"انتخابات" در حکومت اسلامی

استعداد بالای اسلامگرایان در خیانت به ایران و ایرانیان و نیز علاقمندی به برپائی جنگ های فرقه ای - مذهبی در منطقه، از جمله دلائل نوسان های تاکتیکی نیروهای سکولار دمکرات ایراندوست است که از عزیمتگاه احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت ایران و ایرانیان و مهار مرده های از قبر برخاسته 1400 ساله، علیرغم پایبندی به آلترناتیو سکولار دمکراسی برای فرادی ایران، راهکارهایی پیشه می کنند که با استراتژی شریف، انسانی و مردمی شان انطباق ندارد.

 

هنگامی سخن از انتخابات میشود، بیوقفه این تصور تداعی میگردد که آزادی فعالیت احزاب بعنوان امری بدیهی در جامعه نهادینه است، احزاب آزاد هستند، از طریق رسانه های ملی سیاستهای خود برای آینده کشور در میان مردم تبلیغ و ترویج می کنند تا در معرض قضاوت شهروندان قرار گیرند.

اما نیک می دانیم که در 37 سال گذشته احزاب غیرقانونی بوده، از امکان استفاده از یک تریبون ملی همچنان محروم اند و شهروندان کشور نیز همواره این حق دمکراتیک خود مبنی بر آشنائی با احزاب سیاسی – اجتماعی رنج می برند و گزینه ای جز انتخاب معجون فاسدی از جنس بنجل و مسموم قدرت مداران حکومتی، نداشته اند.

در واقع نفس انتخابات آزاد و دمکراتیک و حق ملت ایران در تعیین سرنوشت خود، با  روح اسلام، قانون اساسی کشور و منافع قشر روحانیت شیعه در تضاد قرار دارد. اگر قرار باشد در مورد انتخابات در حکومت اسلامی سخن گفته شود؛ ابتدا باید از واژه شریف انتخابات اعاده حبثیت کرد و آنرا از زیر تحریف و هرزگی در "بیت" های فقها نجات داد، سپس از انتخابات سخن گفت.

در کشوری که ازادی و امنیت احزاب، تشکل ها و رسانه ها در سطوح سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وجو.د ندارد، حق انتخاب از ملت و کاندید شدن از احزاب سیاسی سلب گشته، سخن از انتخابات شرم آور است.

حکومت اسلامی این تعریف از انتخابات را به بخش هائی از جامعه تحمیل کرد که انتخابات یعنی رای به ما (حکومتگران)، و حتی در حق انتخاب باندهای مافیائی وابسته به نظام  هم تردید و تزلزل نشان داده است. برای نمونه تصمیم بخش قابل توجی از مردم در رای به باند "اصلاح طلبان" حکومتی، که با واکنش هسته سفت رژیم اسلامی مواجه گشت و منتخب ولی فقیه (حکومت) را بر مسند دولت نمایشی نشاندند.

امسال حکومت تلاش دارد که حتی مخالفین سیاسی را هم فریب دهد و آنها را به صفوف تائیدکنندگان نظام اسلامی جلب کند. این حیله حاکمان در شرایطی بکار برده می شود که؛

حکومت اسلامی نشان داده  استعداد ریسک های بزرگ بر سر بود و نبود ایران و ایرانیان را دارد و سیاست الویت اسلام و اسلامگرایان بر ایران و ایرانیان، در دل مردم وحشت ایجاد کرده و آنها را  زیر عبای این یا آن جناح حکومتی می کشاند.

استعداد بالای اسلامگرایان در خیانت به ایران و ایرانیان و نیز علاقمندی به برپائی جنگ های فرقه ای - مذهبی در منطقه، از جمله دلائل نوسان های تاکتیکی نیروهای سکولار دمکرات ایراندوست است که از عزیمتگاه احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت ایران و ایرانیان و مهار مرده های از قبر برخاسته 1400 ساله، علیرغم پایبندی به آلترناتیو سکولار دمکراسی برای فرادی ایران، راهکارهایی پیشه می کنند که با استراتژی شریف، انسانی و مردمی شان انطباق ندارد.

