلم می لرزد ، غم سراپایم را می گیرد.

.اینجا در ایران مردم میهنم گرفتار انواع آسیب ها و شداید اقتصادی هستند ، روزی نیست که خبر ورشکستگی کارخانه ای را دریافت نکنیم و در پی آن بیکار شدن گروه بسیاری از کارگران زحمتکش را نشنویم و هروز سخن از گرانی و تورم و رکود که شیره جان همه ما را کشیده است ، و آنگاه گزارش ها و خبرهای بسیاری از جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه ! که اسباب رنج و دریغ همه می شود .

ثروت های بیکران مردم ایران از قبیل گاز ، نفت ، معادن فراوان و ... که باید هزینه روشن شدن چراغ آبادانی و پیشرفت در خانه میهن باشد سال های بسیاریست که خرج جنگ افروزی بیهوده در منطقه گردیده است .

حاکمیت و نهادهای تحت فرمانش بدون اینکه کوچکترین اهمیتی به کشور و مردم خود بدهند میلیاردها دلار از این سرمایه های ملی ایران را به تاراج داده اند و به هیچ جایگاه و نهاد مردمی نیز پاسخگو نیستند !

براستی اگر حاکمیت در کنار بشار اسد جانی قرار نمی گرفت در همان روزهای آغاز خیزش مردم سوریه بر علیه او کار تمام می شد و حکومتی برپایه خواست مردم شکل می گرفت و دیگر این همه تباهی و ویرانی و آواره گی مردم آن دیار پیش نمی آمد و سوریه جولانگاه تروریست های جنایتکار نمی شد .

خوب ، هزینه جنگ و حمایت را از بشار را از چه منبعی تامین می کنند ؟ دریمن ، عراق ، حزب ..لبنان چقدر هزینه شده است ؟ به نظر شما هم میهن جان ، سکوت ما چه میزان در این فجایع اثرگذار بوده است ؟بسیار ، بسیار .

داستان پرآب چشم انرژی هسته ای که یادمان نرفته ؟ در آن هنگام چقدر فریاد زدیم که انرژی هسته ای نمی خواهیم ، منابع انرژی پاک در این سرزمین بسیار است ، اما دریغا که میلیاردها دلار درآمد نفت ، حاکمان را مست و مدهوش کرده بود .

دلارهایی که می توانست زیرساخت های اقتصادی و عمران و کشاورزی و صنعت در این کشور را احیا ، بازسازی و توانمند نماید . اما کو؟ کجاست آن دلارها ؟

حکومتی که پاسخگو نباشد و هرگونه اعتراض دلسوختگان و عاشقان ایران را با سرکوب و زندان و بیکار کردن معترض بدهد نتیجه ای جز این همه تبهکاری نخواهد داشت آری دوستان آزادیخواه من ، همه ما نیز مقصریم که فریاد اعتراضمان را یگانه نکردیم و هر کس ساز خود را نواخت !

حکومت را باید پاسخگو کرد ، چگونه ؟ با سکوت ؟ نه ، با همدلی و همبستگی ، با شجاعت ، با راستی و درستی .

آیا حرف دل شما را زدم ؟ منتظر تایید شما با درود و بدرود و ... نیستم ، گام برداریم دست بر دست هم بگذاریم ، آغوش مهر بروی هم بگشاییم ، از انزوا و بیهودگی بیرون آییم .

نیکترین فعالان دلسوز سیاسی و مدنی در زندانها اسیرند ، آنها نیز خواسته ای جز آبادی و آزادی ایران را ندارند ، پروژه سرکوب و پرونده سازی همچنان برای آزادیخواهان کشور ادامه دارد .

من اگر ما نشوم تنهایم ، تو اگر ما نشوی خویشتنی ، من اگر بنشینم ، تو اگر بنشینی چه کسی برخیزد ؟ چه کسی پنجه در پنجه با دشمن درآویزد ، من اگر برخیزم ، تو اگر برخیزی ، همه بر می خیزند . چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم ، خانه اش ویران باد ، خانه اش ویران باد ، ویران باد ، باد . چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ............

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تا زمانیکه پانفارسیم، به زورسرنیزه و چماق، و کشتارو اعدام، زبان و فرهنگ عقب مانده و عشیره ای خود را به بیش از هشتاد درصد ملل ایران تحمیل کند، و یوغ بردگی فارسی را بر گرده آنان بیاویزد، و زبان و فرهنگ ملل غیر فارس را با خشونت تمام قتل عام کند، و علیه شان جوک بسازد، آنان را تحقیر و مسخره کند، در واقع جغرافیای موسوم به ایران برای ملل غیر فارس جهنمی بیش نیست. من از شما می پرسم؛ آیا دوست داری به عنوان برده زبانی و فرهنگی، تحت سلطه استعمارگران پانفارس باشی؟ برای شخص من! که زبان و فرهنگم زیر پای حاشیه نشینان کولی پانفارس، گلد مال میشود، جهنم ایران برایم به اندازه نک سوزن ارزش ندارد. چه شاه درآنجا حکومت کند، چه شیخ ارتجاع، چه چپ حکومت کند، چه راست کراواتی. تا زمانیکه حقوق ملی مدنی، مخصوصا حقوق زبانی و فرهنگی ملل غیر فارس به آنان مسترد نشود، سخن گفتن از آزادی، و دمکراسی بیمورد است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای زرتشت گرامی درود بر شما . من نوشته شما ره به دقت خواندم و با شما موافق هستم و در برابر احساس میهن پرستی شما سر فرود میاورم .. پیشنهاد عملی شما چیست و از کجا شروع کتیم . ایرادی به مردم نیست بل چگونه میتوان سازمانهای سیاسی را پیرامون یک برنامه و هدف مشترک بسیج کرد . به زبان ساده چگونه میتوان حزب توده و فدائی و سازمان مجاهدین خلق و نهضت ازادی و جبهه ملی و حزب دمکرات کردستان و کوله وحزب ملت ایران وو و را زیر یک سقف جمع کرد ؟
من با تمام توان در خدمت شما هستم . چه کنیم ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای زرتشت سخن حقی میگوید. بجای ناامیدی و آیه یاس خواندن باید با ایشان و دیگر مبارزان داخل کشور همراهی کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بقول شاعر .. چرا باید ابیاری کردن با غی کز ان گل کاغذین روید) گاهی اوقات فکر میکنم پس از حمله عرب دیگر ان ایرانی مورد نظر ما وجود ندارد . نه گفتار نیکی ونه پندا رو نه رفتاری و نه اساسن عشق به میهن. مردمی از جنس تخم تجاوز و دروغ و حقه و شرع و شمشیر و استعما ر و فریب جریان سرخ و سیاه هستیم. کردی که خود را ایرانی نمیداند مسلمانی که پول خود را در ایران در میاورد و به مردگان مقدس میدهد. ترکی که میخواد بخشی از ایران را جدا کند و سازمانهایئ که جز قدرت و انتقام جوئی هدفی ندارند . حق با فروغ بود که میگفت کسی به فکر گلها نیست. ایا این افرا د میهن پرست هستند وبودند مانند خمینی سید علی کیانوری رفسنجانی مسعود رجوی فرخ نگهدار و صد ها نفر از کسانیکه پول و ثروت را به غر ب بردند و به ریش افرادی مانند من و ماها یخندند که اقا ی ابله تو زرنگ