برای خاتمه دادن به ویرانگری های اسلامگرایان در ایران، نفی موجودیت خطرآفرین حکومت اسلامی برای ایران و منطقه، و ایجاد نظام سکولار دمکراسی مبتنی بر خودمدیریتی دمکراتیک در کشور،  باید به مردم، نهادهای اجتماعی و سازماندهی سیاسی – مدنی رو آورد. ایرانیان با ایجاده اراده سیاسی - اجتماعی آزادیخواهانه وسکولار دمکراتیک در جامعه و با اتکاء به جنبش خیابانی می توانند پوزه حکومت اسلامی را بر خاک بمالند، و نه تن دادن به خواری پیگیری "مطالبات" قطر چکانی از حکومت آخوندی!

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به چند افاغنه اجازه نمی دهیم، فکر و خیال شاه پرستی، کمونیست، امپریالیسم را ترویج کند.
جمهوری اسلامی از بهترین حکومت هاست، تنها مشکلش حقوق ملت های ایران است.
والا این حکومت را ول کنیم برسیم به منطق چند پان فارس هندو؟؟؟


اقبالی جان از کوردستان تورکیه چه خبر؟ از آنجا و از سایت دلبندت بنویس. تحلیل اوضاع، آن هم ایران کار هر کسی نیست.

امان از دست جناب توکلی که تریبون را به امان خدا سپرده. امان از نژادپرستی های زیر پوستی. امان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما پانفارسها آسمان هم برید، خودکشی هم بکنید مردم آذربایجان حقوق پایمال شده خود را از چنگ نژاد پرستان بیرون خواهد کشید. شما مبارزه علیه رژیم اسلامی فارس را، ول کرده به بهانه، تمامیت ارضی، زبان و فرهنگ روستائی خود را به بیش از 60.000.000 ملل غیر فارس جغرافیای موسوم به ایران، به زور سرنیزه و چماق تحمیل کرده اید. شما پانفارسها نه تنها مشکلی با رژیم اسلامی تهران ندارید، بلکه حتا به وحشت افتاده اید، در صورت درهم شکستن رژیم تهران، بی پناه خواهید ماند. و تکلیف زبان تحمیلی تان نامعلوم خواهد ماند. برای همیشه آقائی کاذبتان بپایان خواهید رسید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظرم دونفر با عنوان Anonymousدر این تارنما مشغول لجن پراکنی وتفرقه اندازی ونفرت انگیزی هستند ، یکی از آنها یک فاشیست تجزیه طلب پانترک است، ودیگری به طور یقین مطمئنم مامور رژیم است که به ظاهرموضعی پان ایرانیست دارد وبه قومیتهای گوناگون توهین میکند ودر آخر به دفاع از رژیم می پردازد، این فرد به قوم بلوچ ما بسیار توهین میکند وبعد قوم آذری از جنگ ضد ملی وامپریالیستی خمینی باعراق دفاع میکند وبه این نتیجه می رسد که جمهوری اسلامی بر حق است، این اطلاعاتی در یک کامنت هم به قوم بلوچ توهین کرد وهم از جنگ ضدملی خمینی دفاع کردکه البته بنده جوابش را دادم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این همان ادبیات جمهوری اسلامی است که از ترکهای مغولزده بسیار در آن نفوذ کرده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبریزی گرامی . تو هم مثل گاندی چقدر ساده ای و هنوز ،این گرگ و گرگزادهها را نشناختی ! هی آدرس نوشته هایت را میدهی مثل "استاد جمالی "مرحوم .اینها خودشان اینجا اعتراف کردند که نه با حکومت شاه و نه با حکومت شیخ مخالفتی نداشته اند و اکثرا بیسواد و جعلکار و تحریف کن و دروغگو و شانتاژکار هستند و فقط چون بر اثر دست حوادث ، باکو و اران مستقل شد ، اینها هم بفکر جدایی آذربایجان ایران افتاده اند . و از دو ابزار کشنده برای خود استفاده میکنند که موجب رسوایی شان شده . مبارزه نژادی با فارس و کرد و ارمنی - و انکار فرهنگ و تمدنهای باستانی دیگران؛ چون بقول نیچه خودشان چیزی ندارند . حال هر آدم سالمی میداند که در قرن 21 با این دو وسیله مبارزه سیاسی و استقلال کردن یعنی چی . هدف ما اینست که اینها دچار زخم معده و افسردگی شوند چون مبارزه منطقی با همچون اشخاصی بی فایده است . گولناز تی وی ، اطاق فکر سازی اینهاست .
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست گرامی، کیانوش توکلی، برای آن که ورشکستگان سیاسی بی هوادار مانده و انگل های سیاسی و در یک واژه هرزنامه نویسان اینترنتی نتوانند این چنین تاخت و تاز کنند من و چند تن از دلسوزان بارها خواستار ساماندهی به کامنت های تارنمای ایران گلوبال شده ایم که بدبختانه این ساماندهی تا کنون به کار بسته نشده است! و برای آن که سخن به درازا نکشد و کار به چندباره نویسی نکشد به این لینک و راهکارهای آن نگاه کنید http://iranglobal.info/node/46008

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام دوستان مسئول ! . چند نفر در این صفحه از اسم " آنونیسموس " استفاده میکنند ؟ لااقل نگذارید بیش از یکنفر این سوء استفاده را بنماید . معما و یکنفر و تهرانلی و..... قشقایی ..همه یک نفر افسرده است ؟ این جناب قول داده بود که از اینجا برود و جیم شود ولی گویا جایی برایش پیدا نشد . اینها چرا برای خود سایت ندارند ؟ چکونه میخواهنذ در آینده ترکستان را اداره کنند ولی نمی توانند یک سایت راه بیندازند ؟و اسمش را به لاتین اینطور نوشته امروز /----Anonymous

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این است ادبیات...... پانترک تجزیه طلب فاشیست، من جای آقای توکلی بودم اجازه جولان به اینها نمی دادم
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب، به این کامنت " بسیار منطقی" در بالا اجازه ورود دادم، تا نظر شما چه باشد؟ جناب "بی نام ' من نظرم را در باره مسایل ائتنیکی و هویت طلبان ترک آذری نوشته ام، هر کسی مسول گفتار و نوشتار خود است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی گه میخورد با بزرگانش، با دهن....... به لاتی مثل او، این فاشیست مریض و کولی لر میدان میدهد، به ترکان اهانت کند. مسئول این توهینها شخصا آقای توکلی پانفارس هست، پانفارسی که یک لات حرامزاده را وسط انداخته از طریق او حرف دلش را میزند. به چهل میلیون مردم آذربایجانی توهین میکند. از طرف دیگرکامنتهای ترکان را سانسور میکند. تا فاشیستهای کولی پانفارس هر چه دهنشان بیاید، نثار مردم آزربایجان کنند. آقای توکلی شاید احمق باشد، اگر فکر میکند، رفتار فاشیستی اش از یاد مردم آزربایجان خواهد رفت؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چون ترک و مغول و قشقایی و آذری تجزیه طلبی مثل تو قربانعلی به سبب فرهنگ چادرنشینی و بیابان گردی و دام پروری از آسیای میانه طی 400 سال گذشته وارد فلات ایران و قفقاز و آسیای صغیر شده اید و هنوز فاقد فرهنگ اصیل شهرنشینی هستید و فاقد الفبا و خط نوشتاری و کتاب لغت و کلمه ای برای " فرهنگ " در ترکی هستید ، پس باید حد اقل سه هزار سال دیگر صبر کنید تا کلاس و درس و دانشگاه بزبان ترکی داشته باشید . چگونه سه هزار فارس کولی افغانی توانستند بر شما سی میلیون ترک حاکم و غالب شوند ؟ یعنی شما خود را اینقدر بی عرضه میدانید که یک گروه کوچک توانست پنج هزار سال سرنوشت شما را در دست بگیرد ؟ این منطق .... افراد بیسواد .... مثل سرکار است ! برو خدا خیرت بدهد ! دنیال دعا و موسیقی عاشق برو .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من از آقای توکلی سئوال میکنم! منتظر چه هستند، چرا کامنتهای ما را در جواب......... خانها منتشرنمی کند؟ آیا منتظره چه چیزی است؟ آیا منتظره این است که چندین کامنت از راه برسد، بعد کامنت ما را درزیر کامنتهای دیگران منتشر کند تا از تاثر بیفتد؟ آیا چنین است، متد آقای توکلی در خفه کردن کامنتها؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشتی...... انفارس! که هیچ ارزشی نسبت بحقوق ملل غیر فارس قائل نیستند، و با انکار حقوق زبانی فرهنگی مردم جغرافیای موسوم به ایران، جامعه را برای مردم جهنم کرده، با ماهیت راسیستی و ضد مردمی، خود را پشت واژه "ایران" و "ایرانی" پنهان کرده، علیه منافع و حقوق ملی خلقها سنگر گرفته اند، تا از مخفیگاه خود بدترین اهانت و توهین و تحقیر را نثار ملل جغرافیای موسوم به ایران کنند. عناصر تجزیه طلب پانفارس! که با انکار حقوق انسانی مردم ایران، آنرا بسوی فروپاشی سوق میدهند، دراصل ضد ایران، و ضد مردم ایران هستند. اینان که منافع خود را با هرگونه دمکراسی و آزادی در تضاد میبینند، سعی دارند، با تحمیل زبان عشیره ای و عقب مانده خود بر اکثریت مردم ایران، جامعه ایران را در عصر برداری و پارینه سنگی کوروش کویری نگهدارند. این شوهنومه خوانان جهالت زده، مثل کبک که سر خود را در برف فرو کند، گوئی با عقب ماندگی تمام،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر دست مردم ایران به این قربانعلی ضد فارس و ضد ایرانی تجزیه طلب برسد انتقام جنایتهای چنگیز و مغول را از او خواهند گرفت تا بفهمد تبلیغ فاشیسم و راسیسم و خیانت به ایران و توهین به فارس و زبان فارسی یعنی چی !سوء استفاده از اسامی ایرانی جزایی ....یرایت خواهد داشت . اسمت را بگذار تاتارآباد یا علی یف .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر کسی ادعای سیاستکاری میکند، حد اقل باید جرات آن را داشته باشد یک اسم مستعار برای خود انتخاب کند. فردی که حتا بر اثر خوفی که بر دلش افتاده، از انتخاب اسم مستعار نیز پرهیز میکند، و رو نویسی اش هم ضعیف است، حتا یک اسم را نمی تواند درست رو نویسی کند، چه انتظاری باید از او داشت؟ درصورتیکه چنین غلط املائی در کلاس سوم چهارم اتفاق میافتد. من ایرانی از خودم میپرسم، اگر قرار باشد هر بیسواد پانفارسی که تا دیروز در دربار پادشاهان و سلاطین تورک خدمتکاری میکردند، و در هیچ زمینه ای جز سرکوب آزادی، و خیانت بر مردم ایران، کار مثبتی انجام نداده اند، چه انتظاری باید از آنان داشت؟ .... پانفارس که همیشه به قتل و کشتار ملل و قتل عام زبان و فرهنگ آنان دست یازیده است، درهیچ زمینه ای نسبت بمردم ایران، چیز مثبتی انجام نداده است.هنوز که هنوز است، با تحمیل زبان و فرهنگ عقب مانده و عشیره ای خود،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ماهیت راسیستی ضد ایرانی ضد فارسی ات را همیشه اینجا نشان دادی . ما مچ شما تجزیه طلبان مغولی را خوانده ایم و همچون 5 هزار سال گذشته حریف تان خواهیم شد . کسیکه ایتجا ضد فارس باشد ، ضد ایرانی است چون در ایران کسی خودش را فارس نمی نامد . فقط شما نوادگان چنگیز نام ایرانی را فارس گذاشته اید تا از عظمت آن نهراسید و مردم ترک را فریب بدهید. اگر ایران و ایرانی را میشناختی میدانستی از هر کس که بپرسی کجایی هست جواب خواهد دا د ایرانی است و بعد اسم استان و ولایت اش را خواهد گفت و از 35 استان ایران 30 استان آن فارسی با لهجه حرف میزنند . فارسی نوشتاری فقط در تهران است ولی شما فرزندان بیسواد توران این چیزها را نمیدانید و برای خود یک دشمن مجازی درست کرده اید و فکر میکنید دنیا کشک است که شما بتوانید به ایران و ایرانی خیانت کنید . بهتر است اول بروید جامعه ایران را بشناسید و بعد بیایید بازی سیاسی در اروپا و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر پانفارسها مدافع ایران باشند، من ایرانی مخالف آن هستم. چرا؟! چون تمام جنایاتی که در طول یکسده اخیردر جغرافیای موسوم به ایران رخ داده، تحت شعار تمامیت ارضی صورت گرفته است. ملل غیر فارس موجود در ایران که بیش از هشتاد در صد جمعییت ایران را تشکیل میدهند، تحت همان شعارهای استعماری و سرکوبگر" تمامیت ارضی"، و "همه باهم خمینی"، سرکوب و بخون کشیده شده، حقوق زبانی، فرهنگی، اختیارات حق تعیین سرنوشت و حقوق انسانی شان زیر پا لگدمال شده است. پان ایرانیسم و پانفارسیسم نژاد پرست، ماهیت ضد خلقی اش برای مردم ایران فاش شده است. و بدون استراد حقوق زبانی، ملی مدنی، و آزادیهای سیاسی ملل غیر فارس، دم زدن از تمامیت ارضی... و توهین بملل غیر فارس است. مردم غیر فارس دیگر نمی خواهد زیر یوغ زبان و فرهنگ استعماری .... فارس ـ لر قتل عام و چپاول شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ین انتخابات مثل ریاست جمهوری نیست که کسی مثل روحانی نماد نه گفتن شود. این انتخابات فرمایشی-نمایشی است. هیچ نه گفتن با رای دادن محقق نمی شود. نه گفتن واقعی تحریم است. ان بالای ۸۰ یا ۹۰ دردصد. چنان عدم شرگت گشترده باشد رزیم از درون پایه هایش بلزرد. چون هیچ شانسی حتی برای اصلاح طلبان درون حکومتی قائل نشده. تحریم بزرگترین نه به جومت است.
هر رایی که به این اتخابات نمایشی هر کس دهد در گناه و جنایات رژیم شریک است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر پانفارسها مدافع ایران باشند، من ایرانی مخالف آن هستم. چرا؟! چون تمام جنایاتی که در طول یکسده در جغرافیای موسوم به ایران رخ داده، تحت شعار تمامیت ارضی صورت گرفته است. ملل غیر فارس موجود در ایران که بیش از هشتاد در صد جمعییت ایران را تشکیل میدهند، تحت همان شعارهای استعماری و سرکوبگر" تمامیت ارضی"، و "همه باهم خمینی"، سرکوب و بخون کشیده شده، حقوق زبانی، فرهنگی، اختیارات حق تعیین سرنوشت و حقوق انسانی شان زیر پا لگدمال شده است. پان ایرانیسم و پانفارسیسم نژاد پرست، ماهیت ضد خلقی اش برای مردم ایران فاش شده است. و بدون استراد حقوق زبانی، ملی مدنی، و آزادیهای سیاسی ملل غیر فارس، دم زدن از تمامیت ارضی یاوه گوئی و توهین بملل غیر فارس است. مردم غیر فارس دیگر نمی خواهد زیر یوغ زبان و فرهنگ استعماری عشیره پرستان روستائی فارس ـ لر قتل عام و چپاول شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما مخالفان نظام پلید ضد ایرانی فراموش میکنم که حزب توده و فدائیان خلق همواره مدافع تظام اسلامی بوده و هستند.
توجه داریم که این دو جریان روسی و بیگانه پرست هر گز سخن ار تحریم انتصابات نمیگویند و گویا تنها بن بست همان ولایت فقیه است. مسلمین و دین اسلام نشان دادند که ایران زادگاه انها نیست و در این راه خون خیانت دو جریان فدائی و توده ای همراه انها هستند. خرج های ملیاردی برای مردگان مقدس در کشور عراق خود کافی به هویت ضد ایرانی شیخهای مسلمان ودو جریان نامبرده پی ببریم. ناگفته پیداست که دوجریان چپی همواره مشوق تجزیه طلبی در ایران هستند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای جم شما که اینهمه جیغ و داد ضدفارسی و ضد ایرانی راه انداخته ای و بجای اینکه مقابل اخوندها بایستی شعار ایران ستیزی میدهی در واقع همدست همان اخوندهای حرامزاده هستی. وگرنه اینهمه مغزو حنجره ات را خرج ضدیت با تاریخ هزاران سال پیش نمیکردی و به نژادت و قومت فخر نمیکردی و کمی به زمان حال و مسائل امروز و ظلم و ستمی که این رژیم به مردم میکند می اندیشیدی. واقعا وجود پانترک در این جهان قرن 21 برای انسانیت چه سودی جز توهین و نژادپرستی و نفرت پراکنی دارد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسلامگرایان همه بد، سردمداران رژیم، سرتا پا چپاولگر، دیکتاتور و جنایتکار اند. آخوند های حرامزاده خورده و گردنشان را کلفت میکنند. چیری که همه آن را میدانند. رژیم هم توسط دول امپریالیستی برای تامین منافعشان، سر پا نگه داشته شده است. این هم برای همه آشکار است. اما شما که هئی ایران ایران میکنی، و به حقوق ملل غیر فارس، مثل شیخ و شاه ارتجاع، به اندازه پشیزی ارزش نمی گذاری، و مثل دیکتاتورهای ....جیغ و داد راه انداخته ای، فکر میکنی میتوانی با افکار مرده های از قبر برخواسته عصر پارینه سنگی کوروش و داروش، و این اینطور خزعبلات! عقاید پانفارس و راسیستی خود را بمردمان و ملل غیر فارس در لفافه شعارایران، دیکته کنی؟ کور خواندی!
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهمن موحدی گرامی؛
سپاس از اظهار نظرتان.
در مورد راهکار استفاده از شکاف میان بالائی ها، حق با شماست. این مهم به اعتبار یک نیروی سیاسی - اجتماعی میسر است. نیروئی که بعنوان وزنه در برابر حکومت اسلامی بایستد و از دو اهرم نیروی اجتماعی و استفاده از تضادهائ باندهای حکومتی، امر گذر از نظام را تسهیل کند. بدین لحاظ همپیمانی بزرگ سکولار دمکراتیک برای ایرانیان، از نان شب هم واجب تر است.
دستتان را بگرمی میقشارم و بامید پیروزی راهمان!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باتشکر از تحلیل زیبای شما اقبالی عزیز،رژیم مافیای اسلامی دوباره قصد دارد به قول شما در انتخابات قلابی خود باندها وعناصر بنجل خود که معجون فاسدی هم هستند به عنوان اصلاح طلب به مردم غالب کنند اما کور خوانده اند، من دلم روشن است در این انتخابات قلابی رژیم مردم با تحریم انتخابات به رژیم اعلام جنگ خواهند کرد، اما باید یک تاکتیک مهم وتاثیر گذار را فراموش نکرد وآن استفاده از شکافی است که بین باندهای رژیم برسر هژمونی اتفاق می افتد، ماباید بااین تاکتیک استراتژی سرنگونی رژیم را عملی کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-مثل اینکه اشتباه متوجه شدم.شماازچی حرف زدید،آیااین شماهستید،که ازضداختلاف ونفرت پراکنی میگویید.
باباشماکه خودبزرگترین نفرت پراکن،شایعه گروپدراین حرف هاهستی، .....نکنه نوشته های خودرافراموش میکنی.
نقدسیاسی رابرای ماتعریف کن تاماهم بانقدشماآشناشده،ازبیراهه رفتن برگردیم! حیف ازاین سایت که افرادی مثل شما درآن قلم ببخشیدنفرت پراکنی میکنید.
من فکرکنم شمااگرسرکارباشید،نیازی به این انتخابات انتصابی فورمالیته باشید.
شماراه دیگری غیر ازراه شاه ورضاشاه رانمی نمایانید.اگرشماباشید،چندنفرفارس نژادپرست فارس لرتبارشئونیست رامی فرستیدوبه مسئولان حوزه دستورمیدهی که اینهارامعرفی کرده تانماینده شوند.
آیاشمانظرات خودرامرورمیکنی که چه نفرت پراکنی ودروغ وکینه ورزی رادراین سایت رواج میدهی؟
آیانظرات خودرادرحمایت ازپ کا کا وتوهین به کل تورکان مرورکرده ایی ....
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر میرسد که "صمدآقا" تفاوت نقد سیاسی (کمنتار) را با گفتگو با "ننه اقا" اشتباه گرفته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جان برادر، تو یکی هم فقط کلمات قلمبه سلومبه از خودت در وکنی...
ملت ایران هنوز به خیابون فلسطین میگند کاخ، دیگه اینقد هم عاقلند تصمیم بگیرند حرف تو را باور کنن یا لبیک به خامنه ای بگند.